klikken a Bloemen en Waldorfsalade voor honderdste thuiszorgcliënt Flessenactie Thuisfront commissie Kerstzang avond Nieuwjaars borrel Er werd gebridged... Opbrengst kerstconcert voor Serious Request Koor- en samenzangavond SNOOT! eerder op agenda HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 19 DECEMBER 2012 27 Uit handen van zorgmanager René Ie Mair kreeg Pieter Rietveld een bos bloemen voor het feit dat hij de honderdste thuiszorgcliënt is. Zevenhuizen - Op het menu van de kerstbrunch voor thuiszorgcliënten stond dinsdag in zorgcentrum De Zevenster onder andere een Waldorfsalade, crois- santjes en een boerenomelet. De vijftig aanwezigen lieten het zich smaken. Ook de 81-jarige Pieter Rietveld die als 100e thuiszorgcliënt extra in het zon netje werd gezet. Hij kreeg uit handen van de kersverse manager Zorg, René Ie Mair, een mooie bos bloemen. Rietveld liet alle feestelijkheden in het zorgcentrum rustig over zich heen komen. Hij woont samen met zijn vrouw nog zelfstandig in een eengezinswoning in Zevenhuizen en heeft pas twee maanden gele den voor het eerst kennis gemaakt met de thuiszorg. "Ik had een open wond op mijn scheenbeen die maar niet over wilde gaan. Op aanraden van de arts is de thuiszorg inge schakeld en hebben de dames mij prima verzorgd. Ik hoop over een paar weken weer zorgvrij te zijn." Hij grijnst. De kerstbrunch voor thuiszorgcliën ten is een traditie bij De Zevenster. "Het wordt al vanaf 2008, sinds we ook thuiszorg onder onze hoede hebben, gehouden", vertelt Le Mair. "De thuiszorg zal gle komende jaren nog wel gaan groeien, schat ik zo in." Hij doelt daarmee op de wens van de overheid om ouderen steeds langer thuis te laten wonen. "We leveren in heel Zuidpias huishou delijke hulp, maar ook verpleegkun dige zorg en avondzorg." Mede door het stellen van hogere eisen voor een plek in een zorgcen trum, is nieuwbouw zeer gewenst. Le Mair legt uit: "De Zevenster is natuurlijk toch al meer dan veer tig jaar oud. Als je cliënten meer zorg nodig hebben, moet je wel de ruimte hebben voor bijvoorbeeld til-apparatuur en dergelijke. Maar goed, voorlopig is nieuwbouw even op de lange baan geschoven." Hij verwijst naar de problemen bij wo ningbouwvereniging Vestia. Moerkapelle - Een aantal jongeren gaat zaterdag 29 december voor de tiende keer langs de deuren om sta- tiegeldflessen in te zamelen. Deze actie wordt elk halfjaar herhaald en maakt het, naast andere inzame lingsacties, mogelijk dat de familie Van der Lee haar zendingswerk in Thailand kan blijven doen. De actie start om 9.00 uur. Wie niet thuis is of niet gestoord wil worden kan de flessen ook bij de voordeur zetten. De actie van juni van dit jaar bracht 802,90 op. De organisatie hoopt voor de decemberactie op een op brengst van 1000 euro. Moerkapelle - In het kerkge bouw van de gereformeerde gemeente wordt vrijdag 21 de cember een kerstzangavond ge houden. Medewerking verlenen het christelijk gemengd koor Asaf, jongerenkoor Nethanja en jeugdkoor Asarela. Aanvang 19.30 uur, de toegang is vrij. Moerkapelle - Ouderenadviseur Tessa Roos nodigt senioren uit voor een nieuwjaarsborrel op dinsdag 8 januari in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat van 10.00 tot 12.00 uur. Het 'koffiedrinken met de oude renadviseur' komt in januari te ver vallen. Het 'koffiedrinken met de oude renadviseur' komt in januari te ver vallen. Zevenhuizen - Bridgeclub Zeven huizen speelde dinsdag 11 decem ber de vijfde zitting in de viertal competitie. In de A-lijn speelden de viertallen Bantje tegen Lelieveld 25-2, Gaarkeuken tegen van Vliet 22-8, Bolsterleè tegen Poorter 15- 15, Mertens tegen van der Berg 8-22 en Van der Lelij tegen op het Veld 18-12. In de B-lijn speelden de viertallen Knijnenburg tegen Smits 22-8, Keizer tegen Everwijn 25-1, Merbis tegen Kasteel 14-16, Bur ger tegen Heemskerk 13-17 en Van Straten tegen Clercq 4-25. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Zevenhuizen - De Zingerij, Syrinx blaaskwintet en twintig zangertjes van de musicalgroep verzorgden zondag 16 december een sfeer vol en afwisselend kerstconcert in een volle Ontmoetingskerk. Het koor zong a capella, het kwintet speelde eigen arrangementen en er werd gezamenlijk gemusiceerd. Het kerstconcert stond in het te ken van de geboorte van het kerst kind, maar tevens werd aandacht gevraagd voor de actie van 3 FM Serious Request: 'let's hear it for the babies'. Het concert bracht 300 euro op. De oude dorpskerk in winterse omstandigheden, (archieffoto) Moerkapelle - In de oude dorpskerk wordt vrijdag 21 december een koor- en samenzangavond gehouden. Het thema is 'Kind van toen?'. Muzikale medewerking wordt verleend door het christelijk regiokoor Adonai uit Waddinxveen, muziekgroep THNX! uit Moerkapelle, soliste Anne Veld- huijzen, Peter Verweij op het orgel en Kees de Bruin op de piano. Dominee Van den Herik verzorgt de meditatie. Aanvang 20.00 uur, kerk open 19.30 uur. De toegang bedraagt 5 euro, kinderen tot en met zeventien jaar betalen 3,50 euro. Voor meer infor matie en reserveren: 079-5932078. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud van de kerk. Zevenhuizen - Voor het achtste achtereenvolgende jaar organise ren de vrijwilligers van Culturele vereniging Hotel Vos SNOOT! (Stars Not Only On Television), een ta lentenshow voor de regio die po diumruimte biedt aan sterren die op het punt staan te gaan stralen. SNOOT! staat dit jaar wat eerder op de agenda dan gebruikelijk en wel op zaterdag 20 april. Even als in voorgaande jaren vindt de show plaats in theater Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg. De audities zijn op maandag 11 en dinsdag 12 februari; de inschrijving sluit op zaterdag 26 januari. SNOOT! is een talentenpresenta tie voor iedereen vanaf de leeftijd van een middelbare scholier, die muziek maakt, toneel speelt, een cabaretact heeft, goochelt, danst, presenteert of een andere podium act heeft. SNOOT! staat open voor soloartiesten, duo's, trio's, bands, orkesten, koren en allerlei andere gezelschappen. Enige voorwaarde is, dat de act zo live mogelijk ge bracht wordt. Zangers of zangeres sen worden dan ook altijd geacht begeleid te worden door live mu zikanten of door zichzelf. Wie zelf geen begeleiding tot zijn of haar be schikking heeft, kan gebruik maken van de semi-professionele huisband. Voor meer informatie en aanmel den: www.snootopenpodium.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27