Mi r fis HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 19 DECEMBER 2012 25 Zuidpias - Werkweken van zeventig uur zijn voor de winkeliers in Zuidpias in de decembermaand geen uitzondering. Ze moeten heel wat werk verzetten om consumerend Nederland van alle gemakken te voor zien, maar ook om voor henzelf een welverdiende kerst veilig te stellen. Eric Kuiper, Bengel de Kinderwinkel, Bij 111 en voorzitter winkeliersvereniging MVZ, Zevenhuizen Henk van der Torn, voorzitter winkeliers vereniging Reigerhof, Nieuwerkerk aan den IJssel Mare Olsthoorn, De Mannen Herenmode en winkeliersvereniging Oude Dorp, Nieuwerkerk aan den IJssel Edwin Raghunath, opticien van Kijk Op Ogen in Moordrecht Femke Verheul, Kapsalon Verheul in Moerkapelle Cora Kuyvenhoven, voorzitter winkeliersvereniging Dorrestein, Nieuwerkerk aan den IJssel Maurice Engel, bloemist van Fleur Maison en voorzitter Ondernemersclub Nesselande Door Lieuwe Jan Hettema "Een halfjaar geleden ben ik als voorzitter aangetreden, dit is de eerste feestmaand die ik in deze functie meemaak. Ik heb geen winkel, maar merk wel verschil met voorgaande maanden door dat ik veel extra dingen moet re gelen. Het aanvragen van vergun ningen voor speciale activiteiten bijvoorbeeld. Daardoor heb ik het wel wat drukker vergeleken met andere maanden, maar ik kan de feestdagen wel op een normale manier vieren. Uiteraard met mijn familie, want alleen gaat dat zo lastig. In deze tijden is er behoef te aan feestelijkheden. Niet alleen wat betreft het geven van cadeaus, maar ook door aandacht aan elkaar te schenken. Daarom denk ik dat mensen naar de winkels blijven komen, ondanks de crisis. De decern bermaand is voor velen toch het hoogtepunt van het jaar." "De decembermaand is voor de winkeliersvereniging drukker dan andere maanden. Zo organiseren we bijvoorbeeld Sinterklaas en een kerstmarkt. Sinds twee jaar ben ik voorzitter van MVZ en doe veel voor de kerstmarkt, maar Sinterklaas wordt hier al jarenlang door een groep enthousiaste mensen geregeld. Daar hoef ik me piet mee te bemoeien, dat loopt zo gesmeefd. Mijn vrouw en ik hebben, naast een winkel voor kleding voor jongeren en volwassenen ook een baby- en kinderkledingwinkel. Het aantal klanten is gelijk aan voorgaande jaren. In november is er altijd een dip, maar dankzij december wordt dit vaak weer rechtgetrokken. Ondanks de drukte kunnen we de feestdagen met familie vieren. We gaan nooit op vakantie, maar blijven gewoon gezellig thuis. Oorspronkelijk komen we uit het Westland, maar dankzij de kinderen, sportverenigingen én de winkel zijn we ons echte Zevenhuizenaren gaan voelen." "December blijft ondanks de crisis een topmaand voor winkeliers. Het is wel een maand met veel extra bezigheden, zoals het organiseren van de kaarsjesavond en het versieren van de winkel en het dorp. leder jaar brengen we kerstverlichting aan en plaatsen we kerstbomen, om zo in het Oude Dorp een echte kerstsfeer te creëren. Ik ben hier al zo'n twintig jaar ondernemer en heb meegemaakt dat ik tijdens kerst slapend op de bank bij mijn schoonouders lag. Op zulke momenten slaat de vermoeidheid toe. Ik ga in deze periode ook nooit ver weg, want het is belangrijk om dicht bij de winkel te zijn. Met de kerstdagen hebben we altijd een dag ingeruimd voor de familie en verder proberen we zoveel mogelijk te genieten van de natuur." "Het gaat in Moordrecht goed met de middenstand, maar er is onder ling te weinig saamhorigheid. Winkeliers zijn snel geneigd om alleen voor hun eigen portemonnee te kiezen, terwijl ik juist denk dat je meer kunt bereiken wanneer je samenwerkt. Dat gebeurt hier niet snel, waardoor er ook geen gezamenlijke activiteiten worden georganiseerd. De de cembermaand is voor mij als opticien een goede maand, dat heeft deels te maken met de feestdagen. Een grotere rol speelt het feit dat in januari klanten overstappen naar een nieuwe zorgverzekering, waar door ze nog even hun premie op maken. Het is een drukke maand,.maar de feest dagen zijn voor mij dusdanig belangrijk dat ik daar alle tijd voor vrij maak. Ik werk hard en vind het ook leuk, maar op feest dagen staat mijn gezin centraal." ledereen wil er natuurlijk met de kerstdagen stralend uitzien, daar door is de decembermaand voor ons een van de drukste maanden van het jaar. Landelijk is er een daling te zien in de hoeveelheid kappers- bezoeken. Wanneer een klant bijvoorbeeld eerst eens in de zes weken langskwam, wacht men nu een week langer. Op jaarbasis scheelt dat misschien maar een enkele knipbeurt. Wanneer alle klanten dat doen merk je dat als kapsalon. Helaas hebben we geen actieve winkeliersvereniging meer in Moerkapelle, ook hebben en kele winkels hun deuren gesloten. Met de 'overgebleven' winkeliers heb ben we een gezellige kerstsfeer in de Dorpsstraat gecreëerd. Ook hebben we eind november samen een leuke wintersfeeravond voor de klanten ge houden. De feestdagen vieren we thuis met familie, om daarna weer in een gezellige drukte klanten een mooie coupe aan te meten." "Sinds oktober ben ik voorzitter van de winkeliersvereniging van het in mei 2009 heropende winkelcentrum Dorrestein. Doordat er een kwalita tief goed en gevarieerd aanbod van verschillende winkels is, komen de klanten uit de hele omgeving. Het is een sfeervol en knus winkelcentrum, met een activiteitencommissie die van alles organiseert. Ik ben er vaak te vinden, om goed contact met de winkeliers te houden. Daardoor weet ik dat deze maand belangrijk voor hun jaaromzet is en dat ze daar erg hard voor moeten werken: soms meer dan zestig uur per week. Ik ben erg be trokken geraakt bij hen, waardoor ik bewuster ben gaan leven. Voorheen brachten we de feestdagen vaak in Frankrijk door bij vrienden, maar nu doe ik hier inkopen en blijven we gewoon gezellig thuis. De familie komt langs en ik ga lekker voor ze koken." "Nesselande kent een actieve ondernemersclub, maar als winkeliers organiseren we he laas weinig samen. Er worden wel dingen georganiseerd, al leen niet .in goed overleg met elkaar. Zo heb ik bijvoorbeeld mijn etalage opnieuw inge richt en overal kerstversiering aangebracht, maar dat is hier vrij uniek. De andere winkels kunnen veel meer uit deze pe riode halen. Want wanneer je de winkel mooi aankleedt én kwaliteit blijft leveren, waar deren de klanten dat en komen ze wel. Voor mij als bloemist is december een goede maand, het is ook drukker doordat ik op de kerstmarkt sta. Ik werk nor maal gesproken zeven dagen in de week, maar met de kerstda gen zijn we gesloten. Die dagen maak ik vrij om samen met mijn kinderen door te brengen. Daar leef ik altijd erg naar toe."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25