Coördinator Tweedekanswinkel HART VAN HOLLAND I KERSTINTERVIEW I 19 DECEMBER 2012 Waddinxveen/Moerkapelle - Van soepkom tot dartbord en van te- ge/spreuken tot bankstellen. Je kan het zo gek niet bedenken of het is te koop bij de Tweedekanswinkel aan de Abraham Kroesweg op de grens van Waddinxveen met Moerkapelle. In een paar jaar tijd is de omzet ver achtvoudigd en wordt de Tweede kanswinkel op de donderdagmiddag en zaterdagochtend door honderden mensen bezocht. Door Nicole Lamers Weliswaar bij een kleine groep men sen die een pick-up heeft en die zo'n ding aansluit op de computer, alleen al om de ruis eruit te halen." Waar doet de coördinator het zelf allemaal voor? Dat er een gezellige en ontspannen sfeer heerst in de loods, is merkbaar. De vele vrijwil ligers hebben onderling een hoop lol met elkaar. Aan de kassa wordt heel wat afgelachen en boven lopen twee heren geïnteresseerd naar al lerlei apparaten te kijken waar ze wellicht aan kunnen gaan knutse len. Arie Prins loopt rond, regelt veel en verkoopt ook nog spullen via In ternet. "Ik zeg altijd, ik leef van het gegeef. Het geeft mij een heel fijn gevoel dat ik andere mensen kan helpen." Arie Prins is coördinator en voor zitter van de Tweedekanswinkel. In 2005 nam hij het initiatief voor het opzetten van de winkel met twee dehands spullen. "Ik werd op het idee gebracht door de zendingsrom melmarkt die vanuit de kerk werd georganiseerd. Er kwamen zoveel spullen binnen die ook weer werden verkocht. Ik zag dat hiermee een he leboel geld kon worden ingezameld voor het goede doel." Prins weet enkele mensen enthou siast te maken en begint met het verzamelen van spullen. Kwekerij Oudijk stelt een loods beschikbaar en het eerste jaar wordt 7.000 euro bijeen gebracht. Een deel gaat naar de hervormde gemeente Moerkapel le, het leeuwendeel wordt besteed aan zendingswerk dat wordt ver richt door verschillende echtparen in het buitenland. "De meubelopslag hadden we in de loods, het kleinere spul verkochten we in het vereni gingsgebouw naast de kerk." Begin dit jaar is ook de verkoop van glaswerk en dergelijke onder gebracht in de loods. Naast de kerk komt een spiksplinternieuw vereni gingsgebouw. "Voorlopig zitten we hier nog wel even, want het duurt naar verwachting nog zeker een jaar voordat het nieuwe gebouw gereed is." Prins lacht verlegen wanneer hem wordt gevraagd wat de omzet van het afgelopen jaar was. "Ik durf het bijna niet te zeggen, maar tus sen de 55.000 en 60.000 euro." De zaken gaan dus goed. Er worden veel tweedehands spullen verkocht. Of dat te maken heeft met de economische crisis? Prins haalt zijn schouders op. Hij vindt dat moeilijk te zeggen. "Nie mand vertelt uit zichzelf dat hij zij hier komt winkelen omdat hij zij minder geld heeft te besteden en daarom maar de gesneuvelde suikerpot vervangt door een twee dehands exemplaar, bij wijze van spreken. Als ik puur naar het aan bod kijk, dan denk ik van niet. We krijgen zo ontzettend veel spullen. Soms nog in de originele verpak king." Wat Prins wel merkt is dat het opknappen van oude meubels te genwoordig 'in' is. "Vroeger keken mensen neer op gebruikte meu bels. Die houding lijkt nu helemaal te zijn verdwenen." Wat volgens Prins ook meewerkt is het feit dat alles wordt schoonge maakt door de Tot de meest populaire arti kelen van de Tweede kanswinkel behoren volgens Prins de boe ken en huishoudelij ke spullen. "Er komt wekelijks een container binnen die voor eender de deel gevuld is met klein spul. Glazen, servies, kan delaars en noem maar op. Elpees zijn ook gewild. vrijwilligers van de Tweedekans winkel voordat het de schappen in gaat of dat het aan de praat wordt gebracht in geval het om techni sche apparaten gaat. Prins: "We hebben een goede naam. Van heinde en verre komen de men sen hier naartoe. Zelfs vanuit Den Haag." De leeftijd van de klanten is zeer verschillend. Door de kringloop winkel lopen diverse ouderen, maar ook de 19-jarige Maryse Eindhoven uit Zevenhuizen is er, samen met haar moeder en zus. "Ik studeer in Utrecht en ga op kamers wonen. Ik trek samen met een vriendin in een woning die over een paar jaar ge sloopt gaat worden. Het is natuur lijk fantastisch, maar ik heb nu wel een heleboel spullen nodig ineens." Haar moeder loopt met een theepot en een plafonnière onder de arm. Maryse zelf loopt met een soort fruitschaal rond. "Ik woon straks in de Tomatenstraat en die staat ook op deze schaal afgebeeld, dat vind ik wel geinig." Zuslief staat met een lamp in de hand te zwaaien. "Kijk, lekker kitsch. Helemaal leuk." De lamp kost een habbekrats. "Maar bij elkaar is het toch wel een hoop", zegt Maryse bedenke lijk. De meest prijzige artikelen in de Tweedekanswinkel, vaak meubels, hoeft ze niet meer te hebben. Die heeft ze via fa milie gratis op de kop we ten te tikken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13