Kinderraad klaar voor uitwerking nieuwe projecten Dierencentrale Tweehonderd gratis energie adviezen Koffie-uurtje Ouderenadviseur Met Vedj naar Auschwitz Inloopochtend Stomavereniging Komst FOC Bleizo onzeker Kerstmarkt in Moerdregt HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 28 NOVEMBER 2012 9 Activiteiten JongEtOud succesvol afgerond IjOj Beeldende kunst W Dans www.scnz.nl - info@scnz.nl Literair Muziek Zuidpias - Het project 'Jong Et Oud' van de kindergemeenteraad was een groot succes, zo luidde de conclusie op woensdag 21 november tijdens de tweede 'mini-raadsvergadering'. De kinderen noemden het werken met ou deren leerzaam en waren verrast door het enthousiasme van de mensen. De kinderraad vergaderde voor de tweede keer in de raadzaal in Nieuwerkerk. Door Cees Visser Tijdens het project 'JongEtOud' ontmoetten kinderen en ouderen elkaar voor groepsactiviteiten. Op vier woensdagmiddagen bezochten de kinderen evenzoveel zorgcentra in de gemeente. De middagen wer den voorbereid door vier leden van de kinderraad, onder meer onder steund door Stichting Jeugdwerk Zuidpias. Dat een van de oudere deelnemers aan de bingo in zorgcentrum De Zevenster steeds 'Ja hebbes!' riep, vonden veel kinderen de meest hu moristisch uitschieter, bleek tijdens de vergadering van de kinderraad, waarin het project werd geëvalu eerd. Het woord 'leuk' viel daarbij diverse keren en iedereen was het erover eens dat het leerzaam was. De jeugd gaf er blijk van geduld te hebben getoond voor ouderen die niet meer zo snel van begrip zijn. Al met al een succesvol project, waarvoor Debbie van den Bos van de Stichting Jeugdwerk de kinderen tijdens de vergadering een groot compliment maakte. Verkeersveiligheid De kinderen bleken goed te hebben nagedacht over nieuwe voorstellen voor de kindergemeenteraad 2012- 2013. Tijdens de rondvraag gaf kin derburgemeester Björn de Ruiter ieder kind ruimschoots de gelegen heid te geven haar of zijn mening te uiten. Een flinke discussie ontstond rond het thema verkeersveiligheid. Zo werd voorgesteld om moeders 's ochtends en 's middags bij het naar en van school komen bij oversteek plaatsen het verkeer in goede banen te laten leiden. Meer sport staat ook op het wensenlijstje van de kinder raad, én een aantal kinderen gaf aan iets te willen betekenen voor gehandicapte kinderen en oude ren. Besloten werd deze thema's te gaan bespreken in werkvergaderin gen, georganiseerd door Stichting Jeugdwerk. Concrete voorstellen kunnen dan tijdens de volgende vergadering van de kindergemeen teraad worden gedaan. De aanwezige wethouder Ver beek toonde zich enthousiast over het verloop van de vergadering en noemde deze een voorbeeld voor de 'grotemensenvergadering van de gemeenteraad van Zuidpias. Daarna zond kinderburgemeester pers en publiek weg met de mededeling dat een aantal zaken achter gesloten deuren besproken zou worden. Moordrecht/Zevenhuizen/Moerkapelle - Ouderenadviseur Tessa Roos ver zorgt in december een drietal bijeenkomsten waar senioren elkaar kunnen ontmoeten en waar men met vragen bij haar terecht kan. Op dinsdag 4 december zijn be langstellenden van 13.30 tot 14.30 uur welkom in het Zespunt aan de Molenlaan la; op donderdag 6 de cember van 13.30 tot 14.30 uur in Regio - De Stomavereniging houdt donderdag 6 december van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend op de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis aan de Bleuland- weg 10 te Gouda. Stomadragers, Na een positief advies van Gede puteerde Staten, leek de komst van Factory Outlet Center (FOC) op het Bleizo-terrein onlangs nog onaf wendbaar. Maar de CDA-fractie van de provincie heeft in de com missievergadering vorige week la ten weten niet achter dit besluit te staan en daarmee is de komst van het grote winkelcentrum met goed kope kleding onzeker geworden. Het zal burgemeester Kats als mu ziek in de oren klinken. Hij merkte eerder op dat het FOC ongetwij feld heel veel koopkracht weg gaat trekken uit de regio. De bezwaren van de gemeente Zuidpias zijn ver woord in een brief die onlangs is gestuurd naar Provinciale Staten. De visie van Zuidpias wordt ook gedeeld door het intergemeentelijk Dorpshuis Swanla aan de Burge meester Klinkhamerweg in Zeven huizen en op dinsdag 11 december van 10.00 tot 11.00 uur in Dorpshuis op Moer in Moerkapelle. partners en belangstellenden zijn welkom op de eerste etage van de polikliniek, kamer 1.32. Voor meer informatie: 0346-262286 of www.stomavereniging.nl. samenwerkingsorgaan Midden- Holland (REO). Deze vindt: "Het toestaan van een factory outlet centrum is het voorbeeld, waarmee u de krimp in grote delen van Zuid- Holland, in deze toch al economisch slechte tijd verder aanjaagt. U ver oorzaakt een groot koopkrachtlek vanuit de regio-gemeenten naar de stedelijke omgeving." Volgens voorzitter Van Erk van REO (tevens burgemeester van Bergam bacht, red.) moeten in grote delen van Zuid-Holland, volgens een eer dere notitie van de provincie, het aantal vierkante meters aan win keloppervlak sterk verminderen. "Maar GS wil hier om de hoek wel 20.000 m2 uitbreiding toestaan (red. FOC). Snapt u de logica?", al dus Van Erk. Vermist Kater, cypers, witte sokken en bef, is gechipt, Jannetje Merbis- kade Nesselande. Konijn, wit-zwart, zwarte op oren en rond ogen, staande oren, jong, Akkerstraat Zevenhuizen. Gevonden Kat, kleur Moerkapelse Zijde Moerkapelle. Kat, cypers, witte poten en witte streep over kop, Oost Ringdijk Moordrecht. Konijn, wit-zwart gevlekt, Eu ropalaan Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj, Voor en door Jongeren, organiseert voor vrijdag 1 november 2013 voor de derde keer een excur sie naar Auschwitz, een verzameling concentratie- en vernietigingskam pen die tijdens de Tweede Wereld oorlog door nazi-Duitsland nabij de Poolse stad Auschwitz werd opge zet. Vedj blijft dergelijke excursies or ganiseren omdat, zoals de organi satie zegt 'de gruwelijkheden die gebeurd zijn op basis van uiterlijk, kleur, ras en geloof nooit vergeten en herhaald mogen worden'. Vedj vindt het belangrijk stil te staan bij de huidige vrijheid, die te danken is aan hen die hiervoor gestreden hebben. De kosten voor de vierdaagse ex cursie bedragen 175 euro. Aanmel den kan via 06-14606126 of info. vedj@gmail.com. Voor meer informatie: www.vedj.info. Zuidpias - Inwoners van gemeente Zuidpias hebben grote belangstel ling voor het gratis energieadvies aan huis dat de gemeente biedt. Door uitbreiding van het project kunnen er nu geen honderd, maar tweehonderd huishoudens gebruik van maken. Begin deze week had de gemeente 130 aanmeldingen binnen. Deze Er zijn leuke kerstcadeautjes, prach tig handwerk en lekkernijen als pof fertjes, oliebollen en appelbeignets te koop. In de marktkramen worden niet alleen kerstartikelen als bloem- stukjes, versieringen en speciale cadeautjes verkocht. Bewoners en Zaterdag 1 december - 11.00 uur Opening expositie kinderboek Dokter Doppert Bibliotheek Moordrecht Vrijdag 30 november 18.00-21.00 uur Wintersfeeravond Dorpsstraat Moerkapelle, Expositie in The Old Bakery Met olie- en acrylschilderijen Dorpsstraat Zevenhuizen mensen krijgen vanaf januari een adviseur op bezoek, die informatie geeft over energiebesparing zonder daarvoor extra kosten te hoeven maken. Met de tips kan een gemid deld huishouden zo'n tweehonderd euro per jaar op de energierekening besparen. Voor aanmelden: maddink@odmh. nl of 0182-545574. bezoekers kunnen hier ook terecht voor kerstkaarten, sieraden en een verloting. Kinderen kunnen tijdens de kerstmarkt grabbelen. Ook is een levende kerststal. Voor meer informatie: 0182-373844. Zaterdag 1 december - 10.30 uur Leerlingen blokfluitgroep Moz-Art spelen Sinterklaasliedjes Bibliotheek Zevenhuizen Elke woensdag - 20.00 -22.10 uur Line dansen, Industrieterrein 50, Zevenhuizen Zuidpias - Over enkele weken, op 12 december, valt de definitieve beslissing over al dan geen Outletcentrum tussen Zoetermeer en Bleiswijk. Gedepu teerde Staten gaven onlangs nog - weliswaar onder stringente voorwaarden - het groene licht voor de plannen, maar de beslissende stem heeft uiteinde lijk de Provinciale Staten en die buigen zich er dus volgende maand over. Moordrecht - In Centrum Moerdregt wordt vrijdag 15 december van 13.00 uur tot 17.00 uur een kerstmarkt gehouden voor bewoners én voor mensen 'van buitenaf.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9