KNAAP Schaatsclub Hitland heeft grootse plannen mys,: Tarief afvalheffing omhoog deHaij van derV\4nde advocate n Zondag 16 december ..8 intratuin HART VAN HOLLAND I ZUIDPLA5 I 12 DECEMBER 2012 Dringende behoefte aan vrijwilligers Sf m&Mfi i Thuis in de regio. Holistisch Therapeut Het proberen zeker waard! bouwen om te wonen zoals u dat wilt Intratuin Pijnacker van 10.00 tot 17.00 uur Intratuin Zoetermeer van 10.00 tot 17.00 uur Nieuwerkerk aan den IJssel - De draaiboeken voor het tweede schaatssei zoen voor Schaatsclub Hitland liggen klaar. Op de planning staan wedstrij den, een Elfstedentocht voor kinderen, schaatsclinics en een ijsfeest met disco. De vorig jaar gestarte vereniging telt inmiddels bijna achthonderd betalende leden. Door Cees Visser Schaatsclub Hitland heeft een fantastisch eerste schaatsseizoen achter de rug. Na jaren van pro blemen lag er een ijsvloer die zelfs de meest verwende schaatser de loftrompet deed steken. Duizen den schaatsliefhebbers hebben er met volle teugen van genoten en het regende complimenten aan het bestuur. Dat alles dankzij het initi atiefvan Ralph de Kreij, Arend Ter morshuizen en Nick Rockx die het aandurfden een schaatsclub op te richten. IJsfeest Voorzitter Ralph de Kreij, een fer vent schaatser die zelfs is ingeloot voor de Elfstedentocht, kijkt met grote verwachtingen uit naar het nieuwe schaatsseizoen. Hij vertelt: "De draaiboeken liggen klaar en op de recentelijk gehouden jaarverga dering zijn allerlei geweldige ideeën ter tafel gekomen. Zo willen wij een wedstrijd organiseren voor het Zuidpias-kampioenschap, en een Elfstedentocht voor kinderen, star tend op de schaatsbaan en verder, ijs en weder dienende, over de vele sloten van het poldergebied. Ook organiseren we, net als vorig sei zoen, schaatsclinics en geven we in het eerste weekend een ijsfeest met disco. Er worden ook weer een hoc- keybaan en een krabbelbaan voor de kinderen aangelegd." Dweilmachine Ervaringen in het eerste jaar heb ben geleid tot verbeteringen in ko mend seizoen en daarna. De Kreij: "Het aanbinden van schaatsen in de vrieskou is geen pretje gebleken, daarom zijn we met een Nieuwer- kerkse onderneming in gesprek om eventueel een vaste tent te plaat sen met bankjes. Verder was de verkeersregeling de eerste dag van het vorig seizoen een puinhoop, mede doordat er zo'n drieduizend schaatsers kwamen, en dus zal er dit seizoen vanaf het begin duidelijk Duizenden schaatsliefhebbers genoten vorig jaar van een mooie ijsvloer. Zuid plas - Het vaste tarief van de afvalheffing in de gemeente stijgt volgend jaar waarschijnlijk van 196 naar 235 euro per huishouden. Dit omdat de ge meente vorig jaar een verkeerde inschatting heeft gemaakt van de kosten die het gescheiden inzamelen van afval met zich meebrengt. De wethouder gaf deze fout toe tijdens de vergadering van de commissie Bestuur Financiën en Beheer op 6 december. Overigens is het huidige tarief zelfs met deze stij ging nog niet op het niveau van voor de harmonisatie van het afvalbeleid in 2010. Door Erwin van 't Hof Wethouder Arjen Hazelebach rea geert op de kostenstijging: "Ik heb twee jaar geleden de opdracht ge kregen om het afvalbeleid kosten dekkend te maken, en daar wil ik me graag aan houden. Een stijging in het tarief is daarvoor noodzakelijk." De verkeerde inschatting van het tarief van vorig jaar wijdt de wet houder aan de geringe gegevens die tot nu toe bekend zijn over het geharmoniseerde afvalbeleid. Vorig jaar zijn de afvaltarieven van alle vier de dorpen samengevoegd tot één gemiddeld bedrag. Daarnaast is in Nieuwerkerk een nieuw systeem van ondergrondse containers en afvalscheiding ingevoerd. "De ge meenteraad heeft toen, op aanra den van het college, gekozen voor een tarief van gemiddelde hoogte. Uiteindelijk is nu gebleken dat dit een slechte inschatting is geweest. We konden van tevoren natuurlijk niet weten hoe de nieuwe situatie zou uitpakken, en we hebben met zijn allen verkeerd gegokt", aldus de wethouder. Nu blijkt dat het opha len en wegbrengen van gescheiden afval veel duurder is dan gedacht. Commissieleden reageerden ver schillend op het foutief ingeschatte afvaltarief. Aart Slobbe (CU/SGP) toonde net als enkele andere partij en begrip voor de verkeerde inschat ting: "Ik ben nog steeds van mening dat we destijds op de juiste manier hebben gehandeld. Het is jammer dat het afvaltarief nu omhoog moet, maar aangezien we nog steeds on der het niveau van 2010 zitten én de kosten van tevoren moeilijk in te schatten waren, kan ik mij vinden in de reactie van de wethouder." Anderen waren minder vergevings gezind. "Dit is de zoveelste lastenstij ging voor onze burgers", aldus Ferry van Wijnen (WD). "De enige reden dat we de inwoners hier nu onnodig mee opzadelen, is het feit dat er on zorgvuldig is gehandeld." Ook André Muller (SP) toonde zich kritisch: "Ik snap wel dat een inschatting er een beetje naast kan zitten, maar dit is wel een erg groot verschil. In plaats van de mensen te belonen voor het scheiden van hun afval, worden ze nu gestraft met een lastenverzwa ring, dat kan nooitde bedoeling zijn." Tijdens de volgende gemeenteraad op 18 december wordt besloten of de tariefverhoging daadwerkelijk wordt doorgezet. Ondanks de kritiek van enkele politieke partijen lijkt het erop dat de kostenstijging door een meerderheid van de raadsleden zal worden goedgekeurd. eenrichtingsverkeer van kracht zijn. Schaatsers wordt echter aangera den zoveel mogelijk lopend of op de fiets te komen. Het hoofd van onze technische com missie, Jan Klamer, is momenteel in gesprek met andere schaatsvereni gingen om te bezien of het mogelijk is een eigen dweilmachine te ver vaardigen." Sneeuwschuivers Het Recreatieschap, dat verantwoor delijk is voor het onderhoud van de baan, heeft gezorgd voor de verlich ting. Lekkage van de baan is uitge sloten, omdat in de dijk rond de wa terplas diepe sleuven zijn gegraven, waarin ter versterking kleigrond is gestort en plastic zeilen zijn aange bracht. Er zijn vijftien sneeuwschui vers aangeschaft en een muziekin stallatie zal zorgen voor een gezellig sfeertje. De Kreij: "Er komt ook weer een koek-en-zopie op een wat be tere plaats dan vorig seizoen." Financiën Tijdens de laatste ledenvergadering is gebleken, dat het met de finan ciën wel goed zit. Dit is niet alleen te danken aan het grote aantal betalende leden, maar ook aan sponsors. Van de gemeente Zuid- plas ontvangt de schaatsclub geen subsidie. De Kreij benadrukt, dat er een drin gende behoefte aan vrijwilligers be staat. "Vorig seizoen hebben wij er vaak met zo'n drie tot vijf man voor moeten zorgen dat alles in goede banen werd geleid. Zeker wanneer wij onze ambitieuze plannen voor bijvoorbeeld wedstrijden willen re aliseren, is een groot aantal vrijwil ligers nodig. Wij doen daarom een dringend beroep op onze leden om ons letterlijk niet in de kou te laten staan." Voor aanmelden: www. sc-hitland.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Heb je: spanning, stress, burn-out, angst of vermoeidheid en je wilt er van af? Verzekering (onder alternatieve geneeswijze) wordt gelijk vergoed! Heeft u nog geld over van uw verzekering voor dit jaar? Tel. 06-40707271 -ingrid@jehara.nl www.jehara.nlzie reacties van klanten op mijn site MAATWONINGEN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl Intratuin Pijnacker Rijskade la, 015-3610000 Donderdag en vrijdag koopavond. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192, 079-3515551 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl Intratuin Zevenhuizen iedere doordeweekse dag koopavond en zondag altijd gesloten ij geeft aan groen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3