Moerkapelle in wintersfeer Tentoonstelling Zang en Kleur Richard van Ommeren heeft mooiste duif Wereldwinkel open tijdens kerstmarkt mé tl t Ouderenkoor zoekt pianist r,u£ ÏE IJ HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 5 DECEMBER 2012 17 Opbrengst collecte Alzheimer Datum seniorenreis Moerkapelle bekend Linzensoep op Kerstmarkt Er werd gebridged Rolling'90 promoot wiritershow Sinterklaasoptreden blokfluitleerlingen Moz-Art Sterren haken Heerlijke erwtensoep om warm te blijven. Moerkapelle - Genieten van een kom warme erwtensoep, een lek kere oliebol eten of rondsnuffelen bij tientallen sfeervolle kraampjes. Afgelopen vrijdag kon dat allemaal op de Winterfair in Moerkapelle. Dit jaar werd wederom deze gezellige markt georganiseerd door én voor de stichting Woord en Daad. Door Harriëtte Boone Ondanks de kou is het behoorlijk druk op het erf van The Farm Shop. Op het plein en in de schuren staan mooi aangeklede kramen van Woord en Daad en van de plaatselijke win keliers, die een deel van hun op brengst doneren aan het goede doel. De bezoekers struinen de stal letjes af op zoek naar kinderkleding, boeken en woondecoraties. Even verderop vliegen de oliebollen over de toonbank en gaat er ook wel een kom erwtensoep in. De kleintjes hoeven zich niet te ver velen; terwijl papa en mama zich te goed doen aan de zoetigheden uit de gebakskraam, spelen de kinderen op het springkussen, versieren ze popcakes of maken ze zelf een arm bandje. Op het plein staat een ver rassingsboom met cadeautjes erin. Even schrikken is het als één van de Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt op vrijdag 7 en zaterdag 8 december haar jaar lijkse tentoonstelling. Er zijn ruim zeshonderd vogels te zien waaron der een aantal bijzondere soorten zoals lori's en kookaburras. Ook is er een verkoopklasse aanwezig en Zevenhuizen - De Wereldwinkel aan de Dorpsstraat 202d is tijdens de kerstmarkt van aanstaande vrij dag open. De sfeerverlichting in het straatje naar de winkel leidt de kerstmarktbezoeker naar de Wereld- winkel-in-kerstsfeer. Het kerstassortiment omvat onder andere zilveren sieraden, kerstpak ketten, kerstkaarten, kaarsen, kerst stallen en -groepen in alle kleuren en maten, uit Latijns-Amerika, Afri ka en Indonesië. Bijzonder zijn de zilveren engeltjes met een muziek- bezoekers zich hevig verslikt in en hapje kroket. Een omstander handelt snel en reanimeert de man totdat de hulpdiensten arriveren en hem naar het ziekenhuis vervoeren. Het goede doel De opbrengst van de verkoping gaat naar de stichting Woord en Daad. bij het rad van fortuin kunnen di verse prijzen gewonnen worden. Belangstellenden zijn in het club gebouw op het Nijverheidscentrum 50 op vrijdag welkom tussen 15.00 en 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is vrij. instrumentje. Ook verkrijgbaar; de Art bags, mooie grote tassen door kunstenaars ont worpen en niet duur. Met de aan koop van zo'n tas worden aidspro- jecten in de Ontwikkelingslanden gesteund. De Wereldwinkel is open van woens dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Extra openingstijden: maandag 17 december van 13.00 tot 16.00 uur, dinsdag 18 december van 10.00 tot 16.00 uur en maandag 24 de cember van 13.00 tot 16.00 uur. Marien Lindhout van de organisatie: "Elk jaar wordt ons gevraagd geld in te zamelen voor een project. Dit jaar is dat 'Afrika, op je gezondheid'." Dit project helpt Afrikaanse boeren effectief om te gaan met de grond en het beperkte water waarover ze beschikken om zo gezondheidspro- Moerkapelle - In verband met het vertrek van de huidige pianist die wegens zijn hoge leeftijd (89) aan het einde van het jaar stopt met begeleiden, is het Christelijk Oude- renkoor op zoek naar een nieuwe begeleider op de piano. Hij of zij blemen tegen te gaan. De volgende dag is bekend dat de Winterfair ruim 6500 euro heeft op gebracht. Het organisatiecomité is zeer tevreden. "Het was weer erg gezellig," vertelt een bezoekster, "ik ga naar huis met een tas vol lekkers." begeleidt op de woensdagmor gen het koor bij het instuderen van de,, vaak eenvoudige, liederen. Voor meer informatie: 079-5931446 of arieverweij34@gmail.com. Moerkapelle - De onlangs gehouden collecte voor Alzheimer Nederland heeft in Moerkapelle 935,50 op gebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Moerkapelle - De jaarlijkse reis voor Moerkapelse senioren vindt in 2013 plaats op dinsdag 14 mei. Reserve ren is nog niet mogelijk; belangstel lenden kunnen de datum in hun agenda noteren. Zevenhuizen - Tijdens de Kerst markt, op vrijdag 7 december van 16.00 tot 21.30 uur, serveert het Evangelisatieteam in een kraam op het kerkplein bij de Dorpskerk on dermeer een kopje linzensoep. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla werd dinsdag 27 november de vierde zitting in de eerst ronde viertallen gebridged. De uitslagen in de A-lijn: Bantje tegen Van der Lelij 25-1, Gaarkeuken tegen Van der Berg 25- 3, Van Vliet tegen Mertens 23-7, Bolsterlee tegen Op 't Veld 10-20 en Lelieveld tegen Poorter 16-14. In de B-lijn: Knijnenburg tegen Everwijn 23-7, Keizer tegen Smits 16-14, Merbis tegen Clercq 9-21, Mol te gen Kasteel 20-10 en Van Straten tegen Heemskerk 16-14. Moerkapelle - Rolling '90 promoot zaterdag 8 december haar nieuwe wintershow 'The Circle of Life' tij dens de moonlight shopping bij In- tratuin Zuidpias. Entreekaarten voor de wintershow op donderdag 27, vrijdag 28 en zaterdag 29 december zijn te koop bij de stand van Rolling '90 of via www.rolling90.nl Zevenhuizen - Veertien leerlingen van Janine de Jong brachten za terdag 1 december hun mooiste sinterklaasliedjes op de blokfluit ten gehore tijdens het sinterklaasfeest in de plaatselijke vestiging van bi bliotheek de Groene Venen. Sommi gen speelden solo, anderen een duet of ze werden door de juf begeleid op altblokfluit, tenor of bas, een reu- zenblokfluit. Tussendoor werd nog een sinterklaasverhaal verteld over een zwarte piet die niet kon zingen. Moerkapelle - Breicafe 'Blij dat ik brei' organiseert voor dinsdag 11 december een workshop 'Sterren haken'. De workshop vindt plaats op het adres Papaverlaan 46 en duurt van 13.15 tot 15.15 uur. Indien mo gelijk haaknaald 1,5 meenemen. De kosten bedragen 5 euro. Aanmelden kan via 079-5931520 of mpl@sol- con.nl. «i •i 1 .it i De sfeervolle wereldwinkel aan de Dorpsstraat. Richard van Ommeren met zijn kampioensduif. Zevenhuizen - Postduivenvereniging De Stormvliegers hield zaterdag I de- cenber de jaarlijkse tentoonstelling van de duiven van de clubleden. Zater dagmorgen werden de duiven gekeurd, waarbij vooral gelet werd op de bouw en de verenpracht. Na de keuring bleven ervier duiven over; daaruit moest de mooiste gekozen worden. De mooiste oude doffer is van Mar co Flier, de mooiste jonge doffer van Jeffry van de Haak, de mooiste oude duivin van Richard van Om meren en de mooiste jonge duivin van Dick den Hertog. De keurmees ters waren het snel eens: de oude duivin van Richard van Ommeren is de mooiste duif van de tentoon stelling. HJUViNNt:»*

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17