altijd overal -WZ* Sterren Yvonne Keeley en Roel Hofman bij opening kunstzaal Nieuwjaarsreceptie Zwangerschapsyoga Klimmen tegen MS Bob Ross workshop bloemrijk Stillevens schilderen Traditionele kerstzangavond in Verrijzeniskerk \vv.3 'i'i- .4. *-> 1 HART VAN HOLLAND NESSELANDE 12 DECEMBER 2012 45 'We willen de buurtbewoners inspireren" ri - - vt jr m e Nesselande - De voormalige zangeres van The Star Sisters en oud-radiopre sentator Yvonne Keeley verrichtte zondag 9 december de officiële opening van de winterexpositie in buurtgalerie 'KunstWerk aan de Winkel' op het Maltaplein. Societykunstenaar Roel Hofman is de publiekstrekker. Hij heeft onder andere een Venetiaans masker en portretten van koningin Beatrix en Michael Jackson meegenomen. Verder hangt de kunstzaal vol met werken van elf lokale kunstenaars. 'Captured Love' is te zien, van kunstenares Karin Berg en 'Cosmic Girl' van vj Syncman in een hypermoderne lijst met achter grondverlichting van led-lampjes. Door Michiel Geerdinck Yvonne Keeley bezong het kunst project met een paar treffende woorden. Het is voor het tweede achtereenvolgende jaar tot stand gekomen door een samenwer king tussen 'winkelhuisbaas' Corio, Kunstkring Prins Alexander en de Stichting Buurtwerk Alexander. "Het is heel inspirerend om zó makkelijk met kunst in aanraking te kunnen komen, midden in de woonwijk en gewoon tussen de winkels. Ik ben sinds kort ook buurtbewoner en het is geweldig om hier zo'n laagdrem pelige galerie te hebben, die voor de lokale kunstenaars bovendien een prachtige springplank kan zijn naar meer bekendheid", aldus de voor malige popdiva. Loopplank Het werk zou bijvoorbeeld zomaar Yvonne Keeley sprak lovende woorden over de expositie waar societyschiider Roel Hofman de publiekstrekker is. Guy Land secretaris kunstkring prins alexander bij opening buurtgalerie in Nesselande. van deze 'springplank' naar de 'loop plank' van de s.s. Rotterdam kunnen gaan. Keeley is daar cruise director en verantwoordelijk voor alle open bare events op het kapitale cruise schip dat ligt afgemeerd in Rotter dam. Zij zag 'zeker aardig werk' dat een expo zou kunnen verdienen in de coffee lobby op het main deck van het schip. Karin Berg, één van de lokale kunstenaars, heeft daar al geëxposeerd. Hóe toegankelijk de tijdelijke kunst winkel in Nesselande is, bleek zon dagmiddag meteen. Het was een drukte van belang. Er kwamen en kele honderden bezoekers af op de opening, ondanks het barre winter weer. Het succes verbaast secretaris Guy Land van de Kunstkring Prins Alexander allerminst: "Het is ook juist dankzij het weer, want hele drommen bezoekers en genodigden werden in dit tochtige winkelcen trum letterlijk bij ons naar binnen geblazen. Maar wij we hebben voor al ook een aantrekkelijke winterex positie die de buurtbewoners moet gaan inspireren tot een bezoek." De buurtgalerie ziet er aan de bui tenkant uit als een houten skihut en de ramen zijn afgeplakt met een foto van Rotterdam. "Je kunt helaas van buitenaf niet zien hoe creatief het binnen is, maar we hebben de deur wagenwijd open op elke woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag", zegt buurtwerkster Tineke van den Berg uitnodigend. Rotterdam - De nieuwjaarsreceptie van de deelgemeente Prins Alexan der wordt gehouden op dinsdag 8 januari in de hal van Alexandrium Woonmall. Van 17.00 tot 19.00 uur krijgen inwoners van Rotterdam de gelegenheid om vrijwilligers, bewo ners, ondernemers, lokale politici en andere belangstellenden te ontmoe ten. Tijdens de nieuwjaarsreceptie is de lancering van een vrijwilligers- netwerk website. Nesselande - In de Knoop start maandag 14 januari een cursus zwangerschapsyoga. Zwangerscha psyoga is een manier om cursisten lichamelijk en geestelijk te begelei den tijdens de zwangerschap. Het is geen 'hijg- en pufles'. Voor meer informatie en inschrijven: 010-2518988 of www.curzusenzo.nl. Regio - De derde editie van 'Klimmen tegen MS' vindt plaats op 20 mei van het vol gend jaar. Het sportieve doel is om onder het motto 'Scha kel jij een tandje bij waar an deren afhaken?', één of meer keren de Mont Ventoux te beklimmen. Tijdens de eerde re edities stond een beklim ming per fiets centraal, maar komend jaar zijn ook (hard) lopers welkom. Ook wordt de mogelijkheid geboden om de berg van drie zijden te beklimmen en op die ma nier lid te worden van de il lustere orde 'Club des Cinglés du Ventoux', de Zotten van de Ventoux. Dit jaar heeft de klimactie 60.000 euro opgebracht voor de strijd tegen Multiple Scle rose, een chronische aandoe ning van het centrale zenuw stelsel. De opbrengst van de klimactie gaat in zijn geheel naar het goede doel. Met de editie van 2013 wil de orga nisatie het succes van 2012 ruim overtreffen. Voor meer informatie: www.klimmentegenms.nl. Nesselande - In De Kristal aan de Cypruslaan 404 wordt donderdag 17 januari een schildercursus ge geven volgens de methode van Bob Ross. Voor meer informatie en aan melden: .010-2518988 of www.curzusenzo.nl. Nesselande - In De Kristal aan de Cypruslaan 404 gaat woensdag 30 januari een cursus 'Stilleven schil deren' van start. Deze cursus voor volwassenen beslaat acht lessen die geschikt is voor zowel beginners als gevorderden. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2518988 of www.curzusenzo.nl. en Rotterdam - Mannenkoor Prins Alexander verzorgt op dinsdag 18 december een traditionele kerst zangavond in de Verrijzeniskerk aan de Springerstraat 340 in de Alexan- derpolder. Onder leiding van dirigent Arjan Breukhoven brengt het koor naast een aantal bekende kerstliederen ook enkele nieuwe stukken ten ge hore. Muzikale medewerking wordt verleend door Wim Magré op het orgel, door christelijk koor Joy en door sopraan Marjo van Someren. De samenzang vormt een belangrijk onderdeel van het programma. Het concert begint om 20.00 uur; deur open vanaf 19.30 uur. Na af loop is er warme chocolademelk en v glühwein. De toegang bedraagt 7,50 euro; voor vrienden van het koor 5,- Mannenkoor Prins Alexander. euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij koorleden of via 010-4219454.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 45