L OP PAD EE Raad wil geen greep uit Algemene Reserve Gewijzigde openingstijden Centrum Jeugd en Gezin Parenwedstrijd IJsselbridge HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 19 DECEMBER 2012 11 De wijkagenten Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Bas Rijfers, wijkagent in Zevenhuizen - Moerkapelle, over 'knalspul' Nog een kleine twee weken en dan is 20IS verleden tijd en 2013 niet nieuw meer. Ik hoop dat we elkaar gezond en wel tegen kunnen komen in Zuidpias. 'Natuurlijk', denk je misschien. Maar als je ziet wat voor illegaal vuurwerk er tegenwoordig in het buitenland via internet te krjjgen is Dat zijn gewoonweg handgranaten. Wil je de show stelen? Koop gewoon legaal siervuurwerk. Daar kim je prima mee voor de dag komen. Die show met je illegale vuurwerkbom wil je echt niet meemaken. Misschien kost het alleen je trommelvliezen. Of misschien voel je je echt de man dat jij zo'n megaklapper afsteekt in het bijzijn van je vrienden. Maar het kan ook anders aflopen. Je mist een vinger. Een hand, arm of een oog. In het ergste geval kan het zijn dat een ander jou moet missen. En stel je eens voor dat het niet jou treft, maar een ander? Je vriendin, die toevallige voorbijganger, of die groep die je wilde laten schrikken. Kun je daarmee leven?! Misschien denk je dat het spul nu gewoon veilig onder je bed echt niet gevaarlijk ligt te zijn en is er slechts een kleine kans dat het dak van jou en je buren eraf knalt als je toevallig weg bent. Maar de realiteit is echt anders. Het kleinste risico is al te veel. Kap gewoon met dat spul! Bel naar het politiebureau in Nieuwerkerk en zeg dat je van dat gevaarlijke vuurwerk af wilt! Ik wens jullie goede feestdagen en hoop jullie in het nieuwe jaar in beide ogen te zien en een vijfvingerige hand te drukken! Bas Rijfers @ZuidplasZHN_MKP N.B. Weet u waar in de omgeving illegaal of zelfgemaakt vuurwerk opgeslagen ligt? Of weet u wie illegaal vuurwerk verkoopt of afsteekt? Bel 0900-8844 of anoniem 0800-7000. Renault Clio 1.4 16v Authentique Fiat Croma 2.2 Bussines Connect Fiat Punto Evo 1.4 Racing Fiat Panda 1.2 Ed.Cool Zuidpias - Onbestaanbaar, noemt Ferry van Wijnen (WD] het idee van het college om opnieuw geld uit de gemeentelijke spaarpot te halen. Zes weken geleden nog riep de raad het college door middel van een breed gedragen motie op de Algemene Reserve met rust te laten. Deze week beslist de gemeenteraad over een voorstel van het college om de spaarpot van Zuidpias te openen voor drie zaken: het voor lopig openhouden van zwembad De Koornmolen, het door de raad gevraagde zwembadonderzoek en extra bijdragen aan de Omgevingsdienst Mid- den-Holland. Volgens burgemees- ,1 ter en wethouders is er binnen de vastgestelde begroting voor 2013, zonder extra bezuinigingen, geen ruimte meer om deze door de raad gewenste zaken te bekostigen. Het college wil daarom een beroep doen op de Algemene Reserve. Dit voorstel valt bij de meeste par tijen niet goed. "Het college heeft de boodschap van de raad niet ter harte genomen", concludeert Rik van Woudenberg (D66). De Algemene Reserve bedraagt vol gens het college 29 miljoen euro, terwijl die slechts achttien miljoen zou hoeven zijn. Een aantal raads leden denkt dat de reserve minder groot is, en vindt dat eerst het deel van de op 6 november aangenomen motie moet worden uitgevoerd, waarin de raad opdraagt een mi nimale stand van de Algemene Reserve vast te stellen. "Dat dat nog niet is gebeurd, mag door het college nu niet als 'escape' worden gebruikt", vindt Van Wijnen, die de motie tijdens de begrotingsverga dering indiende namens het inmid dels in de WD opgegane Trots op Nederland. Zuidpias - De tijden van de inloopspreekuren van het CJG in Moerkapelle, Moordrecht, Oud Verlaat en Zevenhuizen gaan per 1 januari veranderen. Binnen deze CJG inlooppunten kunnen inwoners voortaan terecht op de bestaande spreekuren van de CJG partners. Tijdens deze spreekuren kunnen ouders langskomen voor informatie of vragen, maar ook voor bijvoorbeeld het extra wegen en meten van hun kind. Paul van Drenth van Ge meentebelangen Zuidpias stelt voorafgaand aan de raadsvergadering deze week: "Ik vermoed dat de raad het college zal vragen om met een dek king voor de kosten te ko men, wat niet betekent dat er bij de burgers weer geld moet worden opgehaald. Hopelijk gaan overhe den nu ook eens zien dat je niet alles kunt blijven uitvoeren. Soms houden zaken financieel gewoon op." Marnix de Romph (CU/SGP) zegt niet te zullen instemmen met verdere bezuinigingen op bijvoor beeld basisvoorzieningen. Ferry van Wijnen meent net als Drenth en Van Woudenberg dat de gemeente verder zou kunnen bezuinigen op de eigen organisatie. Het CDA, dat in november instemde met de motie, steunt het plan van het college om de Algemene Re serve aan te spreken. Fractievoor zitter Wybe Zijlstra: "Wij doen dit in de wetenschap dat er in 2013 een aantal (incidentele) meevallers kunnen zijn." Een extra bezuiniging is volgens Zijlstra daarom voorlopig niet aan de orde. Van de CJG spreekuren in de dor pen werd te weinig gebruik ge maakt. "De inloopspreekuren van de CJG inlooppunten gaan we nu samenvoegen met de bestaande spreekuren van het Opvoedbureau, Algemeen Maatschappelijk Werk en JGZ en we verwachten daardoor de herkenbaarheid en zichtbaarheid in de dorpen te vergroten", aldus Marte Souwer, CJG coördinator in de gemeente Zuidpias. "Op deze manier is het voor inwoners dui delijker dat je binnen het CJG bij verschillende professionals terecht kunt voor informatie en advies." Op bovengenoemde CJG locaties'blijft men wel activiteiten aanbieden als workshops en lezingen. De openingstijden van het cen trale inlooppunt in Nieuwerkerk aan den IJssel en het CJG jonger- eninlooppunt in 't Blok in Nieuwer kerk blijven ongewijzigd. Voor meer informatie: 0900-4440008 (per 1 januari 088-2542384) of www.cjgzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De tweede zitting van de derde competitieronde van de paren wedstrijden, gespeeld op maan dag 17 december, is in de A-lijn met IMP 36,0 gewonnen door Karl Husmeijer en Ciska Bohm; 2. Marian Bot en Guus van Kre velen 23,0 en 3. Laila en Roel Bakker én Jaap Bot en Boedi Mochtar én Liesbeth Smit en Jacqueline Voerman 14,0. B-lijn: 1. Wim en Marga Met selaar 45,0; 2. Anton Vorsten- bosch en Jan Walschots 27,0; 3. Louis van de Wal en Karei Hart- lieb 17,0. C-lijn: 1. Marijke Pel en Carla Arkensteijn 37,0; 2. Ria Hilk- huysen en Joke Capitein 6,0; 3. Riet van de Sman en Corrie Rosier 3,0. 70.820 km, juli 2005 71.663 km, januari 2007 16 inch lm velgen, 47.000 km, november 2009 airco, 53.000 km, november 2006 Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 F (0180)320776 E info@autovanreeuwijk.nl www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11