r Verbindingen Ook werkenden worstelen met schuld KerstBRAinS Cultureel Netwerk zoekt secretaris Wie wint de Kerstbeker '12? Welkom in de Huiskamer www.odonhoogendoorn.nl HARTVAN HOLLAND I ZUIDPIAS I 19 DECEMBER 2012 Odon Hoogendoorn BRAinSXL Kunst- en Kerstdag www.scnz.nl - info@scnz.nl Muziek Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Grote thema's worden altijd inge kleurd met specifieke gebeurtenis sen. Dat heb ik de afgelopen jaren goed gemerkt als woordvoerder zorg en welzijn. In de politiek spreken we vaak over de nood zaak om verbindingen te leggen. Hele wetgevingstrajecten worden er aan opgehangen. Neem nou de Wet Maatschappelijke Ontwik keling, de WMO. Daarin gaat het over meedoen, het gaat over het compenseren van beperkingen die mensen hebben om deel te nemen aan de samenleving. Veel debat ten worden er aan gewijd. Wat is het soms fijn om dan in de prak tijk te zien wat er gebeurt als je er een gezicht bij kan zien. Afge lopen zaterdag had ik weer zo'n moment. Ik was in de Meander in Nieuwerkerk aan den IJssel aan wezig bij de presentatie van de website www.scootmobielzuid- plas.nl Piet Molenaar van Veilig Verkeer en Elly van der Kruijt van het Platform Gehandicapten Zuidpias hadden een bijeen komst georganiseerd waar een bont gezelschap aan mensen op af was gekomen. Medewerkers van de gemeente, bestuursleden van ouderenbonden, mensen uit de buurgemeente Capelle aan den IJssel waar Piet zijn scootmobiel- cursussen mee organiseert, de ou derenadviseurs, en nog heel veel anderen. De website is het sluit stuk op het werk van Piet om ken nis en informatie te delen die hij heeft opgedaan als rij-instructeur en die hij nu geeft aan mensen die op een scootmobiel gaan rij den. Vol bewondering zag ik dat hij al die mensen in de zaal aan elkaar had verbonden, ze waren allemaal een stukje in Piets grote seootmobielpuzzel. Natuurlijk had hij een speciaal woord voor zijn vrouw Joke waardoor zijn profes sionele presentatie ook nog een persoonlijke touch kreeg. Piet had mij gevraagd de website officieel te openen. Toen ik nadacht over een presentje voor deze feestelijke gelegenheid, be dacht ik mij dat Piet voor mij de kampioen 'kijken naar wat ie mand wel kan in plaats van naar wat iemand niet kan' is. Het is voor politici nogal makkelijk om dat te roepen maar als je zelf een beperking hebt, zoals Piet, en je leeft toch op die manier, dan heb je pas echt recht van spreken. Het cadeau was gauw gevonden, een Guiness Book of Records, waarin ik Piet als recordhouder 'kijken naar wat mensen wel kunnen' heb opgetekend. Over de kracht van mensen gesproken. Dit is mijn laatste column in 2012. Bedankt voor het volgen van alle belevenissen in Den Haag, ook dit jaar weer. Ik zie u graag weer te rug op deze pagina in 2013. Fijne feestdagen! Vervolg van voorpagina Zuidpias - "Van tevoren wordt nauwkeurig bepaald wie voor een kerstpak ket in aanmerking komen", vertelt voorzitter Lenny van Iperen van Stichting Zuidpias Helpt aan de vooravond van de negende kerstpakkettenactie. Door Cees Visser "In de eerste plaats zijn dat gezin nen die wekelijks een voedselpak ket krijgen. Verder wordt gedacht aan gezinnen die gedurende een bepaalde tijd in 2012 voedselhulp ontvingen. Daarna komen gezinnen of personen aan bod die in 2012 om hulp hebben gevraagd. Ook geven goed bekend staande hulpverleners ons adressen op. Alles hangt echter af van het aantal pakketten dat wij ontvangen. In 2011 waren dat er 114." Recessie Als verdeelpunt voor de Rotterdam se Voedselbank is, merkt Van Iperen dat het aantal hulpvragen als gevolg van de recessie toeneemt. "Het aan tal hulpvragen is gestegen van 60 in 2011 tot 81 in 2012. Het gaat dan steeds vaker om werkenden die een schuld hebben opgebouwd en niet meer aan hun financiële verplich tingen kunnen voldoen. In 2012 werden voedselpakketten aan zo'n 30 tot 35 gezinnen verstrekt. Om dat de periodes waarin men voed selhulp ontvangt sterk fluctueren, werden net als in 2011, wekelijks gemiddeld vijftien voedselpakketten uitgedeeld." De voorloper van Stichting Zuidpias Helpt, de Stichting Nieuwerkerkers Helpen, werd in 1998 opgericht om Nieuwerkerkers die hulp behoefden, financieel, in natura of op andere wijze te ondersteunen op sociaal en maatschappelijk terrein. Op 1 januari 2007 werd het werkgebied uitgebreid naar alle kernen van de gemeente Zuidpias en kreeg de stichting de huidige naam. Zuidpias - De BRAinS activiteiten stonden afgelopen week in het teken van kerst. In Moerkapelle konden de kinderen een kerststukje maken en in Nieu werkerk werden kransen versierd. En sommige kinderen versierden zichzelf! Deze week ging ook de laatste groep aan de slag met het bewerken van speksteen. Zij waren te gast in het atelier van een beeldend kunstenaar. Zuidpias - Het bestuur van Stich ting Cultureel Netwerk Zuidpias is op zoek naar een secretaris. Deze man of vrouw gaat samen werken met de voorzitter, de pen ningmeester en een algemeen be stuurslid en heeft onder meer tot taak het opstellen van de agenda en het maken van de notulen van de bestuursvergaderingen die circa zes maal per jaar plaatsvinden. De nieuwe secretaris levert een bijdrage aan de cultuurplanont wikkelingen in de gemeente Zuid- plas en heeft affiniteit met een of meer cultuuruitingen waar SCNZ zich voor inzet: muziek, kunst, literatuur, dans en theater. Belangstellenden kunnen contact opnemen via 0180-320101 of info@klavermc.nl. Voor meer informatie: www.scnz.nl. Zuidpias - Sportbuurtwerk van de Stichting Jeugdwerk Zuidpias organiseert voor de kerstvakantie een groots zaalvoetbalspektakel. Maan dag 24 december wordt ge speeld in de Parkzoomhal in Nieuwerkerk, donderdag 27 december in de Zuidplashal in Moordrecht, vrijdag 28 december in Swanla in Ze venhuizen en donderdag 3 januari in Op Moer in Moer kapelle. Om mee te doen kunnen teams van vijf of zes personen zich vooraf aan melden via het inschrijffor mulier op www.jeugdwerk- zuidplas.nl. Deelname kost 5 euro per team; na aanmel ding volgt een email met in formatie over de speeltijden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Alle senioren van Zuidpias zijn van maandag tot en met donderdag welkom in de 'Huiskamer' aan de Meidoorn la van 10.00 tot 12.00 uur. Onder het genot van een kopje koffie of thee kan men een praatje maken met de vrijwilligers of ook met elkaar. In de Kerstperiode is de 'Huiskamer' dicht op dinsdag 25 en woensdag 26 december en op dins dag 1 en woensdag 2 januari. Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias houdt sa men met Thorbecke VO en met het Comenius College een ochtend vol workshops. Donderdag 20 decem ber op het TVO voor leerlingen van klas één en vrijdag 21 december op het Comenius College voor de onderbouw. De leerlingen kunnen twee activiteiten kiezen waaron der jiujitsu, rapsEtbeats, kerststukje maken, cupcakes versieren en free running. Vrijdag 21 december - 20.00 uur Kerstconcert Kunst na de Arbeid Katholieke kerk, Oosteinde 23, Moordrecht Vrijdag 21 december Line Dance kerstviering met buffet Industrieterein 50, Zevenhuizen Ijfcj Dans Vrijdag 21 december - 20.00 uur Kerstuitvoering Nieuwerkerks Vrouwenkoor De Bron, Ringvaartlaan 16, Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 22 december - 20.15 uur Theaterconcert The Amazing Stroopwafels Theater Swanla, Zevenhuizen Entree 17,50 euro

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9