Kast Nieuwerkerk wint in het hol van de leeuw Zesde Aart van Hovenloop Succesvol weekend voor Van der Vliet Nieuwerkerk wint van Moordrecht schuifdeurkasten op maat Vijf keer eremetaal voor KVC Peek HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 12 DECEMBER 2012 61 Zuidplasderby Nieuwerkerk-IJsselvogels Judo Korfbal www.enkast.nl 0180-634866 Karate Moordrecht - Negen jaar geleden alweer was het dat korfbalclubs IJsselvo- gels en Nieuwerkerk elkaar bestreden in de Zuidplasderby. Afgelopen zater dag stond hij eindelijk weer op het programma en binnen beide verenigingen werd er reikhalzend naar uitgekeken. De derby stond altijd garant voor emo tie en spektakel en dat was ook zaterdag het geval. Door Job van der Plicht In een afgeladen sporthal de Zuid- plas namen IJsselvogels en Nieuwer kerk het tegen elkaar op. Daar waar Nieuwerkerk het zaalseizoen slecht was gestart, deed IJsselvogels het vele malen beter. Voor de derby had Nieuwerkerk slechts twee punten na vier wedstrijden. IJsselvogels had er zes. Daarmee bevonden de Moor drechtenaren zich in de bovenste zone van de poule en de Nieuwer- kerkers onderin. De doelen van beide clubs waren vooraf dan ook duide lijk. IJsselvogels wilde Nieuwerkerk definitief op zijn plaats zetten en Nieuwerkerk wilde aansluiting met de Moordrechters krijgen. Vroeger Vooraf lieten beide coaches we ten dat de wedstrijd meer bin nen de verenigingen leefde dan in hun selecties. "De jeugd van beide clubs speelt minder tegen elkaar dan vroeger. Nieuwerkerk speelt de laatste tijd met de jeugd wat hoger dan IJsselvogels. Voor ons leeft een wedstrijd tegen KCC uit Capelle toch meer", legde Nieuwerkerkcoach Ro nald Verbeek uit. Zijn Usselvogels-collega Edwin Visser was het met Verbeek eens. "Wij zijn toch een beetje het kleine broertje van Nieuwerkerk. De ambi ties liggen uit elkaar en de jeugd van IJsselvogels speelt inderdaad veelal lager dan die van Nieuwerkerk." Visser denkt dat het vroeger meer leefde dan tegenwoordig. "Deze ge neratie beleeft de wedstrijd anders. Toen was er veel meer strijd op bet veld. Dat heftige is er niet meer. Wel is de achterban nog heel fanatiek bij de wedstrijden tegen IJsselvogels." Verbeek, die zelf als speler nog mee deed in de laatste Zuidplasderby, legt dat verder uit: "Ik vroeg aan mijn spelersgroep wie er wel eens tegen IJsselvogels gespeeld had en de helft had zelfs nog nooit tegen IJsselvogels gespeeld." In de Zuidplasderby trok Verbeek (rechts) uiteindelijk aan het langste eind. De wedstrijd van zaterdag werd on der toeziend oog van burgemeester Gert-Jan Kats gespeeld. IJsselvogels begon beter en leek in de eerste helft de wedstrijd al naar zich toe te trekken. Toch was het halverwege nog erg spannend: 12-11. Na rust bouwde IJsselvogels weer aan een voorsprong, maar Nieuwerkerk be gon beter in het spel te komen en kwam vijf punten voor. IJsselvogels probeerde nog iets te forceren, maar had daar de kracht niet meer voor. Zo won Nieuwerkerk in het hol van de leeuw met 23-26. Zaterdag 9 fe bruari wacht een nieuw spektakel, als de return in Nieuwerkerk plaats vindt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jef frey van der Vliet nam zaterdag 8 december deel aan het NK teams -17 jaar in Markelo. Hij maakte deel uit van het combiteam Slingerland/ Mahorokan en kwam uit in de -46 kg klasse. In de derde ronde liep zijn team averij op en werd het naar de herkansingsronde verwezen. Hier verliep alles voorspoedig en werd de derde plaats behaald. Zondag 9 december stond het Inter nationaal Topjudotoernooi in Haar lemmermeer op het programma. Eerst kwam jongere broer Mitchel op de tatami; hij strandde in de strijd om de derde plaats. Jeffrey wist zijn vier partijen winnend af te sluiten en behaalde een eerste plaats. Ook verzamelde hij voldoende danpun- ten zodat hij in 2013 examen kan doen voor zijn zwarte band. Bleiswijk - Atletiekvereniging De Kieviten houdt zondag 16 december de zesde en laatste prestatieloop van 2012. De start is om 10.00 uur bij de parkeerplaats van 't Zeeltje Moordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - IJsselvogels zag zaterdag 8 december de Zuidplasderby tegen Nieuwerkerk met 23-26 verloren gaan. In een prachtige wedstrijd, waarin het Moordrechtse IJsselvo gels bij rust nog met 12-11 voor stond, speelde Nieuwerkerk een fantastische tweede helft. Bij een tussenstand van 16-12 in het voor deel van IJsselvogels ging bij Nieu werkerk de knop om. Binnen een tijdbestek van negen minuten wer den negen doelpunten gemaakt en trok CKV de wedstrijd naar zich toe. De sfeer was fantastisch in sporthal de Zuidpias. In het laatste kwartier vielen de scores om en om. Uitein delijk won Nieuwerkerk met 23-26. aan de Kooilaan. De afstanden zijn vijf en tien kilometer. Het parcours is 5 kilometer lang en gaat over de fietspaden langs de Rotte en door het bos. De Aart van Hovenloop is Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de open Nederlandse Jeugd Karate Kyokushin kampioenschappen, op zondag 9 december bij karateschool Noritsu te Gilze, wisten vijf jeugdle den van KVC Peek een podiumplek te veroveren. Elk van de circa 150 deelnemers kwam uit in vier tot zes een goede gelegenheid voor lopers die zichzelf een keer willen testen. Ook niet-leden zijn welkom, ter plaatse aanmelden, deelname is gratis. partijen van anderhalve minuut. Nabil Annata werd eerste, Bart Ouwerkerk en Wassim Benali veroverden een tweede plaats en Kim van Eijk en Frank Ou werkerk werden beiden derden. Voor meer informatie: www.kv- cpeek.nl. Het team van KVC Peek was zeer succesvol tijdens de Open Nederlanse Jeugd Karate kampioenschappen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 61