Nieuwe slaap- kamerkast? www.silco.nl Georganiseerde winterpret in Nesselande Vrachtwagen naast de dijk Speurtocht door Mariniersmuseum Debuut pop koor Zing Zing Opzoomerkerstboom bij Charley Toorop toren J- A "Vi HART VAN HOLLAND NESSELANDE 19 DECEMBER 2012 Nesselande - Bij de schaatsuitgifte is het druk op zondagmiddag: toch een maatje groter, maatje kleiner, terugbrengen en uitlenen. En dan de kunststof 'ijsbaan' op, glibberen, glijden, schaatsen, uitglijden en overeind krabbelen. Opnieuw proberen. Sommige ouders blijven staan kijken, anderen bezoeken intussen de markt of doen een boodschap. Voor de tweede maal georgani seerde winterpret in Nesselande: 15 en 16 december op de ijsbaan én op de overdekte kerstmarkt. Door Kristien Zuidland Dannyel schaatst sinds gisteren. Zijn vader staat te glunderen terwijl zoon Dannyel zijn best-doet op het gladde kunstof. "Vandaag móesten we terug," zegt vader, "hij vindt schaatsen geweldig." Er zijn meer kinderen die er zo over denken: de ijsbaan, die slechts twee dagen in Nesselande staat, wordt druk be zocht door kinderen tussen drie en vijftien jaar. Ouders op of buiten de baan moedigen aan. Hele klein tjes proberen het aan de hand, op schaatsjes met dubbele ijzers. Bezoekers zijn veelal omwonen den. "Gisteren waren we ook hier. 's Avonds was er een optreden van Wannebiezz, prima band. Beetje Meet Et greet met Kerstman én -vrouw Rotterdam - In het Mariniersmuse um is zoveel te zien dat de kinderen aan de hand van een speurtocht al les kunnen ontdekken. De kerstman heeft een geheim codewoord ver stopt in het museum. Om het woord te ontdekken moeten kinderen speuren op alle drie de verdiepingen van het museum. De speurtocht is bestemd voor zowel de kleine als de grotere kinderen. Na afloop kun nen ze, alleen tijdens de kerstva kantie, een kerst- of nieuwjaarsbal knutselen. Het Mariniersmuseum is gevestigd aan de Wijnhaven 7-13. Voor meer informatie en openings tijden: www.mariniersmuseumrot- terdam.nl. Glad ijs! Nesselande/Nieuwerkerk - Op de Bostelweg tussen Rotterdam Nesselan de en Nieuwerkerk aan den IJssel, raakte vrijdagochtend rond 10.30 u een vrachtwagen van de weg. De 23-jarige chauffeur uit Boskoop kwam met de schrik vrij. "Ik ben blij dat ik 'm overeind heb kunnen houden." Een kwartier nadat hij door de afras tering de dijk af, het weiland in den derde, zit de man in zijn cabine te wachten op een collega om hem uit zijn positie te bevrijden. "Ik kan niet meer vooruit, maar ook niet achter uit, want dan kantel ik." De vrachtwagen geladen met grond raakte volgens de chauffeur van de weg, doordat hij werd afgesneden door de bestuurder van een rode personenauto die hem inhaalde. "Die zal al een hele tijd achter me, maar kon er niet langs, omdat ik wist dat ik hier niet te dicht op de berm moet rijden. Ik denk dat 'ie boos was." Nadat hij toch in de berm terecht kwam, kwam de chauffeur, werkzaam voor een Moordrechts grondverzet- bedrijf, een aantal meters verder en lager in het weiland tot stilstand. Na een kleine twee uur kon de vracht wagen zijn weg weer vervolgen. Met de eigenaresse van het weiland zijn afspraken gemaakt over het repare ren van de afrastering. Nesselande - Popkoor Zing Zing is enkele maanden geleden op gericht en wordt gevormd door kinderen van de groepen 4 tot en met 6 van openbare basisschool Passe-Partout. Popkoor Zing Zing maakte dins dag 18 december haar debuut met een optreden voor de bewoners van Multifunctioneel Centrum De Kristal. Nesselande - Voor de zesde ach tereenvolgende keer staat op het terras van de Charley Toorop toren, gelegen aan het Wim Schuhma- cherhof, een bijzondere kerstboom. Deze keer is de boom versierd met waterflesjes waarvoor door een tiental nijvere bewoonsters uit deze 55+ flat een jasje gebreid is. Matthijs heeft geen tijd om te schaatsen, hij deelt papieren kerst ballen uit. Op de kerstbal staat een artikel geschreven dat te koop is op de winkelboulevard. "We willen kerstpakketten maken en hebben daarom allerlei artikelen nodig. We vragen de mensen om het artikel te kopen voor een kerstpakket voor arme mensen in Nesselande." Twee vrienden van Matthijs nemen ver derop de gekochte artikelen in ont vangst. In één van de chalets is er een 'meet and greet' met de kerstman én zijn vrouw! Het fotogenieke stel laat zich vrolijk vereeuwigen met kind of volwassene. De professionele foto graaf maakt ter plekke de perfecte foto. Er staat een flinke rij fans die de Kerstman en -vrouw willen ont moeten. meebewegen helpt tegen de kou. We hebben het volgehouden tot de toegift. En vandaag doe ik de boodschappen terwijl mijn dochter schaatst." In'de sfeervol ingerichte tent waar ondernemers vanuit een chalet hun waar aanbieden zijn ook Casper en Wim. Zij kwamen elkaar toevallig hier tegen en drinken sa men een glühwein terwijl de doch ters buiten schaatsen. "Prima gere geld toch?" Aandacht voor de minder bedeelde medemens.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37