Bescheiden vrijwilliger Koolmees koninklijk onderscheiden Er werd gebridged... Nieuwjaars borrel Klikken mag Nieuwerkerk neemt voorproefje op oudejaarsavond HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 19 DECEMBER 2012 17 Kerstdiner Nationaal Ouderenfonds Bibliotheek gesloten Hans Ranft dendert door Lionsclub bakt oliebollen Nieuwerkerk aan den IJssel - Ca- pellenaar Dirk Gosewinus Koolmees (78) was de afgelopen zeventien jaar elke donderdagmorgen te vinden in de Oudheidkamer. De 'man van wei nig woorden' verrichtte er onder houdswerk. De ervaring die hij in zijn werkzame leven als tekenaar annex scheepstimmerman bij Scheepswerf Van der Giessen-de Noord heeft op gedaan kwam hem daarbij uitste kend van pas. Bij zijn afscheid op donderdag 13 december werd hij verrast met een koninklijke onderscheiding. Door Cees Visser Het was donderdagavond een ge zellige drukte in de Oudheidkamer. De vrijwilligers verzamelden zich voor hun maandelijkse bijeenkomst en om Dirk Gosewinus Koolmees te bedanken voor zeventien jaar trouwe dienst. De aanwezigheid van loco burgemeester Jan Verbeek ver raadde dat Koolmees een verrassing stond te wachten. Dochter Jeanet had haar vader uitgenodigd voor een gezellig etentje met de hele familie, maar dat pakte anders uit. Hij werd naar de Oudheidkamer gebracht en begon toen voorzichtig al iets te vermoeden. In zijn openingswoord liet penningmeester Piet Fokker nog niets doorschemeren en sprak alleen over het afscheid van Koolmees en diens grote verdienste voor de Oud- Verbeek speldt de 'bijbehorende versierselen' op. heidkamer. Na de koffiepauze kwam Verbeek aan het woord. Hij voelde zich, zo zei hij, 'achter een antieke lessenaar weer even de onderwijsman die hij vóór zijn ambtsperiode als wethou der was'. Verbeek memoreerde de vele verdiensten van Koolmees als vrijwilliger en adviseerde de klein kinderen van Koolmees een voor beeld aan hun opa te nemen. Hij citeerde een uitspraak van Maarten Molenaar, 'dat vrijwilligers het ce ment van de samenleving zijn'. In zijn speech stond hij stil bij gebeur tenissen in het jaar 1995 toen Kool mees zijn werk in de Oudheidkamer begon: het winnen door Ajax van de Europacup, het invoeren van een tiencijferig telefoonnummer en het overlijden van Annie M.G. Schmidt. Interessante weetjes, maar slechts afleidingsmanoeuvres om de span ning op te voeren. Uiteindelijk klon ken de woorden 'het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd u te benoemen tot lid in de Orde van Oranje Nassau'. Na het opspelden van de bijbeho rende versierselen haastte iedereen zich om de kersverse decorandus hartelijk te feliciteren. Nieuwerkerk aan den IJssel - De tweede zitting van de derde com- petitieronöe bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub is maandag 10 decem ber in de A-lijn met een score van 61,67% gewonnen door Renate Tournier en Lucie Wijnen. Tweede werden Guus Ham en Henny Hense met 56,67% en Peter Bijsterveld en Ron van Domburg werden derde met 58,33%. In de B-poule eindigden Selma van den Berg en Thea Michels op de eerste plaats met 61,11%; Mar- got Jabaaij en Wanda van Stralen werden tweede met 56,94% en Wil Blok en Hans Delwel werden derde met 56,25%. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ou derenadviseur Mattanja van Ou denaarden alle senioren uit voor de nieuwjaarsborrel op donderdag 10 januari 2013 van 14.30 tot 16.30 uur in de Batavier. Wethouder Verbeek houdt een nieuwjaarstoepsraak. Het gebruikelijke 'koffiedrinken met de ouderenadviseur' op woensdag 2 januari komt te vervallen. www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Het duurt nog anderhalve week, toch leek het donderdagavond 13 de cember alvast oud en nieuw te zijn. Er ging voor honderden euro's aan siervuurwerk de lucht in. 'We ste ken vanavond onze mooiste exem plaren af," verzekerde een verko per van Hol vuurwerk vooraf. Zo'n honderdvijftig man kwam af op de vuurwerkdemonstratie. Door Lieuwe Jan Hettema Het was druk op het industrieter rein van Nieuwerkerk. Ouders met jonge kinderen, fotografen, jongens op scooters en harde muziek: het leek wel een kermisterrein. Tot de muziek uitging, het eerste vuurwerk werd afgestoken en iedereen dood stil naar de donkere hemel staarde. "Is dit alles?" vroeg een verbaasd meisje zich hardop af. Voordat ook maar iemand haar vraag kon be antwoorden, werd ze door de om roeper gerustgesteld: dit alles was nog maar het begin. Snel werden er A4-tjes en pennen uit jaszakken getoverd, camera's tevoorschijn gehaald en bierfles jes geopend. Sommige vuurwer kliefhebbers kozen ervoor om het verwachte spektakel vanuit de verwarmde auto te aanschouwen. "Nummer 91, Gate of Heaven", riep de omroeper. De lucht boven Nieu werkerk werd voor korte tijd ver licht, maar de pret was snel voorbij. Een blik op het A4-tje verklaarde veel: dit pijltje kostte slechts 5,95 Het toegestroomde publiek keek aandachtig naar de vuurwerkdemonstratie. euro. Vele pijlen volgden Gate of Heaven, af en toe klonk er een 'wow!'. Het mooiste werd tot het einde be waard, toen vuurwerk met namen als 'Swirling Daisy de lucht in werd geschoten. Deze pijlen konden ech ter niet op tegen de laatste twee van de bestel lijst, het vuurwerk waar het publiek écht enthousi ast van werd. Met de aankoop van Garden of Eden', dat als voorlaat ste werd afgeschoten, haal je 'direct een heel vuurwerkpakket in huis'. De ideale aankoop voor iemand die er niet van houdt om vuurwerk af te steken, maar het wel leuk vindt om naar te kijken. Er zit echter wel een prijskaartje aan: zo'n 150 euro. Als toetje werd er nog een heuse vuurwerkshow geserveerd. Het toe gestroomde publiek applaudisseer de, stak de bestellijst in de jaszak en keerde terug naar de realiteit: nog achttien nachtjes slapen, dan begint voor de echte pret pas. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Nationaal Ouderenfonds biedt 75 eenzame ouderen uit de regio morgen een gratis kerstdiner aan bij Van der Valk Nieuwerkerk. Het is inmiddels de tiende keer dat het Ouderenfonds deze kerstdiners landelijk organiseert. De muzikale omlijsting van het kerstdiner wordt verzorgd door de muziekschool. Vanwege het lustrum komen ook de 10-jarige kinderen van de Montessori school zingen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bibliotheek is gesloten op maan dag 24, dinsdag 25, woensdag 26 en maandag 31 december en op dinsdag 1 januari. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hans Ranft, dit jaar terug op het oude schaakhonk lijkt niet te stuiten op weg naar het kam pioenschap. Hij speelde heel se cuur tegen Han Everaars, toch ook goed in vorm dit seizoen. Het lukte Ranft om een pion voor te komen; deze voorsprong hield hij goed vast en Everaars capitu leerde. Concurrentie lijkt dit jaar te komen van Johan de Koning die na een spannende partij re mise overeenkwam met Jeroen Eijgelaar en van Leon Willemen die uiteindelijk redelijk eenvou dig afrekende met Hugo Trimp. Edo Pouwelse kwam wederom niet verder dan remise tegen Arjan Huijzer. Richard Zijleman en Wilfried Graveland kwamen eveneens remise overeen. De jongelingen Rob Hoogland en Jelle Versluis speelden een mooie partij die ook in remise eindigde. Stand aan kop: 1. Han Ranft, 2. Tjerk Tinga; 3. Jan de Koning, 4. Jeroen Eijgelaar; 5. Han Eve raars. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Lionsclub Nieuwerkerk sponsort diverse lokale goede doelen. Om dit mogelijk te maken wordt ie der jaar een groot aantal acties georganiseerd. Eén daarvan is de oliebollenactie. Tien ambachtelijk gebakken olie bollen kosten 7,50 euro; appel beignets kosten 1,70 per stuk. Bestellingen kunnen tot en met zaterdag 29 december geplaatst worden op www.goededoelen- zuidplas.nl of via 0180-314881. De oliebollen kunnen vervol gens op maandag 31 decem ber tussen 10.00 en 15.00 uur worden opgehaald bij Stam Bouw aan de Hoogeveenen- weg 2A. Bestellingen boven 50 euro kunnen worden bezorgd. De opbrengst van deze en van andere acties wordt onder meer besteed aan Hulphond Bo, scootmobieldag, Zuidplasloop, Hospice, Care for Kids en Alpe d'Huzes.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17