VERVOLG BEKENDMAKINGEN Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS\ 12 DECEMBER 2012 7 Algemene Plaatselijke Verordening Herindelingsregeling grenswijziging Zevenhuizerplas Beleidsregels uitwegen vastgesteld Ontwerp-Welstandsnota Zuidpias ter inzage Agenda Welstands commissie ter inzage Pilot welstaridsvrij bou wen in Zuidpias ter inzage Parkeerverordening Zuidpias vastgesteld donderdag 13 december 2012 gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Tegen betaling van leges kan een afschrift worden verstrekt van de ter inzage gelegde stukken. De stukken zijn in deze periode digitaal te raadplegen op http.7/www.ruimtelijkeplannen.nl|vul bij ID in: NL.IMR0.1892.BpTweemansWVMKP- Va01). Het plan is ook te downloaden vanaf de FTP server van de gemeente http://zuidplas. gemeentedocumenten.nl Op de website van de gemeente Zuidpias www.zuidplas.nl is het plan tevens als pdf-bestand in te zien onder de button Wonen&Leefomgeving, ruimtelijke plannen, bestemmingsplannen in voorbereiding, Zevenhuizen en Moerkapelle. Beroep Tijdens de inzagetermijn kunnen belanghebbenden die tijdig zienswijzen hebben ingediend tegen het ontwerpbestemmingsplan beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Indien u niet in de gelegenheid bent geweest om zienswijzen tegen dit bestemmingsplan in te dienen en u kunt niet aantonen dat u daartoe door omstandigheden niet in staat bent geweest, dan kunt u slechts beroep aantekenen tegen de gewijzigde onderdelen van het bestemmingsplan. Als u beroep instelt, kunt u verzoeken om een voorlopige voorziening. Dit verzoek richt u aan de voorzieningen rechter van voornoemde afdeling. Voor het in behandeling nemen van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Inwerkingtreding Het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt, tenzij toepassing wordt gegeven aan het zesde lid van artikel 3.8 Wet ruimtelijke ordening of wanneer om een voorlopige voorziening wordt verzocht. De volgende vergunningen zijn verleend: Bevolkingsonderzoek Zuid West, stand plaatsvergunning ten behoeve van het bevolkingsonderzoek naar borstkanker van 11 december 2012 tot en met 1 maart 2013 in Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel. Kuiper Burger Advies, ontheffing geluid- hindert.b.v. slijpwerkzaamheden aan het spoorrails in de gemeente Zuidpias in het jaar 2013. Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. 10180)330 491. Op basis van artikelen 1d en 3.2a van de Wet algemene regels herindeling heb ben de gemeenten Rotterdam en Zuidpias de Herindelingsregeling grenswijziging Zevenhuizerplas vastgesteld. De bijbehorende documenten liggen gedurende zes weken ter inzage. Met de vaststelling van de Herindelingsregeling grenswijziging Zevenhuizerplas kiezen de gemeenten Rotterdam en Zuidpias voor een wijziging van de gemeentegrens tussen de gemeenten Rotterdam en Zuidpias. Hierdoor wordt een deel van de Zevenhuizerplas en de noord- en zuidoever overgedragen van de gemeente Rotterdam naar de gemeente Zuidpias. Het over te dragen gebied bedraagt 163 ha en kent geen inwoners. Datum in werking treding besluit Het vastgestelde besluit Herindelingsregeling grenswijziging Zevenhuizerplas treedt per 1 januari 2013 in werking. Ter inzage legging herindelingsregeling De vastgestelde Herindelingsregeling grens wijziging Zevenhuizerplas ligt ter inzage vanaf donderdag 13 december 2012 tot en met woensdag 23 januari 2013. U kunt de stukken inzien op de volgende locaties: de stadswinkel Centrum, Coolsingel 40, Rotterdam; de stadswinkel Alexander, Prins Alexanderplein 25, Rotterdam; het raadhuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. De beide stadswinkels en het raadhuis zijn gesloten op Eerste en Tweede Kerstdag (25 en 26 december) en Nieuwjaarsdag (1 januari). U kunt de vastgestelde herindelingsregeling als pdf-bestand ook inzien op de website van de gemeente Zuidpias (www.zuidplas.nl). Beroep Het herindelingsontwerp heeft reeds ter inzage gelegen tussen donderdag 13 oktober 2011 en woensdag 7 december 2011. Tijdens de ter inzage legging van de herindelingsrege ling kunnen belanghebbenden, die tijdig tegen het herindelingsontwerp zienswijzen hebben ingediend, beroep instellen bij de rechtbank 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhage. Indien u geen zienswijzen hebt kunnen indienen, maar wel kunt aanto nen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunt u ook beroep instellen. Als u beroep instelt, kunt u verzoeken om een voor lopige voorziening. Dit verzoek richt u aan de voorzieningenrechter van voornoemde afde ling. Voor het in behandeling nemen van een beroepsschrift is griffierecht verschuldigd. Het college van B&W heeft op 27 novem ber 2012 ingestemd met de beleidsregels uitwegen. Op grond van de wet en de lokale verordening van de gemeente Zuidpias is een omgevings vergunning nodig voor de maken, hebben of veranderen van een (uitkweg tussen een woning of bedrijfspand en de openbare weg. De gemeente Zuidpias heeft (beleids)regels opgesteld met daarin de een beschrijving van situaties die leiden tot een weigering van een omgevingsvergunning. Zo zal bijvoorbeeld geen vergunning worden verleend als de geplande uitweg aansluit op een kruising of splitsing van wegen De beleidsregels treden inwerking op de dag na publicatie. Op dat moment vervallen de huidige beleidsregels uitwegen die zijn vast gesteld bij besluit van 5 januari 2010. De beleidsregels liggen voor een periode van zes weken ter inzage op het raadhuis van onze gemeente, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling VROM, vakgroep verkeer en vervoer, telefoon (0180) 639 972. Het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Zuidpias is voorne mens nieuw welstandsbeleid op te stellen voor de gemeente Zuidpias. Op grond van de Inspraakverordening 2010 en in samenhang met artikel 12a van de Woningwet maakt ze het volgende bekend. Met ingang van woensdag 12 december 2012 ligt de ontwerp-Welstandsnota Zuidpias ter inzage. Toelichting Het huidige welstandsbeleid van de gemeente Zuidpias is een optelling van het welstands beleid van de drie voormalige gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle. Op een aantal vlakken bestaat er tegenspraak, waardoor er op dit moment voor het grondgebied van Zuidpias geen eenduidige regeling is. Om de afzonderlijke welstandsnota's op elkaar af te stemmen, om de regelgeving te vereen voudigen en om het aantal regels te beperken, bevat de ontwerp-Welstandsnota Zuidpias nog maar drie welstandsniveaus. Ter inzage De ontwerp-Welstandsnota Zuidpias ligt vanaf woensdag 12 december 2012 gedurende 6 weken ter inzage. U kunt de documenten tijdens kantooruren inzien tot woensdag 23 januari 2013 op het gemeentehuis van Zuidpias, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. Tegen betaling van leges kan een afschrift verstrekt worden van de ter inzage gelegde stukken. Daarnaast is de ontwerp- Welstandsnota op de gemeentelijke website www.zuidplas.nl te vinden. Via deze web pagina kunt u het plan ook downloaden als pdf-bestand. Reageren Gedurende de inzagetermijn kunnen ingeze tenen en belanghebbenden van de gemeente Zuidpias schriftelijk of mondeling zienswijzen op de ontwerp-Welstandsnota naar voren brengen. U kunt uw zienswijze sturen aan de gemeenteraad van Zuidpias (Postbus 100, 2910 AC, Nieuwerkerk aan den IJssel), onder vermelding van 'ontwerp-Welstandsnota', of een afspraak maken via het secretariaat van de afdeling VROM (telefoon: 0180 637 711). Via het webformulier op www.zuidplas.nl/wel- standsnota kunt u ook een digitale zienswijze indienen. De zitting van de afgevaardigden van de Welstandscommissie vindt plaats op dins dag 18 december 2012 van 10.00 tot 14.00 uur. Deze afgevaardigden behandelen de bouwaanvragen van de gemeente Zuidpias op het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. De agenda voor de zitting ligt vanaf maandag 17 december 2012 10.00 uur voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis. Wilt u de zitting bijwo nen? Meldt u zich dan vóór 9.45 uur aan bij de receptie. Om de zitting niet te verstoren, worden na 10.00 uur géén belangstellenden meer toegelaten. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidpias is voornemens een proef te doen met wetstandsvrij bouwen in de gemeente Zuidpias. Op grond van de Inspraakverordening 2010 en in samenhang met artikel 12a van de Woningwet maakt ze het volgende bekend. Met ingang van woensdag 12 december 2012 ligt de Pilot welstandsvrij bouwen in Zuidpias ter inzage. Toelichting Er bestaan binnen het grondgebied van Zuidpias geen grote gebieden waar voldoende ervaring is opgedaan met welstandsvrij bouwen. De gemeente wil meer ervaring opdoen met het welstandsvrije bouwen. Zewildatdoenmeteenpilotvooréénjaar in een geselecteerd aantal gebieden die representatief zijn voor Zuidpias en voldoende omvang hebben om een succesvolle proef te doen. Wat zijn de gevolgen voor de ruimtelijke kwaliteit in Zuidpias? Ontstaan er onaanvaardbare bouwwerken of valt dat wel mee? Het zal inzichtelijk moeten worden of er een wezenlijk verschil is tussen welstandsvrij bouwen en bouwen met welstandstoezicht. Ter inzage De Pilot welstandsvrij bouwen in Zuidpias ligt vanaf woensdag 12 december 2012 gedurende 6 weken ter inzage. U kunt de documenten tijdens kantooruren inzien tot woensdag 23 januari 2013 op het gemeentehuis van Zuidpias, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. Tegen betaling van leges kan een afschrift verstrekt worden van de ter inzage gelegde stukken. Daarnaast is de Pilot welstandsvrij bouwen in Zuidpias op de gemeentelijke website www.zuidplas.nl te vinden. Via deze webpagina kunt u het plan ook downloaden als pdf-bestand. Reageren Gedurende de inzagetermijn kunnen ingezetenen en belanghebbenden van de gemeente Zuidpias schriftelijk of mondeling zienswijzen op de Pilot welstandsvrij bouwen in Zuidpias naarvoren brengen. U kunt uw zienswijze sturen aan de gemeenteraad van Zuidpias [Postbus 100, 2910 AC, Nieuwerkerk aan den IJssel), onder vermelding van 'Pilot welstandsvrij bouwen in Zuidpias, of een afspraak maken via het secretariaat van de afdeling VROM [telefoon: 0180 637 711). Via het webformulier op www.zuidplas.nl/ pilotwelstandsvrijbouwen kunt u ook een digitale zienswijze indienen. Op 27 november 2012 heeft de gemeenteraad de Parkeerverordening Zuidpias vastgesteld. Met de parkeerverordening beoordeelt de gemeente verzoeken voor het reserveren van parkeerplaatsen voor bepaalde doelgroepen, die voldoen aan de in de parkeerverordening opgenomen voorwaarden. Denkt u hierbij bijvoorbeeld aan het reserveren van een par keerplaats voor een auto van Greenwheels. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet vol doen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daafom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Prinses Marijkestraat 99 4-kamerwoning (eengezinswoning) Beschikbaar per: in overleg Bruto huur: 532,80 Voorwaarden: Maximaal bruto verzameljaarinkomen 55.831,- Minimaal 2 personen Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Ingezetenen van Molukse afkomst genie ten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeente huis (per woning één formulier) telefoon nummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 19 december 2012 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkom- stengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7