L GENDIJK Spaarvarken gemeente blijft heel Open Huis Hospice Stoppen met roken Frisse start van nieuwe jaar Kerk duikt nieuwe jaar in Kerstboomverbranding Toch turborotonde Scheve Overweg Omgaan met sterven, afscheid en rouw Dieren Centrale Nederland Raam decoratie HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS/NESSELANDE 27 DECEMBER 2012 11 Gemeenteraad houdt greep in algemene reserve tegen www.enkast.nl 0180-634866 't Goedkoopste huisje van Nieuwerkerk! Goudmos 140 Vraagprijs 114.500,-k.k. Zuidpias - Een voorstel van het college om geld uit de algemene reserve, het 'tafelzilver' van de gemeente, te gebruiken is tijdens de raadsvergadering op 18 december de kop ingedrukt. De gemeente heeft een dekking nodig voor een onderzoek naar de toekomst van zwemwater in Zuidpias en het voorlopig openhouden van zwembad De Koornmolen. Daarnaast zijn er meer financi ële middelen vereist voor extra bijdragen aan de Omgevingsdienst Midden- Holland (ODMH). Het gaat in totaal om een bedrag van ruim 320.000. Na een storm van kritiek uit de raad gaf wethouder Jan Verbeek aan dat de dekking toch gewoon in de reguliere begroting wordt gezocht. Door Erwin van 't Hof De voorgestelde greep in het spaar varken van de gemeente druist di rect in tegen de wens van de ge meenteraad om zoveel mogelijk van de reserve af te blijven. Jan Hordijk (WD): "We hebben het college een duidelijke opdracht gegeven om in de begroting op zoek te gaan naar een dekking." Raadslid Andre Muller (SP) noemde de keus van het college om de reserve aan te spreken een 'zeer gemakzuchtige oplossing'. Gouda - Het maandelijkse Open Huis van Stichting Hospice en Vrijwillige Terminale Thuiszorg Midden-Holland, gevestigd aan de Ridder van Catsweg 67, wordt gehouden op zaterdag 5 januari van 11.00 tot 13.00 uur. Vrijwil ligers van het Hospice zijn aanwe zig voor het geven van informatie over de palliatieve terminale zorg in het Hospice en in de thuissituatie. Parkeren kan op de parkeerplaats of in de parkeergarage van het Groene Hart Ziekenhuis; vanaf hier heeft men toegang tot het Atelier van het Hospice via de achteringang. Een uitrijkaart a 1 euro kan in het Hos pice gekocht worden. Gouda - Zorgbrug, SineFuma en GGD Hollands Midden starten op maandag 7 januari met 'Rookvrij! Ook jij?'; een training om te stop pen met roken. De kans op succes is met deze training ruim vier maal groter dan stoppen met roken op eigen kracht. De training duurt zeven weken en kent evenzoveel bijeenkomsten. Aan het succes van de training liggen twee belangrijke factoren ten grondslag. Ten eerste kunnen hulpmiddelen worden ingezet als medicijnen en nicotinevervangers en ten tweede geeft het stoppen in groepsverband veel ondersteuning aan de deelnemers onderling. De training duurt van 19.00 tot 20.30 uur en vindt plaats in de Bal konkamer op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis aan de Graaf Florisweg 77-79. De bege leiding bij het stoppen met roken wordt vergoed vanuit de basisver zekering. Voor meer informatie en aanmel den: www.rookvrijookjij.nl. Meevallers Wethouder Jan Verbeek probeerde het besluit om toch het spaarvarken kapot te slaan te verdedigen. "Op dit moment zagen we geen andere mogelijkheid dan het aanspreken van de reserves. Na goed overleg met onze financiële mensen kwa men we tot de conclusie dat er in de najaarsnota die begin volgend jaar verschijnt waarschijnlijk een aantal financiële meevallers staan opgetekend. Als dat zo is, wordt het bedrag dat nu uit de algemene reserve wordt 'geleend' gelijk weer teruggestort", aldus Verbeek. Met name Aart Slobbe (CU/SGP) sprak zich hiertegen fel uit: "Ik denk niet dat we onze beslissing om al dan niet gebruik te maken van de re serve moeten laten afhangen van mogelijke financiële meevallers in de toekomst. Je moet de huid pas verkopen als de beer geschoten is." Na een lange discussie gevolgd door enige schorsingen gaf Verbeek aan dat de kosten voor het zwembad- onderzoek, de Korenmolen en de ODMH worden opgenomen in pos ten in de begroting die het meest bij de drie zaken aansluiten. Verder benadrukte de wethouder dat deze extra kosten van incidentele aard zijn en dus geen structurele lasten verzwaring voor de burger zullen betekenen. Nesselande - Voor de zesde keer organiseert Watersportvereniging Buurman voor nieuwjaarsdag de Nieuwjaarsduik. Inschrijven kan vanaf 13.00 uur bij cafetaria Ver- hage op de hoek van het Malta plein en de Siciliëboulevard. Het startschot voor de duik klinkt om 14.00 uur. Voorafgaand wordt een warming-up gehouden. In De Kristal aan de Cypruslaan 400 kunnen de deelnemers zich omkleden. De kos ten bedragen 2 euro. De opbrengst van de duik is bestemd voor team 'Time is Running' dat meedoet aan de Roparun. Wie mee wil helpen bij de organisa tie van de nieuwjaarsduik, en daar mee een prima excuus heeft om zelf niet het water in te hoeven, kan zich melden via gezelligheid@wsvbuur man.nl. Nesselande - Een aantal leden van de Kerk in Nesselande neemt dins dag 1 januari deel aan de Nieuw jaarsduik in de Zevenhuizerplas. Zij laten zich hierbij sponsoren voor het goede doel. De opbrengst van de koele duik is bestemd voor House of Hope, een sociaal project in een aantal wijken van Rotterdam, waar bij wordt getracht meer leven in deze wijken te creëren, onder meer door bijvoorbeeld het organiseren van straatfeesten waar de bewoners elkaar kunnen ontmoeten en kun nen leren waarderen. Het startschot voor de duik klinkt om 14.00 uur. Wie mee wil doen kan zich aanmelden via 06-47018526 of jongeren@kerkinnesselande.net. Wie meedoen te koud vindt kan al tijd nog sponsor worden. Nesselande - De jaarlijkse kerst boomverbranding vindt plaats op zondag 6 januari om 17.00 uur op het braakliggende terrein aan de Kosboulevard, naast de nieuwe lo catie van de scouting. Kerstbomen kunnen tussen 15.00 en 16.45 uur ter plaatse worden in geleverd. Elke kerstboom is goed voor een lootje waarmee een VW-bon te winnen is. De loting vindt plaats om 18.30 uur in Multifunctioneel Cen trum De Kristal aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie: daphne, va nha re n@buurtwerk- alexander.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het lijkt erop dat er ondanks protesten van omwonenden in de nabije toekomst toch een turborotonde op de N219 bij de Scheve Overweg wordt gerealiseerd. Tijdens de gemeenteraadsvergadering op 18 december stemde een kleine meerderheid van de raadsleden in met een verklaring van geen bedenkingen die de provincie een vrijbrief geeft voor enkele aanpassingen op de weg. Enkele weken geleden gaf een omwonende van het kruispunt tijdens de vergadering van de commissie ruimte aan dat de komst van een turborotonde wel eens voor gevaarlijke situaties zou kunnen zorgen voor voetgangers en fietsers. Door Erwin van 't Hof Gewaarschuwd door geluiden van omwonenden en Fietsbond Zuid- plas gaven alle fracties tijdens de raadsvergadering aan dat ze al leen met de turborotonde konden instemmen als het college de ga rantie gaf dat het nieuwe kruispunt zo veilig mogelijk wordt gemaakt. Hierop stelde wethouder Rinus Bosman dat hij wil onderzoeken welke extra mogelijkheden er nog zijn om de nieuwe rotonde veiliger te maken. "Ik wil wel benadrukken dat het huidige plan voor de aan leg van de turborotonde al voldoet aan alle veiligheidseisen", aldus de wethouder. "Maar ik bespeur een zekere mate van onzekerheid onder de fracties die ik graag weg wil ne men. Ik beloof dat voordat er een spade de grond in gaat de veilig heid voor fietsers en voetgangers zo goed mogelijk is gewaarborgd.' Voor drie fracties was de toezeg ging van de wethouder niet vol doende. De WD, SP en Gemeente- Belangen Zuidpias, in totaal goed voor elf raadszetels, stemden tegen het voorstel. André Muller (SP) gaf aan de noodzaak van een nieuwe rotonde niet te zien. "De provincie onderbouwt de noodzaak van de rotonde op prognosecijfers van de bouw van huizen in de omgeving die allang achterhaald zijn door de economische crisis." Hierop gaf Mare Lansink (CDA) aan dat het altijd belangrijk is om naar de lange termijn te kijken: "De Romei nen bouwden ook wegen voordat er steden werden gebouwd. Het is de bedoeling dat de nieuwe ro tonde meer dan veertig jaar blijft bestaan. Misschien is de rotonde nu nog niet nodig, maar wel in de toekomst." Nesselande - Buurtwerk de Kristal houdt donderdag 10 januari een bij eenkomst voor mensen die behoefte hebben te praten over het verlies wordt gehouden in de Kristal aan de Cypruslaan 404 van 13.30 tot 15.00 uur. Voor meer informatie: 010-2021627 van een naaste. De bijeenkomst ofinfo@weerschijn.nl. Vermist Poes, cypers, zonder wit, kitten; Rozenstraat, Zevenhuizen. Poes, zwart, zonder wit, bruine gloed in kraag, langharig, jong; Raadhuishof, Zevenhuizen. Poes, lapje, met veel zwart, is gechipt, halsband zwart met roze stippen; Madeliefveld, Nieuwer- kerk aan den IJssel. Gevonden Kip-kriel, bruin-zwart, met vier kuikens; Klein Hitland, Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor gratis registratie en informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl. MAKELAAR Sfeervol 2 kamer appartement Y mét zonnig tuintje en prachtig uitzicht over vijver. jpjfKjgi Maak een afspraak om dit knusse huisje te bekijken! ||||NWWI

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11