SK c*xw?r te 1i| 7 Verslag hulptransport 2012 van noort W* Mostert Transport Leiden b.v. HART VAN HOLLAND DE KRANt VOOR DE ZUIDPLAS 12 DECEMBER 2012 53 Een bijlage van Stichting Kinderhulp Roemenië - Moerkapelle. december 2012 - pagina 1 Stichting Kinderhulp De SKR is een non-profit organisatie en bestaat uit vrij-willigers die week in week uit klaar staan voor hun Roemeense medemens. Centraal daarbij staat het kind. Dit jaar heeft de SKR meer dan 1050 gezinnnen hulp gebracht... Mede door steun van transportbedrijven en onze adverteerders zijn wij in staat geweest om ons 22e. hulptransport met succes uit te voeren! Bedrijven met hart voor onze Roemeense medemens. Eerst nog even 14 vrachtwagens laden... Bas Versloot - onze hulpgoederencoördinator - is begin september al begonnen met het laden van de vrachtwa gens. IiJH f w ir -Tjr '1 Blom Bedrijfswagens Stavorenweg 2 2803 PT Gouda Tel. 0182-529144 Transportbedrijf Martin van den Bogerd Moerkapelle Tel. 079-5932240 E-mail: info@zijderhandtransport. RIEN BOGERD Hoeksekade 138 - Bergschenhoek Tel. 010-5213705 TRANSPORT KANDT BV AANNEMBNGS- EN FUNDERINGSBEDRIJF Hoogeveenenweg 21 2931 LV Nieuwerkerk a/d IJssel Voor de 22e keer heeft de SKR haar jaarlijkse hulptransport kunnen uitvoeren. Dit jaar hulp aan ruim 1050 gezinnen in de dorpen: Nou, Casolt, Nucet en Ocna. Zijn wij daar trots op? Ja... en nee! Ja, omdat onze trouwe begunstigers en bedrijven ons financieel in staat stellen zo'n groot hulp transport uit te voeren. Nee, omdat het helaas nog steeds dringend nodig is om die vele arme Roemeense-kinderrijke- gezinnen te moeten helpen. Ons magazijn puilde uit! Nou. Maar eerst nog een paar steile klimmetjes! De inwoners waren uitgelopen want de Hollanders zijn er! Bij aankomst in Nou werden we muzikaal onthaald door kinderen. Burgemeester Valentin verwelkomde ons en hield een toespraakje. Hierna traditiegetrouw een stukje brood met wat zout en natuur lijk het onvermijdelijke glaasje Palinka. Daarna alle wagens op de juiste plaats parkeren want maandagmorgen vroeg beginnen we met afleveren van de goederen aan de gezinnen. Echt..., een hele klus! Donderdag 8 november is het hulptransport - bestaande uit 14 vrachtwagens, 2 luxe wagens en een camper - ver trokken. 40 Nederlanse deelnemers vol goede moed op weg naar Roemenië. Net als vorig hebben we de heen- en terugreis in 3 etappes afgelegd. Donderdag van Moerkapelle naar Geiselwind (Duitsland), vrijdag naar Bicske (Hongarije) en zaterdag naar Nou in Roemenie. In totaal ca. 2100 km! De heenreis is buitengewoon goed verlopen, met prima rij- en rusttijden. Zaterdag 10 november eind van de middag arriveerden we in Nou, onze basisplaats. Het konvooi op weg naar Voor zondagmorgen was in Nou een kerkdienst voorbereid. De dienst werd voorgegaan door een Roemeense dominee in de Duitse taal. De dienst was voor ons dus goed te volgen. Na de dienst las Krijn Kievit een stuk uit Lukas 10 voor. Wie is mijn naaste. Dit gaat over het verlenen van hulp, denk niet aan jezelf maar verleen eerst de hulp die nodig is. Zij ontfermen zich over hun medemensen, zo ga je barmhartig door het leven. Van de aanwezigen kwamen diverse mensen wat emotioneel van de dienst terug, j Rest van de dag vrij om de omgeving te bekijken. Zondagavond werd ons een optreden aangeboden door kinderen van de basisschool uit Nou. Een wervelende show! Trommelende jongens, dansende meisjes en als verrassing een 7-jarige ventje die een drumsolo gaf! Maandag 12 november. Na een vroeg ontbijt reden rond 7 uur drie vrachtwa gens naar Casolt om daar de goederen voor de ruim 300 gezinnen af te leveren en een vrachtwagen naar Nucet voor de 65 gezinnen en materialen voor het vakantiekamp 2013. In Nou werden de andere wagens geopend en na eindinstructies van Bas Vesloot (onze goederen coördina tor) kwamen de eerste gezinnen zich melden. Net als in voorgaande jaren stond Toon Cornelissen bij de "incheck" samen met Lidia, een van onze Roemeense medewerkers. In Nou wonen bijna 600 gezinnen. Het is niet mogelijk om in een dag al deze gezinnen van goederen te voorzien. Voor vandaag (maandag) hadden we er 390 gepland. Op de leverbonnen die de gezinnen vooraf krijgen staat de dag vermeld waarop ze hun goederen kunnen komen halen: "Luni" (maandag) en "Martie" (dinsdag). Nets als in 2011 prima weer: 's-Nachts een beetje gevroren en de hele dag volop zon Voordat we konden beginnen kwamen er eerst nog zo'n 100 koeien, op weg naar hun grasland. Ja, deze dames hebben echt voorrang, daar valt niet over te praten! Onze Roemeense medewerkers hadden zich bij de vrachtwagens geïnstalleerd om te helpen met het afleveren van de goederen die op de leverbon staan. Mede door het schitterende weer verliep de distributie voortreffelijk en razendsnel! 's-Middags rond 2 uur waren de meeste gezinnen van maan dag al geweest. In overleg met de burgemeester Valentin hebben we besloten om alvast een aantal gezinnen van dinsdag te laten komen. Ook dat ging goed. Ook in Casolt (ca.300 gezinnen) liep alles op rolletjes! Er waren wel wat akkefietjes doordat mensen niet in de rij wilden wachten en via een andere route probeerden voor te dringen. Deze probleempjes werden door Teus Versloot en zijn Roemeense tolk keurig opgelost. Gewoon de boel stil leggen tot zij weg waren en achter aangesloten. Een ieder was weer tevreden. In Nucet helpt de SKR 68 gezinnen. Hier wonen hoofdzakelijk ouderen en 1 gezin met 2 kinderen. De wagen van Arie Kandt kon de goederen makkelijk laden. Verder zijn er in Nucet ook nog goederen afgeleverd voor ons vakantiekamp in 2013. Maar dat was nog niet alles. Ook goederen voor de gaarkeuken in Fofeldea, materialen voor de school in Nou. Kortom., een behoorlijke vracht! Aan het eind van de middag waren alle wagens weer terug in Nou. Tijd om te relaxen voordat we aan de maaltijd beginnen. De mannen... Ga je voor de eerste keer mee, dan help je met de maaltijd. Ja mannen, t'is effe wennen! e |B k 5 TRANSPOR-DEN B V BERQSCHENHOEK Delta Fresh B.V. Hogeveenseweg 27A 2731 LA Benthuizen T 0172-588 991 F 0172 - 589 629 E info@deltafresh.nl www.deltafresh.nl Klappolder 174-176 2665 MP - Bleiswijk Tel. 010-5291555 Blixsmon Export en Groothandel Herenweg 26a - 2751 DA Moerkapelle Tel.079-5932337 - Mob. 06-51607167 X a ft t Coenecoop 449 - 2741 PP Waddinxveen Telefoon: 0182-616166 - Telefax: 0182-612194

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 53