Veel animo voor kerstmarkt Moerdregt Gemeente zoekt naar hoogste punt om te vlaggen Kerstmarkt in Zespunt Beeldententoonstelling in bibliotheek Er werd gebridged... Nieuw jaarsborrel Gruttonest tekent voor Serious Request Jacobse stuit opmars Te Lintelo HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 19 DECEMBER 2012 33 Altijd gezellig: een potje kerstbingo. versieringen, kon zijn of haar hart ophalen. In de hal waren kerststuk jes te koop en bij de diverse kramen een uitgebreid aanbod aan kerstver sierselen. De mensen van Activitei tencentrum De Schakel, onderdeel van de Gemiva SVG Groep, hebben alles zelf gemaakt. Joke van Laar: "We hebben zes groepen, zoals tuin, keramiek en administratie. Zij heb ben dit allemaal gemaakt." Uitge stald waren onder andere slingers van pinda's, kaarten, boekenleggers en houders voor waxinelichtjes. Ook de bekende boekentafel was er en er kon gesnoept worden van de heer lijke verse loempiaatjes. De opbrengst van de kerstmarkt bestaat uit de verkoop van spullen, maar ook uit de verhuur van kra men. Moeder en dochter Annelies en Willeke Buijense uit Capelle aan den IJssel stonden dit jaar voor het eerst op deze kerstmarkt. Zij verkochten zelfgemaakte kerstspullen van hout, wol en ander materiaal. Ook Grab- belvrouwtje Coby de Koning deed goede zaken. Voor de kerstmarkt werd de ver bouwing even onderbroken. Cen- Moord recht - Het was af en toe dringen geblazen tijdens de kerstmarkt die vrijdag 7 4 december werd gehouden in Centrum Moerdregt. Bij binnenkomst kwam de geur van oliebollen de bezoekers al tegemoet, het Rad van Fortuin leverde mooie prijzen en Grabbelvrouwtje Coby de Koning moest meermaals haar voorraad grabbelspullen aanvullen. Door Marianne Fortuin trumleider Ger van Uden: "Alleen de loodgieter is aan het werk. Voor de bewoners is het belangrijk dat de kerstmarkt doorgaat." Aan de en thousiaste reacties was te merken dat hij daarin gelijk had. Grabbelvrouwtje Coby de Koning had het er maar druk mee; ze moest regelmatig 'haarzakken vullen'. Hoewel het aantal kramen iets min der was dan vorig jaar, wist jong en oud de kerstmarkt te vinden. Ida van Vianen: "Waarschijnlijk komt dat doordat de kerstmarkt die nor maal gesproken buiten rond de kerk wordt gehouden, niet heeft plaats gevonden." Van Vianen hoopt weer een aardig bedrag binnen te halen voor Stichting Vrienden van Moer dregt: "Het geld komt ten goede aan de bewoners. Er kunnen dan extra dingen gedaan worden, zoals de aankoop van spelmateriaal, een etentje of, zoals vorig jaar, een uit stapje naar de dierentuin." Wie nog moest beginnen met kerst- Moordrecht - Voorlopig gaat de vlag aan de Moordrechtse Dorpskerk niet meer bovenin de toren uit, maar hangt de vlaggenmast halverwege de gevel op de trans. Gemeente Zuidpias is, in samenspraak met Monumentenzorg, op zoek naar een oplossing om in de toekomst weer op een zo hoog mogelijk punt in de toren te vlaggen. Een woordvoerder legt desgevraagd uit wat er aan de hand is: "Vóór 15 augustus werd er bovenin de toren gevlagd. De gemeente verzorgde het vlaggen toen nog zelf. Sinds medio 2012 is het vlaggen uitbesteed. Het bedrijf dat de vlaggen ophangt, constateerde dat de plek waar de vlag moest komen te hangen niet volgens de ARBO-wetgeving te be reiken was en dat de vlaggenmast niet veilig in de toren kon worden gehesen en bevestigd. Om toch te kunnen vlaggen, is vlaggen vanaf de trans ingevoerd." Door een communicatiefout werd de bevestiging van de vlaggenmast vervolgens verkeerd op de trans ge plaatst, waardoor alleen kon wor den gevlagd aan de zijkant van de kerktoren. Dit gebeurde één keer; bij de herdenking van het formeel einde van de Tweede Wereldoorlog op 15 augustus. Per 7 december is in afwachting van de uitkomst van het overleg met Monumentenzorg op ARBO- verantwoorde wijze een tijdelijke oplossing gemaakt op een lager niveau in de toren. De gemeente verwacht een definitieve oplossing niet voor 31 januari, als de vlag uit gaat voor de verjaardag van Konin gin Beatrix. Moordrecht - Tot 4 februari expose ren beeldhouwers Kitty Boschman uit Numansdorp en Arie Palsgraaf uit Moordrecht hun werk in de bi bliotheek. Kitty Boschman beeldhouwt meer dan twintig jaar, zowel abstract als figuratief. "Ik hak wat ik wil." De stenen die ze gebruikt zijn alle soorten van marmer, serpentijn, albast en Indisch hardsteen. De grootte van de beelden varieert van 10 cm. tot een meter. Arie Palsgraaf is een jaar geleden begonnen met beeldhouwen. In dit jaar heeft hij al veel beelden ge hakt. Uit een vakantie in Portugal heeft hij een steen meegenomen, die langs de kant van de weg lag en waar hij zonder vakkennis een beeld van heeft gehakt. Het was een harde steen, graniet. Het stelt een kop voor die op z'n kop staat. Palsgraaf werkt het liefst abstract. Zo heeft hij een beeld met vier ge zichten gemaakt, een doorkijkbeeld, een ludiek en ingewikkeld draai- beeld dat moeilijk te maken is. De steensoorten die hij gebruikt zijn albast, zandsteen, kristallino (een harde steen), wit albast, serpentijn en speksteen. Moordrecht - Corrie Husselman en Margot de Jong zijn woensdag 12 december met een percentage van 59,72 eerste geworden tijdens de competitieavond van Troef Vrouw. Tweede werden Ria Offerman en Anka Huijsmans met 54,42% en op de derde plaats eindigden Diny IJs- selstijn en Fon Datema met 52,78%. Moordrecht - In de Zespunt aan de Molenlaan 1a, wordt vandaag, woensdag 19 december, en don derdag 20 december van 9.00 tot 20.00 uur een kerstmarkt gehou den. Het publiek kan een keuze maken uit meer dan 1500 artike len; van allerhande kerstvieringen tot speelgoed en huishoudelijke artikelen. Op Koninkrijksdag, zaterdag 15 december, ging de vlag voor het eerst op de tijdelijke manier uit. Moordrecht - Ouderenadvi seur Tessa Roos nodigt seni oren uit voor een nieuwjaars borrel op dinsdag 8 januari in De Zespunt aan de Molenlaan van 14.00 tot 16.00 uur. Het 'koffiedrinken met de ou derenadviseur' komt in janu ari te vervallen. Moordrecht - De kinderen van kin deropvang het Gruttonest zijn deze week vol overgave aan het tekenen. De kunstwerken kunnen gekocht worden door hun ouders. De op brengst is bestemd voor 3FM Seri ous Request; een actie van dj's van 3FM om geld in te zamelen voor het Rode Kruis om babysterfte tegen te gaan. Moordrecht - Na een matige com petitiestart was de clubkampioen van schaakvereniging De IJssel, Pim te Lintelo, dankzij een aantal goede uitslagen de nummer één positie weer dicht genaderd. In de elfde competitieronde was het ech ter opnieuw Léon Jacobse die hem dwars zat. In een goed gespeelde aanvallende partij trok hij ook in het tweede onderlinge duel aan het langste eind. Ranglijstaanvoer der Frank Visser voer er wel bij. Hij maakte goed gebruik van de ver zwakkingen die tegenstander Wim Mulder in zijn stelling toeliet. De puntenvoorsprong op zijn achter volgers liep daardoor weer wat op. Winst was er deze avond ook voor Ad Muiten tegen Gerard van der Wouden, Rien Duine tegen Stefan Lipschart, Arie Macdaniël sr tegen Mick van den Berg, Arie Macdaniël jr van Aad van den Berg, Leen Boon stra tegen Frank Penders, Casper de Pijper tegen Harm Hoogeveen, Jan van den Dorpel tegen Willem Schouten. Remise werd overeengekomen in de partij van Teus Boere tegen Jan Vink. De stand aan kop: 1. Frank Visser, 2. Léon Jacobse, 3. Pim te Lintelo, 4. Wim Mulder, 5. Gerard van der Wouden. In de viertallencompetitie klopte het viertal van De IJssel koploper Onesimus uit Rotterdam met 2,5- 1,5. Winstpartijen waren er voor Aad van der Meer en Ton van Smir- ren, Sjaak in 't velde speelde remise en Frans Dubois verloor zijn partij.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33