Zuidpias De nieuwe afvalkalender komt eraan: bewaar hem goed! Werkt u mee aan een aezlllial Werken aan de weg Nieuwe vergadervorm gemeenteraad gemeente Zuidpias Markt op 24 december in Moordrecht Jongerenconfereritie eri 'Wat? Debat!' en veilige jaarwisseling? Veilig vuurwerk bestaat niel Er veilig mee omgaan wel! Werkzaamheden fietspad Moerkapelle gemeente WEEK Moerkapelle Vanaf januari 2013 vergadert de raad van Zuidpias op een nieuwe wijze HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 12 DECEMBER 2012 M w- In de week van 17 tot en met 21 december 2012 ontvangt u per post een nieuwe afvalkalender voor 2013. In de nieuwe afvalkalender kunt u lezen hoe u met verschil lende soorten afval moet omgaan en vindt u het inzamel- schema dat specifiek op uw dorp of wijk van toepassing is. Digitale versie De nieuwe kalenders kunt u ook vinden op www.zuidplas.nl. Niet ontvangen? De gemeente vindt het belangrijk dat iedere inwoner de juiste informatie over huisvuil krijgt. Daarom worden de kalenders ook dit jaar per post bezorgd. Heeft u de afvalkalender na 30 december nog niet ontvangen, neem dan contact op met de afdeling Openbare Werken. Ook voor vragen en/of opmerkingen kunt u contact opnemen met deze afdeling, tel. 10180) 330 300. In verband met de feestdagen is er in Moordrecht een beperkte markt op maandag 24 december. De locatie van de markt is ongewijzigd, parkeerplaats de Smidse. Zuidpla5 Presentaties en een fysiek debat, dat zijn de ingrediënten voor aanstaande jongerenconferentie in jongerencentrum 't Blok in Nieuwerkerk aan den IJssel. De gemeente Zuidpias organiseert deze interactieve bijeenkomst in samenwerking met de Stichting Jeugdwerk Zuidpias op maandagavond 14 januari 2013. De jongerenconferentie is een uitwerking van de motie, die bij de behandeling van de begroting 2011 raadsbreed is aangenomen. De motie gaf aan om te onderzoeken of een gemeenschappelijke aanpak mogelijk is bij het organiseren van activiteiten voor de jeugd. Dat allemaal moet duidelijk worden op maandagavond Kjanuari. Voor de jongerenconferentie zijn instellingen/ verenigingen uitgenodigd, die zich bezig houden met activiteiten voor jongeren. Ook scholen zijn benaderd om jongeren af te vaar digen voor het fysieke debat. Dat wil zeggen dat er ruimte is voor bewegen en reageren op aansprekende stellingen. Dit allemaal onder de noemer 'Wat? Debat!' Voorafgaand aan het debat is gelegenheid voor het geven van korte presentaties door de instellingen/verenigingen. Deze presentaties moeten helderheid geven over welke activitei ten er in de gemeente voor jongeren worden georganiseerd, hoe en of jongeren hierbij betrokken worden en of er rekening wordt gehouden met de planning en spreiding van andere jeugdactiviteiten in de gemeente. Aanmelden Wie geen uitnodiging heeft ontvangen, maar wel is geïnteresseerd of wil bijdragen, kan zich tot uiterlijk woensdag 19 december aan melden via marijeBjeugdwerkzuidplas.nl. De viering van Oud en Nieuw moet in de eerste plaats een gezellig en veilig feest zijn. Het steeds zwaardere illegale vuurwerk kan echter ook voor een domper op de feestvreugde zorgen. Ook het te vroeg afsteken van vuurwerk, het bezit van te veel of illegaal vuurwerk en het veroor zaken van vernielingen en overlast komt ieder jaar weer voor. Elk jaar gebeuren er ongelukken met vuurwerk waarbij vooral jonge mensen gewond raken. De meeste ongelukken worden veroorzaakt doordat mensen het vuurwerk niet op de juiste manier afsteken of niet de juiste hulpmiddelen gebruiken. Lees op www.zuidplas.nl tips over vuurwerk, het opsporen van illegaal vuurwerk en het verhalen van de kosten op de daders. Ondervindt of ziet u overlast van vuur werk? Bel de politie: 0900-8844. Gaat het om zwaar vuurwerk dan kunt u direct 112 bellen! Eind 2011 is het Bentwoudpad gerealiseerd door de provincie Zuid-Holland in samen werking met de gemeenten Rijnwoude, Zoetermeer, Lansingerland en Zuidpias. Het Bentwoudpad is 6 kilometer lang en ver bindt Benthuizen, Zoetermeer, Waddinxveen en Moerkapelle. Binnenkort wordt de aansluiting richting Moerkapelle (via de Herenweg) gerealiseerd. Donderdag 13 december 2012 wordt gestart met de uitvoering van de aansluiting op de Herenweg. Ballast Nedam voert de werk zaamheden uit. De uitvoering vindt plaats in twee fasen. De eerste fase bestaat uit het leveren en aanbrengen van het zand. Deze fase zat nog vóór de kerst worden gerealiseerd. Begin 2013 wordt de tweede fase gerealiseerd. Die fase bestaat uit het leveren en aanbrengen van het funderingsmateriaal en het asfalt. De planning is dat aan het einde van het voorjaar de aansluiting gerealiseerd is. Tot dat moment is er helaas overlast te verwachten in de vorm van (vrachtauto) transporten. Met de aannemer is nadrukkelijk afgespro ken dat de rijsnelheid binnen de bebouwde kom niet harder mag zijn dan 30 km/uur. Buiten de bebouwde kom mag de snelheid niet harder zijn dan 50 km/uur. Zowel de gemeente Zuidpias als de directievoerende partij zien hierop toe. Kijk voor meer infor matie op www.zuidplas.nl. Deze nieuwe vorm van vergaderen moet leiden tot meer discussies op hoofdlijnen, geen herhaling van discussies en een verbetering van de kaderstellende rol van de raad. Vorige week heeft u in grote lijnen kunnen lezen wat er volgend jaar verandert. Deze week gaan we in op de raadsvergadering nieuwe stijl en het spreekrecht. Raadsvergadering nieuwe stijl De gemeenteraad vergadert voort aan een keer in de drie weken op dinsdagavond. De vergadering bestaat uit een opiniërend en besluitvormend deel. In het opinië rende deel vindt vooral het politieke debat plaats. In het huidige vergaderstelsel kun nen raads- en commissieleden tij dens de vergadering verhelderende lof technische) vragen stellen. In de nieuwe situatie moeten deze vragen vóór de vergadering gesteld worden, om daarmee tijdens de vergadering het politieke debat centraal te stel len. Om hun argumenten kracht bij te zetten, kunnen raadsleden tijdens het opiniërend deel ook amende menten wijzigingsvoorstellen van raadsvoorstellen) en moties uitspraken van de raad over actuele kwesties) indienen. Tijdens het besluitvormende deel vindt er geen debat meer plaats. In principe worden alle onderwerpen eerst in de opiniërende vergadering behandeld en daarna in het besluit vormende deel van de volgende vergadering (3 weken later). Lees hierover meer op www.zuidplas.nl. Inspreekrecht Om inbreng van inwoners zo vroeg mogelijk in het besluitvormings proces van de raad en het college te' betrekken, kunt u al tijdens de informatiebijeenkomsten of pro grammacommissies inspreken op geagendeerde onderwerpen. Tijdens informatiebijeenkomsten kan dat zelfs op een ongedwongen manier. U hoeft zich dan van tevoren niet aan te melden. U kunt zich dan tijdens een bijeenkomst in de discussie mengen of vragen stellen. Heel wat formeler gaat het er aan toe bij het inspreken in het op.iniërende deel van de raadsvergadering. U moet zich daarvoor vooraf aanmelden (uiterlijk 15.00 uur op de dag van de betreffende vergadering). In het huidige vergaderstelsel kunnen inwoners inspreken in commissies en raadsvergaderin gen. Wanneer inwoners al hebben ingesproken in de commissie, dan kunnen zij op hetzelfde onder werp opnieuw inspreken in de raadsvergadering. In het nieuwe vergadermodel is het niet meer mogelijk een tweede keer in te spreken op een document dat niet in de tussentijd gewijzigd is: wanneer u tijdens een informatiebij eenkomst of programmacommissie heeft ingesproken en het document in de tussentijd niet gewijzigd is, kunt u niet meer inspreken tijdens de raadsvergadering. Overige wijzigingen inspreekrecht: lees hierover meer op www.zuidplas.nl. www.zuidplas.nl Heeft u de informatie van vorige week gemist? Kijkt u dan op de web site van de gemeente. Het vergader schema van 2013 en de agenda vindt u binnenkort op de website. De komende tijd houden we u via de gemeentepagina en de website op de hoogte. Heeft u nu al vragen? Neemt u dan contact op met de griffie via griffie0zuidplas.nl of via het alge mene telefoonnummer.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5