Kast Kerstconcert voor 3FM Serious Request Coöperatie 'Ons Belang', een eeuw geleden opgericht Hotel Vosbrug in onderzoek "Een bak erwtensoep en een glas glühwein en ik garandeer je datje het niet koud meer hebt!" Raam decoratie 12 DECEMBER 2012 Als een vorst aan tafel bij Vrouwen van Nu Een bijzondere tentoonstelling in Historisch Centrum Ons Verleden Verkeer moet omrijden HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE Zevenhuizen trotseert kou voor kerstmarkt www.enkast.nl 0180-634866 Zevenhuizen - Amateurkoor De Zingerij, het Syrinx blaaskwintet en een kindermusicalgroep verzorgen op zondag 16 december om 14.30 uur een kerstconcert in de Ontmoe- tingskerk aan de Dorpsstraat 106. Het concert duurt ongeveer een uur en is bestemd voor de hele familie. De Zin gerij, (foto: Ernst de Vogel) De opbrengst van het concert gaat naar 'het glazen huis' van 3FM Se rious Request. Drie dj's zamelen dit jaar geld in onder het motto 'Let's hear it for the babies'; een actie om de kindersterfte tegen te gaan. De toegang tot het concert is vrij; donaties zijn welkom. Moerkapelle - De afdelingsavond van Vrouwen van Nu op woens dag 16 januari staat in het teken van een lezing door Jos Thomasse met als onderwerp 'Vorst aan Tafel'. De lezing krijgt al gauw meer weg van een conférence, want vanaf de eerste minuut wordt het publiek meegesleept in een komische solo programma dat garant staat voor een avond onbekommerd plezier. Na afloop weet het publiek onder meer waarom koningin Elizabeth van En geland een hapjespan meeneemt op staatsbezoek en van wie de Fransen hun culinaire kennis hebben. De le zing vindt plaats in Dorpshuis Op Moer; zaal open om 19.30 uur. De toegang voor niet-leden bedraagt 6 euro. Vervolg van voorpagina Door Pepijn de Groot Zevenhuizen - Schooieren over de kerstmarkt in de Dorpsstraat is tricky als je geen waterdichte schoenen draagt. De gesmolten sneeuw zorgt voor plassen en als je niet uitkijkt sta je tot je enkels in het ijswater. Om de kou te bestrijden komen de mensen samen. Rond de vuurkorven, maar met name bij de kramen waar eten en drinken te verkrijgen is. Op de hoek van de Dorpsstraat en het ClOOO-plein klonteren kerstmarktbe zoekers samen bij de stand van Team Zeparo. "Gisteren hebben we de hele dag erwtensoep staan maken en die verkoopt goed", vertelt Zeparo'er Renate Roodhuijzen. Haar collega's weten de koopwaar goed aan te prij zen. "Een bak erwtensoep en een glas glühwein toe en ik garandeer je dat je het niet koud meer hebt! Waar de volwassenen zich opwar men met glühwein en chocomel- rum, is alcohol er voor de kinderen niet bij. Voor een goede doorbloe ding stappen zij op de meterslange skelter van Boode om, al luid bel lend, met flinke vaart over de Dorps straat te crossen. De kinderen die zich zo hebben gekleed dat ze geen kou lijden, hebben meer oog voor de attracties als de draaimolen en touwtje trekken. Nu er zo'n gure wind over de Dorps straat stuift, doemt de vraag op: gaat het er dit jaar van komen? Sneeuw is er al, zal er ook geschaatst worden? Bij de kraam van de Zevenhuizensche IJsclub lopen de meningen uiteen. De een zegt volmondig ja, de ander is voorzichtiger. "Het orakel zegt: als de bladeren lang aan de boom blij ven zitten, komt er ijs. Als we dat moeten geloven, kan er binnenkort geschaatst worden." De bezoekers van de kerstmarkt hebben de kou al geproefd en keren, met de geur van brandhout in de kleren, huiswaarts. Bij een enkele lege kraam kun je je sneeuwkunsten demonsteren. Coöperatie Ons Belang in de tijd dat het bedrijf nog volop in de running was. Zevenhuizen - Het was donderdag 6 december even slikken voor het auto verkeer in Zevenhuizen. Aan de Hotel Vosbrug aan de Noordelijke Dwarsweg werd gewerkt en ook in de Dorpsstraat konden automobilisten er een poosje niet door omdat er werd gewerkt aan het opknappen van de voormalige smederij en een cementwagen de doorgang blokkeerde. De werkzaamheden aan de brug werden uitgevoerd in opdracht van de gemeente Zuidpias. Door omwo nenden wordt al langer geklaagd over geluidsoverlast door de brug. Arnold van Os die namens het repa ratiebedrijf Slangen Staal in Gouda het woord voert, legt uit:De brug maakt veel lawaai op het moment dat er overheen gereden wordt. In het verleden zijn al verschillende aanpassingen gedaan, maar die hebben tot dusver niet geleid tot het gewenste resultaat." Op 6 december werd de brug aan alle kanten bekeken en opgemeten. Van Os: "Het is een oude brug, maar er is niet zoveel documentatie over. Vandaar dat we nu alles aan het op meten zijn zodat we een oplossing voor het probleem kunnen gaan be denken." Daarnaast wordt het deel van de brug dat door de jaren heen is verbogen, weer teruggebracht in de oude staat en verstevigd. "Dat gaat nu in één moeite door, anders moet de brug op een ander moment weer worden afgesloten." Overigens was de brug ver voor de avondspits alweer toegankelijk voor iedereen. Zevenhuizen - Het historisch cen trum Ons Verleden en museum Ons Molenverleden zijn zaterdag 15 de cember open van 13.30 tot 16.00 uur. De beide musea zijn gevestigd aan de Tweemanspolder 15. Naast de vaste collectie zijn drie tijdelijke exposities te zien. 'Ons Belang', een eeuw geleden opgericht In 1912 werd de Zevenhuizense Coöperatieve Landbouwvereniging Ons Belang opgericht. Bezoekers kunnen aan de hand van talloze foto's, voorwerpen en archiefstuk ken, kennis nemen van het rijke ver leden van Ons Belang. Het Verleden Tijdschrift van deze maand staat nagenoeg geheel in het teken van de geschiedenis van de coöperatie. Nieuwe donateurs krijgen de laatste vier edities van het tijdschrift als welkomstgeschenk. Voorts kan men een kijkje nemen bij de exposities 'Onze dorpen van bo ven' en '250 jaar Eendragtspolder'. Op deze tentoonstelling zijn veel van de veranderingen die zich in de afgelopen 250 jaar in de Eendragst- polder hebben afgespeeld zichtbaar gemaakt. Oude kaarten van de pol der en foto's van de vorige eeuw laten zien hoe dit gebied er toen tertijd uitzag. Door het opmeten van de brug en het gedeeltelijk herstellen was de Hotel Vosbrug uit 1928 donderdag voor een paar uur gesloten voor het verkeer.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23