Wist u dat... AGENDA Vrijwilligers kunnen het verschil maken "Het is fantastisch om te zien hoe kinderen kunnen opbloeien" Groene Hart Ziekenhuis Open voor iedereen 62 HART VAN HOLLAND I 4/V7 /C I 12 DECEMBER 2012 Feestdagen in het GHZ t Het GHZ vindt het belangrijk om patiënten de aandacht en zorg te geven die nodig zijn om hun verblijf zo aangenaam mogelijk te maken. Naast het verplegend personeel zijn er in het GHZ ook vrijwilligers die bijdragen aan goede zorg voor de patiënt. Joke Klaasse is een van de vrijwilligers en sinds 2001 actief in het GHZ. "Ik draag een steentje bij aan het zorgproces. Ik maak de patiënt niet beter, maar zorg voor een beetje afleiding." Met vier andere vrijwilligers zorgt Joke Klaasse dat er vier dagen per week een vrijwilliger aanschuift in de huiskamer van de afdeling Geriatrie (ouderengeneeskunde). Samen met activiteitenbegeleiders komen patiënten hier om deel te nemen aan activiteiten, variërend van schilderen, muziek, bingo, koken en met kerst worden er kerststukjes gemaakt. Activiteiten "De activiteiten zorgen voor structuur in de dag. Voor de patiënten is het prettig om even van hun kamer af te kunnen en een sociaal praatje te maken, een spelletje te spelen of samen met andere patiënten te eten of een kopje koffie te drinken. Patiënten krijgen ook individuele aandacht. Deze extra aandacht en de kleine dingen die we voor hen doen, worden erg gewaardeerd. En dat is waar we het voor doen," sluit Joke Klaasse af. Ook vrijwilliger worden? Heeft u belangstelling voor vrijwilligerswerk? De activiteitenbegeleiders bij de afdeling Geriatrie zoeken nog vrijwilligers voor woensdag en het weekend. Ga voor meer informatie naar onze website, www.werkenbijghz.nl/vrijwilliger-worden ...de diëtisten van Groene Hart Dieetadvies leefstijl coachen zijn, die u begeleiden bij het aanpassen van uw eet- en leefstijl? U kunt de diëtist raadplegen wanneer u gezonder wilt gaan eten of op een verant woorde manier wilt afvallen. Maar ook wanneer uw gezondheid aanpassingen in de voeding nodig heeft. Hierbij kunt u denken aan begeleiding bij de juiste voeding wanneer u te maken heeft met diabetes mellitus of bijvoorbeeld nierziekten. Een gesprek kan plaatsvinden tijdens uw opname of tijdens een bezoek aan onze polikliniek. De diëtisten van Groene Hart Dieetadvies gaan samen met u op zoek naar een gezonde leefstijl, die past bij uw situatie. ...vanaf 1 januari 2013 de diëtist weer voor drie uur wordt vergoed vanuit de basisverzekering? Heeft u meer dan drie uur begeleiding nodig? Dan wordt dit mogelijk vergoed vanuit uw aanvullende verzekering, check hiervoor de polisvoorwaarden van uw zorgverzekeraar. Afspraak maken Voor het maken van een afspraak kunt u contact met ons opnemen via telefoonnummer: (0182) 50 50 05. Voor meer informatie kunt u ook op onze website kijken: www.ghz.nl/dieetadvies. De feestfagen brengen we het liefste door in onze eigen vertrouwde omgeving met familie en/of vrienden. Voor mensen die de feestdagen in het ziekenhuis moeten doorbrengen, doen we er alles aan om hun verblijf zo aangenaam mogelijk te maken. Voor patiënten en hun naasten is er op le kerstdag op de Bleulandlocatie een Christmas tea van 14.00- 16.00 uur. Bezoektijden Tijdens de feestdagen is de bezoektijd doorlopend van 13.30 - 20.00 uur. Het GHZ wenst u thuis of in het ziekenhuis prettige feestdagen en een goede jaarwisseling toe. Op 14 december, twee dagen na zijn 65e verjaardag, neemt kinderarts Cecil Tjon Pian Gi afscheid van het GHZ. Patiënten geven hem een groot compliment voor zijn persoonlijke betrokkenheid en bevlogenheid. Tjon Pian Gi heeft er met zijn tomeloze inzet voor gezorgd dat de psychosociale zorg in de regio Gouda op de kaart is gezet. Binnen de muren van het GHZ richtte hij zich vooral op kinderen met diabetes mellitus, autisme en ADHD. "Kinderen kunnen hierdoor sociaal geïsoleerd raken waar ze erg ongelukkig en onzeker van worden en ook voor hun omgeving is het niet gemakkelijk. Gelukkig is er veel aan te doen. Hiervoor is het belangrijk dat al op jonge leeftijd de juiste diagnose wordt gesteld, zodat meteen met de juiste behandeling kan worden gestart. Het is fantastisch om te zien hoe kinderen kunnen opbloeien als de juiste diagnose is gesteld en ze goede begeleiding en medicijnen krijgen. Ik heb mijn werk altijd met veel plezier gedaan en ik ben blij dat ik veel voor kinderen en hun ouders heb kunnen betekenen," besluit de kinderarts. Voor (voormalig) patiënten en andere belangstellenden die afscheid willen nemen van Cecil Tjon Pian Gi is er 14 december om 17.00 uur een receptie in zalencentrum Le Patapoufin Gouda. Foto Pim Mul Inloopdagen Loop vrijblijvend binnen voor een gesprek met ervaringsdeskundigen van 10.00 -12.00 uur op de Bleuland- en Jozeflocatie. Jozeflocatie 12 december 13 december Fibromyalgie Borstkanker Bleulandlocatie 7 februari Stoma Informatiebijeenkomsten Jozeflocatie 18 december Chronische ziekten en somberheid 19.30 - 22.00 uur 16 januari Borstvoeding 20.00 - 22.00 uur 22 januari Bevallen in het GHZ met kraammarkt 19.30 - 22.00 uur In deze rubriek leest u iedere zes weken de laatste ontwikkelingen over uw ziekenhuis. Bleulandlocatie Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda Tel: 0182 50 50 50 Jozeflocatie Graaf Florisweg 77-79 (ingang Jan van Beaumontstraat), 2805 AH Gouda Tel: 0182 50 50 50 Polikliniek Nieuwerkerk Doortocht 40, 2914 KA Nieuwerkerk a/d IJssel Tel: 0180 33 16 99 Meer informatie op www.ghz.nl Volg ons op Facebook www.facebook.com/GroeneHartZiekenhuis Volg ons via Twitter www.twitter.com/GHZgouda

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 62