I I Jeugdbrandweerwedstrijden Zevenhuizen krijgt weekmarkt Cheque voor Stichting Zuidpias Helpt Schot in bibliothekenimpasse Kerstpakkettenactie Stichting Zuidpl as Helpt Winterkriebels Kerstnachtdienst Buurtbus in zicht Hitland Winterfair Presentaties studenten Goudse Clownschool HART VAN HOLLAND ZUiDPLAS 12 DECEMBER 2012 13 De aspirant brandweerlieden moesten een brand in een schuur zien te blussen. Waddinxveen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Achter de brandweerkazerne van Waddinxveen werden zaterdag 8 december brandweerwedstrijden voor de jeugd gehouden. Naast het meedoen aan de wedstrijden werden de deelnemers deze dag ook opgeleid tot bedrijfshulpverlener (BHV'er). Bij de junioren wist het team uit Hillegom het beste de brand te blussen die was ontstaan doordat een auto tegen een XTC-lab was Zuidpias - Het college van Zuidpias heeft Stichting Zuidpias Helpt geko zen als goed doel voor de cheque van 750 euro die burgemeester Gert-Jan Kats maandag ontving bij de ope ning van een Rabobank-vestiging in Stichting Zuidpias Helpt vraagt ook dit jaar de inwoners en bedrijven van Zuidpias om kerstpakketten voor deze gezinnen ter beschikking te stellen. De stichting staat garant voor een zorgvuldige selectie van de in aanmerking komende inwoners van Moerkapelle, Moordrecht, Nieu werkerk aan den IJssel, Oud Verlaat en Zevenhuizen. Zelf een pakket samenstellen is eveneens mogelijk en ook losse ar tikelen als speelgoed, cosmetica en dergelijke zijn welkom om pakket ten mee te kunnen vullen. Aanleveren pakketten Nieuwerkerk aan den IJssel: op za terdag 15 december bij de kraam van SZH in winkelcentrum Reigerhof; tot en met donderdag 20 december tussen 9.00 en 17.00 uur bij Blad Media aan het Raadhuisplein 46; tot en met vrijdag 21 december tussen 8.30 en 17.00 uur bij Advocaten kantoor De Deugd aan de Kerklaan 53van woensdag 19 tot en met za terdag 22 december tussen 10.00 en 21.00 uur op het adres Verdipad 37. Moordrecht en Zevenhuizen: op afspraak bij bestuursleden thuis. Pakketten kunnen na overleg eventueel thuis opgehaald wor den. Kerstpakketten zijn ook na kerst nog welkom. Meer in formatie via 0180-314442. Stichting Zuidpias Helpt onder steunt mensen ook financieel. In 2011 kregen men 60 hulpvragen; dit jaar staat de teller op 3 december al op 77. Donaties zijn welkom. Voor meer informatie: www.zuidplashelpt.nl. Zevenhuizen - Op het dorpsplein voor het voormalige gemeentehuis komt vanaf het voorjaar een weekmarkt. Daartoe heeft het college vorige week besloten. De markt wordt opgesteld op donderdagochtend en zal vooralsnog bestaan uit acht kramen met voedingsmiddelen. De bedoeling is dat het aantal standplaatsvergunningen op andere dagen van de week wordt afge bouwd. "We proberen de kramen die er nu op verschillende dagen staan, te integreren in de weekmarkt", al dus burgemeester Gert-Jan Kats op een persbijeenkomst dinsdag. Op termijn is er volgens Kats ruimte voor uitbreiding. Het plan voor de markt is volgens de burgemeester afgestemd met de Zevenhuizense middenstandsver eniging. Deze deed vier jaar geleden al een aanvraag voor een week markt, om de loop in de Dorpsstraat terug te krijgen. "Het gevoel heerst dat die loop er sinds de sluiting van het gemeentehuis en de omlegging van de N219 uit is", verklaart Kats. Eerder is er sprake geweest van een markt met vijftien kramen op het plein voor de C1000. Omdat private partijen de markt vervolgens niet van de grond kregen, heeft de ge meente het initiatief naar zich toe getrokken. gereden; het team van Nieuwer kerk aan den IJssel werd tweede; 3. Krimpenerwaard; 4. Noordwijker- hout; 5. Teylingen; 6. Bodegraven. Bij de aspiranten eindigde Nieuwer kerk op de eerste plaats. Zij moes ten aan de slag bij een autobrand in een schuur waarbij een slachtoffer op de eerste verdieping lag; 2. Bo degraven; 3. Hillegom; 4. Zevenhui zen; 5. Gouda. Zuidpias - Binnen een week komt er een vervolggesprek tussen bibliotheek De Groene Venen, bibliotheek Nieuwerkerk en wethouder Jan Verbeek over de fusie die allang een feit had moeten zijn. Beide bibliotheken hebben een nieuw plan ingediend, waarin Verbeek 'goede aanknopingspunten'ziet. Vorige week maandag nog werd een deel van de raad onaangenaam ver rast, toen de bibliotheken vlak voor een commissievergadering met een discussiestuk kwamen, waaruit bleek dat zij de plannen van de gemeente voor het bibliotheekwerk als niet uitvoerbaar zien. "De ambities zijn niet te verenigen met de financiële middelen", reageerde voorzitter Leo de Viet van bibliotheek Nieuwer kerk in deze krant. De deadline voor een definitief plan was toen al drie maanden verstreken. Een dag later kreeg Verbeek alsnog een plan op zijn bureau, waarover hij afgelopen maandag een eerste gesprek met de bibliotheken heeft gevoerd. "Het plan beweegt zich nog niet helemaal binnen de kaders van het college, maar in ieder geval wel langs de randen. Het gesprek dat we erover hebben gehad was goed." Nieuwerkerk. Als portefeuillehouder Economische Zaken opent Kats va ker bedrijven in de gemeente. "En als het dit resultaat heeft, dan wil ik me daar graag voor blijven lenen", aldus de burgemeester. Zuidpias - Stichting Zuidpias Helpt organiseert voor de negende keer een kerstpakkettenactie voor gezinnen die een extraatje goed kunnen gebruiken. Sinds begin 2004 ontvangt een aantal gezinnen van de Voedselbank via de Stichting Zuidpias Helpt wekelijks een gratis voedselpakket. Rotterdam - In deelgemeente Prins Alexander vindt op woensdag 19 december het evenement 'Win terkriebels' plaats; een evenement voor jong en oud met allerlei win terse activiteiten. Schaatsvereni ging Rotterdam (SVR) zorgt voor een schaatsbaan, er is een winter- stormbaan en wie het wat rustiger aan wil doen kan bijvoorbeeld een kerststuk maken. Voor de inwen dige mens staan soep en warme chocolademelk klaar. Winterkrie bels vindt plaats op het Cruijff Court in het Prinsenpark aan de Michelangelostraat en duurt van 15.00 tot 18.00 uur. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Gideoncommissie van de Her vormde Gemeente organiseert voor maandag 24 december om 21.00 uur een kerstnachtdienst in het Hervormd Kerkelijk Cen trum aan de J.A. Beijerinkstraat. De commissie organiseert iedere twee maanden samenkomsten Zevenhuizen/Moerkapelle l/Vethouders Verbeek en Haze- lebach zijn met verschillende organisaties in gesprek over de oprichting van een buurtbusver eniging. "Vóór de zomer rijdt er tussen Moerkapelle, Zevenhuizen en Nieuwerkerk een buurtbus", zo hopen de wethouders. De buurtbus dient als alterna tief voor de busverbinding op dit traject van Connexxion die per 9 december is vervallen. Op die datum kwam het openbaar ver voer in deze regio in handen van Arriva. Met de provincie is af gesproken dat Arriva op diverse trajecten nieuwe buurtbussen - met lage instap - inzet. Voor waarde is dat het initiatief voor zo'n verbinding komt van een door inwoners opgerichte buurt busvereniging. Volgens wethouder Hazelebach kunnen de organisaties waarmee nu gesprekken worden gevoerd, gebruikmaken van de ervaringen van een buurtbusvereniging uit Reeuwijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het clubhuis van Golfbaan Hitland wordt in het weekend van 15 en 16 december een Winterfair gehouden. Voor het eerst vindt deze Winterfair binnen plaats. Onder het genot van een hapje en een drankje kan men bij een vijftiental kramen een keuze maken uit een gevarieerd aanbod aan allerhande kerstartikelen en kerstcadeaus. De Winterfair is vrij toegankelijk en duurt op beide da gen van 12.00 tot 19.00 uur. Er is voldoende gratis parkeergelegen heid aanwezig. voor mensen die niet of minder vaak in een kerk komen. De laat ste samenkomst van het jaar staat in het teken van kerst en heeft als thema 'Zijn komst was nodig, lei(ij) der gezocht'. Er worden veel kerst liederen gezongen, het projectkoor Kerst en diverse andere muzikan ten zorgen voor begeleiding. Gouda - De eerste- en tweedejaars studenten van de Goudse Clown- schooi verzorgen op zaterdag 15 december in het Kunstpunt aan de Bloemendaalseweg 48 een presen tatie van hetgeen zij in de afgelopen periode geleerd hebben. Beide 'lesjaren' omvatten 21 lesda- gen waarin veel aandacht besteed wordt aan waar de mens eindigt en waar de clown begint en in hoeverre deze lijn te trekken is. Zo ontwikkelt de clown zichzelf in de loop van de opleiding. De eerstejaars presenteren zich tus sen 19.00 en 20.00 uur; de twee dejaars vertonen hun kunsten tus sen 20.30 en 21.30 uur. De toegang bedraagt 5 euro per presentatie; kinderen tot twaalf jaar betalen 2,50 euro per keer. In verband met het beperkt aantal zitplaatsen is vooraf aanmelden gewenst. Dit kan via info@degoudseclownschool. nl. Voor meer informatie: www.de- goudseclownschool.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13