2(9<9- Cheque voor droomdekentjes Er werd gebridged, Goed geraden Lol met Wol Kerstzang avond Jesse van Elteren aan kop rapidkampioensehap Presentaties studenten Goudse Clownschool Vrijwilligers in het zonnetje (ff fcONBvP HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS I 12 DECEMBER 2012 Christmas Singalong Dierencentrale Tekenen en schilderen voor kinderen Schaken Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla werd dinsdag 4 december de vierde zit ting in de tweede ronde gebridged. In de A-lijn waren ook deze week Ruud Bantje en Mark de Wall superieur met 64.88%, tweede werden Ria Gaarkeu ken en Lieke van der Linden met 58.93% en op de derde plaats eindigden Mar Christiaanse en Elly Miltenburg met 57.44%. In de B-lijn wonnen Frank Mol en Tiny Knijnenburg met 62.50%, wer den Leo Hesseling en Diek van der Horst tweede met 60.42% en was er een gedeelde derde plaats voor Tjeu en Gerrie op 't Veld en John de Clercq en Marion Kerklingh met 58.04%. In de C-lijn werden Spanjaard en Els Zwanenburg eerste met 64.70%, was de tweede plaats voor Gerard van der Horst en Rob Poorter met 62.14% en de derde voor Heieen Dickman en Mathilde de Kroes met 59.64%. Ruud Bantje en Mark de Wall gaan in de A-lijn aan de leiding, de B- lijn wordt aangevoerd door George Moonen en Adrie Perdijk en in de C-lijn staan Ine den Bogter en Wim Burger op de eerste plaats. Moerkapelle - De droomdeken- maaksters kregen tijdens de afde lingsavond van de Vrouwen van Nu een cheque overhandigd met de op brengst van de Notendag in septem ber op het Land van Belofte. Van dit geld worden stofjes, garen en fiberfill gekocht. De droomdekentjes worden gemaakt voor ernstig zieke kinderen in Nederland en voor de stichting www.regenboogboom.nl. Voor meer informatie: 06-27516209. Moordrecht - Zanggroep Musica Quinta en Stichting Torenmuziek Moordrecht organiseren voor vrijdag 14 december van 19.00 tot 21.00 uur een Christmas Sin galong bij het Carillon van de Dorpskerk. Op het programma staan tal van oude en nieuwe kerstliederen, ledereen kan mee zingen. Vermist Poes, cypers, zonder wit, kitten, Rozenstraat Zevenhuizen. Poes, lapje, met veel zwart, is ge- chipt, halsband zwart met roze stippen, Madeliefveld Nieuwer- kerk aan den IJssel. Poes, lapje, met veel wit, op ach terpoot rood vlekje, een grijs en een rood gestreept oor, halsband gekleurd, Madeliefveld Nieuwer- kerk aan den IJssel. Gevonden Kater, grijs, wit onder kin, jong, halsband blauw met steentjes, Lupineveld Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, cypers, Europalaan Nieuwer kerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Moerkapelle - De Zeven Muzen start in januari een cursus teke nen en schilderen voor kinderen. De cursus bestaat uit tien lessen en wordt gehouden op woensdag van 13.30 tot 15.00 uur in Atelier Artistique aan de Raadhuisstraat 23. De cursus is bestemd voor kinderen vanaf zeven jaar. Voor meer informatie en aanmelden: 0180631897, gaarkOOI @casema. nl of www.dezevenmuzen.nl Belle vindt een goed plekje bij de familie Drenth. Moerkapelle - Tijdens de Winterfair van 30 november kon in de kraam van 'One Flock' de naam worden geraden van een schaapje, gemaakt door de handwerkgroep 'Blij dat ik brei'. De naam van het schaapje was Belle en de gelukkige winnaar is de familie Drenth uit Moerkapelle. De opbrengst van de actie gaat naar Yvonne Kroon die woont en werkt onder de Roma's in Cluj-Floresti in Roemenië. Voor meer informatie: www.blijda- tikbrei.com of www.stcharis.org. Moerkapelle - De Zeven Muzen start in januari met een cursus 'lol met wol'. De cursus wordt gehouden op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur bij docente Ineke van de Lagemaat aan de Papaverlaan. De cursus is geschikt voor kinderen vanaf zeven jaar. Voor meer informatie en aan melden: 0180631897, gaark001@ casema.nl of www.dezevenmuzen. nl Moerkapelle - In het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente wordt vrijdag 21 december een kerstzangavond gehouden. Me dewerking verlenen het christelijk gemengd koor Asaf, jongerenkoor Nethanja en jeugdkoor Asarela. Aanvang 19.30 uur, de toegang is vrij. Moerkapelle - Op de nieuwe locatie van de schaakvereniging werd vrij dag 7 december de tweede cyclus van het clubrapidkampioenschap gespeeld. In groep 1 behaalden Dick Bac, Arno Luinenburg en Jesse van Elteren twee punten. Alledrie speelden ze tegen elkaar remise en wonnen van Wouter Vroegin- deweij. De remises waren bikkel harde partijen waarin bijna tot op de kale koning werd doorgespeeld. In groep 2 won Maarten Vroegin- deweij alle partijen, voor Gerard van Ommeren, Maarten Pilgram en Dirk Molenaar. Ook hier werd crea tief gespeeld. Groep 3 bestond uit zes spelers waarin Kevin Bakker 4,5 uit 5 haalde. André Nieuwlaat werd tweede met 4, gevolgd door Marcel de Haan met 3,5. De overige spe lers waren Jan Blok, Jan Noorland en Christiaan Noorland. In de tussenstand staat Jesse van Elteren bovenaan, op korte afstand gevolgd door Dick Bac, Arno Lui nenburg en Maarten Vroeginde- weij. Gouda - De eerste- en tweedejaars studenten van de Goudse Clownschool verzorgen op zaterdag 15 december in het Kunstpunt aan de Bloemendaal- seweg 48 een presentatie van hetgeen zij in de afgelopen periode geleerd hebben. Beide 'lesjaren' omvatten 21 lesda- gen waarin veel aandacht besteed wordt aan waar de mens eindigt en waar de clown begint en in hoeverre deze lijn te trekken is. Zo ontwikkelt de clown zichzelf in de loop van de opleiding. De eerstejaars presenteren zich tus sen 19.00 en 20.00 uur; de tweede jaars vertonen hun kunsten tussen 20.30 en 21.30 uur. De toegang bedraagt 5 euro per presentatie; kinderen tot twaalf jaar betalen 2,50 euro per keer. In verband met het beperkt aantal zitplaatsen is vooraf aanmelden gewenst. Dit kan via info@degoudseelownschool. nl. Voor meer informatie: www.de- goudseclownschool.nl. Zuidpias - De 130 vrijwilligers van de Nederlandse Patiënten Vereniging afdeling Zuidpias werden op 7 december, de Dag van de Vrijwilliger, in het zonnetje gezet en persoonlijk bedankt voor hun inzet. W'V''* Moerkaoeiie Droomdekei

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25