Zuidplas gemeente RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 12 DECEMBER 2012 ADHUiÊ OPENBARE RAADSVERGADERING AUe vergaderingen vinden plaats de raadzaal van het Gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur. Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als hamerstuk dan wel bespreekstuk op de agenda staan. Raadsvergadering Datum: dinsdag 18 december 2012 VERGADERPUNTEN Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als hamerstuk dan wel bespreekstuk op de agenda staan. HAMERSTUKKEN 1. Rv Benoemingen in de raadsorganisatie In dit voorstel wordt een voordracht gedaan voor de benoeming van o.a. leden in de programmacommissies Planning Control en Ruimtelijke plannen. Dit naar aanleiding van het nieuwe vergaderstelsel. Portefeuillehouder: Presidium 2. Rv Subsidieplafonds MO 2013 In artikel 4 (Subsidieptafond en begrotingsvoorbehoud] van de Algemene Subsidieverordening Zuidpias 2012 staat dat de raad jaarlijks kan besluiten tot het instellen van subsidieplafond(s) en dat bij de vaststelling van een subsidieplafond wordt aangegeven op welke wijze het beschikbare bedrag wordt verdeeld. Er wordt een voorstel gedaan over de verdeling van de subsidieplafonds voor Maatschappelijke Ontwikkeling in het komende jaar. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 3. Rv Ontwerp verklaring van geen bedenkingen Noordelijke Dwarsweg 5 te Zevenhuizen Er is een aanvraag om een omgevingsvergunning om af te wijken van het bestemmingsplan ontvangen voor de locatie Noordelijke Dwarsweg 5 te Zevenhuizen. Het betreft een aanvraag voor de realisatie van een twee-onder-een- kapwoning. De bestaande bebouwing zal worden gesloopt. In het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) moet de uitgebreide voorbereidingsprocedure worden gevolgd. Onderdeel daarvan is het verlenen van een verklaring van geen bedenkingen door het bevoegd bestuursorgaan (raad]. Portefeuillehouder: M. Bosman 4. Rv Ontwerp verklaring van geen bedenkingen Gouwe Park Op 31 januari 2012 is er een aanvraag om een omgevingsvergunning ingediend voor het wijzigen van het gebruik van gronden ten behoeve van het aanleggen van een kruising nabij bedrijventerrein Gouwe Park. De kruising past niet in zijn geheel in het vigerende bestemmingsplan Gouwe Park. Medewerking hieraan is slechts mogelijk indien een omgevingsvergunning voor het in strijd met het bestemmingsplan gebruiken van gronden of bouwwerken wordt verleend. In het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht dient de uitgebreide uniforme voorbereidingsprocedure te worden gevolgd. Onderdeel hiervan is het verlenen van een verklaring van geen bedenkingen door de raad als bevoegd bestuursorgaan. Portefeuillehouder: M. Bosman 5. Rv Welstandsbeleid, verlenging vigerend beleid De 'Welstandsnota Zuidplas' bevat het geharmoniseerde welstandsbeleid dat het huidige beleid, verwoord in drie welstandsnota's voor de afzonderlijke grondgebieden van de drie fusiegemeenten, vervangt. Het lag in de lijn der verwachting dat de 'Welstandsnota Zuidplas' in 2012 zou zijn vastgesteld. Nu dit niet het geval is dient het huidige beleid voorgezet te worden om zo bouwinitiatieven te kunnen blijven toetsen aan welstand. Portefeuillehouder: M. Bosman 6. Rv Wijziging gemeenschappelijke regeling Rottemeren Het algemeen bestuur van het recreatieschap Rottemeren heeft besloten om met ingang van 1 januari 2012 de deelnemersbijdrage voor Zuidplas te baseren op het inwoneraantal van de gemeente Zuidplas in plaats van het inwoneraantal van de voormalige gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. De deelnemersbijdrage is procentueel gebaseerd op het inwoneraantal en vastgelegd in de gemeenschappelijke regeling. Om die reden is een (partiële) wijziging van de regeling noodzakelijk. De wijziging dient te worden goedgekeurd door de gemeenteraden van de deelnemende gemeenten en Provinciale Staten. Portefeuillehouder: A. Hazelebach 7. Rv Afsluiting grondexploitaties Britse Zoom en Parkzoom II Door de huidige marktomstandigheden bieden de toekomstige ontwikkeling van de woningbouwlocaties Britse Zoom en Parkzoom II onvoldoende zekere financiële bijdragen aan het sportpark Kleine Vink. Hierom heeft uw raad op 25 september 2012 besloten sportpark Kleine Vink gefaseerd uit te voeren. Het gevolg van het besluit is dat zeker is dat op de korte termijn Britse Zoom en Parkzoom II niet zullen worden ontwikkeld tot woningbouwlocaties. De hiertoe geopende grondexploitaties dienen derhalve afgesloten te worden en de financiële effecten ervan zullen inzichtelijk worden gemaakt. Portefeuillehouder: M. Bosman 8. Rv Nota bovenwijkse voorzieningen 2012 - 2020 De Nota Bovenwijkse voorzieningen geeft inzicht in de geplande bovenwijkse voorzieningen en de wijze waarop deze gefinancierd zullen worden. Voorliggende nota is het beleidskader voor het verhalen van kosten voor de aanleg van bovenwijkse voorzieningen op initiatiefnemers van ruimtelijke ontwikkelingen. De Nota Bovenwijkse voorzieningen heeft een nauwe relatie met de in de structuurvisie aangegeven ruimtelijke ontwikkelingen. Portefeuillehouder: M. Bosman 9. Rv Aanpassing Verordening op hel burgerinitiatief gemeente Zuidplas Op 1 juni 2010 heeft de gemeenteraad de Verordening burgerinitiatief vastgesteld. Met de invoering van het vernieuwend vergaderen moet deze verordening daarop ook worden aangepast. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 10. Rv Instelling programmacommissies Onderdeel van het vernieuwend vergaderen is de 'mogelijkheid voor de raad om een programmacommissie in te stellen die de besluitvorming van een bepaald onderwerp of thema voorbereidt. Tijdens de behandeling van de plannen voor het vernieuwend vergaderen is de mogelijkheid voor een programmacommissie voor planning control en voor ruimtelijke plannen genoemd. Dit raadsvoorstel ziet op de instelling van een programmacommissie Planning Control en een programmacommissie Ruimtelijke plannen. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 11. Rv Crossmediaal verslaan van raadsvergaderingen 2013 Omroep Zuidplas heeft naast de journalistieke en sociale media producten waar zij subsidie voor ontvangen een crossmediaal product ontwikkeld om vergaderingen van de gemeenteraad te verslaan. In 2013 start de gemeenteraad met Vernieuwend Vergaderen. De inzet van het crossmediaal verslaan van Omroep Zuidplas kan alleen gegarandeerd worden als hiermee een tegemoetkoming in inzet tegenover staat. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 12. Rv Budgetoverheveling 2012 naar 2013 en slotwijziging 2012 In de begroting 2012 zijn budgetten beschikbaar gesteld voor het uitvoeren van eenmalige activiteiten. Een aantal activiteiten is nog niet (geheel) afgerond. Verder zijn door de organisatie enkele voorstellen aangedragen tot bijstelling van budgetten en investeringen. Voor een aantal wijzigingen wordt dekking gevonden uit reserves. Voorgesteld wordt de raad voor te.stellen om de begroting 2012 te wijzigen voor de posten die in de slotwijziging zijn opgenomen en de over te hevelen budgetten 2012 in 2013 weer beschikbaar te stellen. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek BESPREEKSTUKKEN 13. Rv Verlenen verklaring van geen bedenkingen, reconstructie N219a Om de omgevingsvergunning voor de reconstructie van de N219a te kunnen verlenen, dient de raad een verklaring van geen bedenkingen te verlenen. De raad heeft in haar vergadering van 27 maart 2012 besloten het voornemen uit te spreken de verklaring van geen bedenkingen te verlenen. Op 29 augustus 2012 is het voornemen openbaar bekend gemaakt en zijn de stukken ter inzage gelegd. Gedurende de periode van terinzagelegging kunnen belanghebbenden zienswijzen indienen. Er zijn een vijftal zienswijzen ingediend. De zienswijzen hebben niet geleid tot een wijziging van het voorgenomen besluit tot het verlenen van de verklaring van geen bedenkingen. Portefeuillehouder: M. Bosman 14. Rv Vaststelling belastingverordeningen 2013 De raad is bevoegd tot het intrekken en vaststellen van belastingverordeningen. De voorstelten behelzen: - het intrekken van de belastingverordeningen 2012 en het vaststellen van de belastingverordeningen 2013; - de Verordening Bl-zone inzake het bevorderen van veiligheid van het industrieterrein Hooge Veenen blijft ongewijzigd in stand; - door het vaststellen van de Wijzigingsverordening Forensenbelasting 2012 instemmen met het feit dat voor elk forensenbelasting-object een gelijk tarief moet worden betaald, in afwijking van de oorspronkelijke differentiatie op oppervlakte, alsmede instemmen met het naar beneden bijstellen van het tarief. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 15. Rv Dekkingsvoorstel ODMH en zwembaden In de raadsvergadering van 27 november 2012 is aangegeven dat er adequate dekking dient te worden aangegeven voor een 3-tal zaken te weten: - de extra bijdragen aan het ODMH voor 2013 en 2014; - de bijdrage aan het zwembad De Koornmolen 2013 van 35.000; - de geschatte kosten van onderzoek door een externe partij naar de mogelijkheden om voor langere termijn de 3 zwembaden in de gemeente ten behoeve van zwemlessen en gezondheidszwemmen te blijven exploiteren. Het college stelt met betrekking tot de bovengenoemde onderwerpen een dekking voor. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek www.hartvanholland-online.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 8