Zuidpias m 'm go lir 'WSkt u mee aari eeri qéèfeiiiana Ismreilige jaarwisseling^ Nieuwe vergadervorm gemeente raad gemeente Zuidpias Gewijzigde openingstijden gemeentehuis gemeente WEEK Weet waar uw Markt op 24 december in Moordrecht Vanaf januari 2013 vergadert de raad van Zuidpias op een nieuwe wijze. Voornemen voorbereiding bestemmingsplan "Parkzoom" te Nieuwerkerk aan den IJssel HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS\ 19 DECEMBER 2012 Zuidpias /-HUH De viering van Oud en Nieuw moet in de eerste plaats een gezellig en veilig feest zijn. Het steeds zwaardere illegale vuurwerk kan echter ook voor een domper op de feestvreugde zorgen. Burgemeester Gert-Jan Kats over vuurwerk: "Ik maak mij zorgen over de zwaarte van het illegale vuurwerk dat ook in onze gemeente wordt afgestoken. Ik wil ouders oproepen om hun kinderen in de gaten te houden. Zwaar illegaal vuurwerk is altijd gevaarlijk en door het in huis te bewaren kunnen erg gevaarlijke situaties ontstaan." U kunt niet alleen het goede voorbeeld geven, maar ook een extra oogje in het zeil houden in uw eigen omgeving. Snel reage ren kan veel schade voorkomen! Lees meer op www.zuidplas.nl. U vindt hier tips over vuurwerk, het opsporen van illegaal vuurwerk en het verhalen van de kosten op de daders. Ondervindt of ziet u overlast van vuur werk? Bel de politie: 0900-8844. Gaat het om zwaar vuurwerk dan kunt u direct 112 bellen! Om vuur- werkschade te voorkomen verwijdert de gemeente ook dit jaar de honden- poepbakken en worden de afvalbakken afgeschermd. In verband met de feestdagen is er in Moordrecht een beperkte markt op maandag 24 december. De locatie van de markt is ongewijzigd, parkeerplaats de Smitse. Deze nieuwe vorm van vergaderen moet leiden tot meer discussies op hoofdlijnen, geen herhaling van discussies en een verbetering van de kaderstellende rol van de raad. Vorige week heeft u kunnen lezen wat er wijzigt in de raadsvergadering nieuwe stijl en het spreekrecht. Deze week gaan we in op de informatiebijeenkomsten en programmacommissies. Voordat de gemeenteraad in het opiniërend deel van de vergadering over een onderwerp discussieert, kunnen raadsleden zich een beeld vormen waarover het onderwerp gaat. Soms is het voorstel voor de gemeenteraad of de discussienota duidelijk, soms zijn verhelderende vragen nodig. Deze vragen stellen raadsleden dan schriftelijk voorafgaand aan een opiniërende raadsvergadering om daarmee niet de raadsvergadering te belasten. Maar soms vereist een voorstel meer toelichting. Dan kan er voor een informatiebijeenkomst gekozen worden. Informatiebijeenkomst Tijdens een informatiebijeenkomst licht het college een onderwerp toe, ondersteund door de ambtelijke organisatie. Aan deze bijeenkomsten kunnen naast raadsleden, ook inwoners deelnemen en vragen stellen. Ook kunnen inwoners, op aanvraag en met begeleiding van de griffie, informatie acties met raadsleden delen. De mogelijkheid komt in plaats van 'de dialoog', die mogelijk is in de raadscommissie. Bi B .y. Jr 51 li l 8 fi&vfl Het gemeentebestuur van Zuidpias wenst u prettige feestdagen en een voorspoedig 2013! 11 gemeente Tijdens deze openbare, informele bijeenkomsten kunnen ook presentaties worden gegeven. Vervolgens kan een onderwerp door naar de opiniërende fase van de raadsvergadering, waarin het debat centraal staat. Tenslotte komt het onderwerp in de besluitvormende fase van de raad. Programmacommissies De drie bestaande raadscommissies verdwijnen in de huidige vorm. Daarvoor in de plaats komt dus het opiniërend deel van de raadsvergadering. Voorafgaand aan een raadsvergadering kan dus een informatiebijeenkomst belegd worden om de raadsleden nog nader te informeren. Vragen onderwerpen een meer technische bespreking of nemen zij meer (voorbereidings) tijd in beslag, dan kunnen onderwerpen ook in programmacommissies besproken worden. Een voorbeeld van zo'n programmacommissie is een programmacommissie voor ruimtelijke plannen, waar bestemmingsplannen worden voorbesproken. www.zuidplas.nl Heeft u de informatie van vorige weken gemist? Kijkt u dan op www.zuidplas.nl. Het vergaderschema van 2013 en de agenda vindt u binnenkort op de website. De komende tijd houden we u via de gemeentepagina en de website op de hoogte. Heeft u nu al vragen? Neemt u dan contact op met de griffie via griffieOzuidplas.nl of via het algemene telefoonnummer. Op 1 juli 2008 is de nieuwe regelgeving voor de ruimtelijke ordening in werking getreden. Op basis van deze regelgeving is de gemeente verplicht bij het opstellen van nieuwe bestemmingsplannen hiervan een vooraankondiging te geven. Deze publicatie voorziet in deze verplichting. Overeenkomstig artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening (Bro) geven burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidpias er kennis van, dat zij het voornemen hebben om een bestemmingsplan voor te bereiden voor het gebied "Parkzoom" te Nieuwerkerk aan den IJssel Voor dit gebied geldt op dit moment bestemmingsplan Esse Parkzoom.'Dit bestemmingsplan dient voor 1 juli 2013 te zijn geactualiseerd. Het plangebied wordt globaal begrensd door de Hoofdweg Noord in het noorden, de Groene Zoom in het westen, de spoorlijn Rotterdam - Gouda in het zuiden en de wijk Dorresteijn in het oosten. Het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan 'Parkzoom' is voornamelijk conserverend teneinde de huidige aard van het gebied te behouden. Als uitgangspunt voor het plan dient daarom de omschrijving van de huidige situatie. Inloopavond bestemmingsplan Parkzoom De gemeente Zuidpias organiseert op maandag 7 januari a.s. een informele inloopavond voor het bestemmingsplan "Parkzoom" te Nieuwerkerk aan den IJssel. De inloopavond vindt plaats tussen 19.30 uur en 21.00 uur in het gemeentehuis te Nieuwerkerk aan den IJssel. U bent van harte welkom om het concept van het geactualiseerde bestemmingsplan in te zien en er met ons over in gesprek te gaan. Bestemmingsplan Voor dit gebied geldt op dit moment het bestemmingsplan "Esse Parkzoom". Dit plan moet voor 1 juli 2013 geactualiseerd zijn. Het bestemmingsplan is conserverend van aard zijn. Dat betekent dat de bestaande situatie wordt vastgelegd voor zover deze legaal gerealiseerd is. Inmiddels is het concept voorontwerp van het bestemmingsplan klaar. Voordat we het plan verder gaan uitwerken tot een definitieve versie voor de officiële procedure, leggen we dit concept graag voor aan de inwoners van de gemeente Zuidpias. Tijdens de inloopavond zijn medewerkers van de gemeente aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Ook kunt u uw op- of aanmerkingen achterlaten op een formulier. De stukken kunt u reeds inzien op de gemeentelijke website www.zuidplas. nl onder het kopje 'wonen en leefomgeving', 'ruimtelijke plannen', 'bestemmingsplannen in voorbereiding' Aanmelden U kan zich aanmelden voor de informatieavond per email via secretariaatvromldzuidplas. nl. Telefonisch aanmelden kan bij het secretariaat van de afdeling VROM via 10180) 637 711. Aanmelden kan tot en met maandag 7 januari tot 12.00 uur. Bent u niet in de gelegenheid om het concept voorontwerp bestemmingsplan binnen de gegeven periode in te zien, maar wilt u toch graag gebruik maken van deze mogelijkheid? Neem dan contact op met de heer Van der Meervan de afdeling VROM, te bereiken via het secretariaat VROM 10180) 637 711. In verband met de feestdagen zijn de openingstijden van gemeentehuis aangepast. Op maandag 24 december 2012 is het gemeentehuis gesloten. Op maandag 31 december is de afdeling Publiekszaken gesloten (aangifte van geboorte en overlijden is mogelijk van 10.00-11.00 uur). Op woensdag 2januari 2013 is het gemeentehuis vanaf 10.00 uur geopend. Telefonisch is het gemeentehuis bereikbaar vanaf 8.30 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5