Kaarsjesavond geslaagd sociaal evenement Kerststallen en kaarsen in Wereldwinkel Parencompetitie IJsselbridge Kerst Sing In Groot nieuwjaarsfeest op Raadhuisplein HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 19 DECEMBER 2012 23 Het kinderkoor van basisschool de Wingerd verzorgde tweemaal een sfeervol optreden bij de grote kerstboom. Nieuwerkerk - Een parkeerplaats rond de oude kern is moeilijk te vinden vrij dagavond 14 december, de avond dat de winkeliersvereniging van het Oude Dorp traditiegetrouw kaarsjesavond organiseert. Ondanks regen, wind en kou komen veel bezoekers af op de gezellige kerstmarkt in de Dorpsstraat en de Kerklaan. Door Kristien Zuidland Hohoho Luid rinkelend met zijn bel kondigt kerstman Joeri Visser zijn aan tocht per 'arrenslee' aan, afgela den met enthousiaste kinderen. Er wordt halt gehouden bij de grote kerstboom. "De grootste tot nu toe", glimt Erik van Stijn, lid van de winkeliersverening. "Eigenlijk is dit jaar alles groter: de opzet, meer kramen, meer kaarsjes en de boom dus, van zeven meter!" Een nieuwe lading kinderen stapt in en trapt de slee vooruit. Verderop wordt bij het kraampje van Westerduin aan dachtig geproefd. "Eigengemaakte slagroomtruffels, doet ze al jaren, kan ze heel goed", is het oordeel. Doen, proeven, promoten, kopen en ervaren, het kan allemaal op kaarsjesavond. Eloewel het 'een beetje koud is' trekt Damian zijn handschoenen uit om voor zijn moeder 'het mooiste kerststuk dat bestaat' te maken. Wintersport vrienden Aron, Roel en Tim war men de handen bij de met hout gestookte haard. De heren pro moten 'hun' goede doel, KWF kan kerbestrijding. Ook goed tegen de kou is de, volgens beproefd recept bereide, glühwein die te koop is op Lekker! de Kerklaan. Voor een hapje lopen bezoekers binnen bij 'Bij Bourgon disch'. Philippe den Hartog, zoon van de eigenaar, noemt zichzelf, tussen twee slokken rosé door, een 'echte bourgondiër'. Andere bezoe kers nemen onder het motto 'dit is zó lekker" nog een stokbroodje pesto. Zo gezellig Bij de kraam van Rachelle staan dames met interesse in schoon heid. "We komen wekelijks in haar salon en lopen vanavond even langs, gezellig". Even verderop legt oliebollenbakker Noordlander uit dat je oliebollen het hele jaar door kunt eten maar dat ze in december extra goed smaken. Om te overtui gen gaat de schaal met proefbol- len rond. "De aangeboden spullen overtuigen zélf", zeggen Wilma en Patrick Baas in de kraam met 'hele mooie kerstspullen, kaarten, ver siering, mutsen, alles watje nodig hebt voor een sfeervolle kerst'. Voor een moment rust is de Nederlands hervormde kerk open en biedt een gevarieerd liturgisch programma. Bezoekers kunnen kennis nemen van 'de kern van kerst, de geboorte van het kindeke Jezus'. Meissie "Natuurlijk blijf ik niet weg door een buitje of wat wind. We kennen mekaar hier allemaal en hebben een hoop te bepraten, hier op de mart, en dadelijk in De Tap. Je moet niet vergeten meissie, Nieuwerkerk is een dórp". Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Wereldwinkel zijn tientallen soor ten kerststallen te koop. Van groot tot heel klein; van prachtig ge maakte papieren stallen uit Nepal tot kleurrijke stallen van keramiek of zeepsteen uit Peru of zelfs stal len van metaal. Ook losse groepen of groepjes zijn verkrijgbaar. Verder is er een ruime keuze uit bijzon dere kerstballen en kerstfiguren evenals allerhande kerstcadeaus. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot vrijdag van 09.30 tot 17.30 uur, op zaterdag tot 16.30 uur. Tijdens de koopzondag op 23 december staat de Wereldwinkel met een kraam in winkelcentrum Reigerhof. Op maandag 24 decem ber is de Wereldwinkel extra ge opend van 09.30 tot 15.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ook dit jaar wordt het nieuwe jaar in Nieuwerkerk ingeluid met het Gim me Tha Light feest op het Raadhuis plein. Plet feest wordt gehouden in een verwarmde feesttent op het Raadhuisplein en duurt tot 04.30 uur. De line up van Gimme Tha Light 6 is bekend en bestaat uit DJ Rex- tar, DJ Deluce, DJ Q en DJ Emphasis. Drukte tijdens een vorige editie. Afgezien van laatstgenoemde zijn alle DJ's uit Nieuwerkerk afkomstig, waaronder zowel aanstormend ta lent als 'jonge rotten'. De toegang is vrij. Deur open om 0.30 uur. Eigen drank en vuurwerk zijn niet toegestaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zesde zitting van de tweede competitie- ronde, gespeeld op woensdag 12 december, is in de A-lijn met een percen tage van 65,77% gewonnen doorJos en Wim Lensen;. 2. Marianne en Hans Ranft 56,85; 3. Erna van Boheemen en RonnySchepers 55,06. B-lijn: 1. Ada van der Linden en Ro- Trees Hoofman 63,28; 3. Leen Klein bert Jan Visser64,58; 2. Loes Vink en Lucie Wijnen 58,85; 3. Elly Delwel en Patty Stuip 56,77. C-lijn: 1. Bep Schermer en Joke Ver schoor 70,572. Jolande Boorsma en en Edo Pouwelse 58,59. D-lijn: I.Tonny Duvaloisen Willy van der Sluis 69,94; 2. Bea den Hollan der en Carla van Lieshout 65,77; 3. Nel Breeman en Bep Meijer 61,61. Nieuwerkerk aan den IJsel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 wordt op kerstavond, 24 december, om 21.00 uur een Kerst Sing In gehou den. De samenzang begint om 20.50 uur. Het thema van deze dienst is 'Kerst is thuis komen'. Medewerking wordt verleend door gemengd koor River Voices uit Krimpen aan den IJssel. Er is veel ruimte voor samenzang. Do minee Peter Treep verzorgt een korte meditatie. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la HesLs 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Ziitkr.-Mm lKK'ltttH 'lm Tel. |0180) 31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23