Winst voor Moerkapelle Wereldreizigers Wim en Jopie zestig jaar getrouwd Lions koken voor Leger des Heils Meisjes Cl kampioen schuifdeurkasten op maat www.enkast.ni 0180-Ó34866 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE 27 DECEMBER 2012 15 Schaken Diamanten echtpaar Spek-Hardon Prijswinnaars loterij Kleine Kerkje Statiegeldflessenactie gaat niet door Just Dance in theater Swanla Volleybal de Lions two tet waarde van *r Cheque van r Zevenhuizen Bert Sprokkereef, algemeen directeur Leger des Heils Den Haag, krijgt een cheque van de Lions in Zevenhuizen uit handen van Piet Smal. Zevenhuizen/Den Haag - De Ze venhuizende Lions hebben donder dag 20 december een driegangen feestmenu klaargemaakt voor zestig daklozen in Den Haag. Deze mensen hebben tijdelijk onderdak gekregen bij De Herstart, een doorstroom voorziening van het Leger des Heils in Scheveningen. Zij krijgen hier ondersteuning bij het 'weer op de rails krijgen van hun leven'. De an dere helft van de Lions kookte in het Sociaal Pension op het Oranjeplein in hartje Schilderswijk. Op deze lo catie van het Leger des Heils wonen voormalig daklozen voor wie het niet meer mogelijk is om helemaal zelfstandig te wonen. Moerkapelle - Het eerste en tweede team van Schaakvereniging Moerka pelle hebben in de decembermaand goede zaken gedaan. Moerkapelle 1 won op 15 december met 4,5-3,5 van Philidor Leiden 2, Moerkapelle 2 was een week later met 5-3 te sterk voor Charlois Europoort 6. De winst kwam voor het eerste team zeer gelegen. Na vier ronden met nul matchpunten was een overwin ning bijna noodzakelijk om niet uit de landelijke competitie te degrade ren. Punten werden gescoord door Jesse van Elteren, Dick Bac, Maarten Vroegindeweij en Arno Luinenburg. Samen met de remise van André Nieuwlaat was dit voldoende voor het binnenhalen van de winst. Hoewel Moerkapelle 2 al vroeg op voorsprong kwam, werd de winst pas even voor middernacht bin nengesleept. Zeges waren er op de eerste vier borden, die samen met remises van Sander Marijt en Jojan- neke Weijermars voor een 5-3 over winning zorgden. In de onderlinge competitie werden 21 december twee partijen gespeeld. Gerard van Ommeren en Maarten Vroegindeweij besloten deze avond in remise, André Nieuwlaat was te sterk voor Mart-Jan Luteijn. Burgemeester Kats op bezoek bij het echtpaar Spek. Achterkleinzoon Brandon krijgt een hapje slagroom. Zevenhuizen - Op een mistige dag in december 1952, om precies te zijn de 24e, traden Wim Spek en Jopie Hardon in het huwelijk in het stadhuis van Rotterdam. Burge meester Gert-Jan Kats ging donder dag 20 december bij hen langs om hen te feliciteren met hun zestigja rig huwelijk. De twee zonen waren er bij, de vrouw van de kleinzoon en achterkleinzoon Brandon, die net een jaar oud is geworden. Het feest is inmiddels gevierd met een etentje en bowlen. Door Marianne Fortuin Ze zijn geboren in Rotterdam: hij in het Noorden en zij in Kralingen. Mevrouw: "Daar zijn we gebombar deerd en toen zijn we naar Croos- wijk verhuisd." Ze leerden elkaar kennen op dansles in de Vijverhof straat. Meneer: "Dansen bij Jan sen!" Mevrouw: "Na ons trouwen woonden we bij mijn moeder in, sa men met mijn drie jongere broers." Gelukkig kwam er na een paar jaar een woning om de hoek vrij, op de Boezemlaan. Omdat deze woningen werden gesloopt, moest er noodge dwongen weer verkast worden en een- recreatiewoning aan De Bonk, waar de weekenden werden door gebracht, werd het nieuwe adres. Mevrouw: "We woonden eerst op nummer 73 en tien jaar geleden kwam deze woning vrij." Inmiddels is dit een permanent woonadres ge worden en het uitzicht op de Rotte vergoedt veel van de ongemakken, zoals enkel glas, het ontbreken van een gasleiding en onderhoud van het houten gebouw. Mevrouw: "Je zit hier helemaal vrij." Meneer heeft tot zijn pensioen ge werkt als cv-monteur: "Tot 1980 bij de firma Goud, die ging fail liet, en daarna in Delft. Dat was een prachtbaan; voor het werk ging ik ook naar het buitenland." Dat buitenland heeft het echtpaar tijdens vakanties veel bezocht. Tot negen jaar geleden maakten ze grote reizen. Meneer: "In Europa zijn we bijna overal geweest. En met de Trans-Siberië Express naar China." Mevrouw vult aan: "Daar hebben we op de Chinese Muur gezeten. We zijn in Argentinië en Brazilië geweest en in Thailand." Ze bezochten graag voetbalstadions. Meneer: "In Boedapest kregen we PBPBBPHBP' gewoon de sleutel en hebben we daar met zijn tweeën rondgelopen. Dat maak je nooit meer mee. We zouden naar India gaan, maar daar kwam 9/11 tussen. Juist op die dag zouden we vertrekken; dat hebben we maar niet gedaan." Elke week gaan de 83-jarige Wim en de 79-jarige Jopie zwemmen in zwembad De Koornmolen. Meneer: "Ik zwem nog de hele lengte van het zwembad onder water." Zevenhuizen - Tijdens de onlangs gehouden kerstmarkt in het Klei ne Kerkje werden loten verkocht waarvan de opbrengst bestemd is voor het onderhoudsfonds van de kerk. De eerste prijs is gevallen op lot nummer 801, de tweede prijs op nummer 911, derde prijs op 719, vierde prijs op 217, vijfde op 833 en de zesde prijs op nummer 697. Prijswinnaars kunnen con tact opnemen via 0180-632307 of 06-17137126. Moerkapelle - De geplande sta tiegeldflessenactie op zaterdag 29 december voor het zendingsecht paar David en Grea van der Lee gaat niet door. De organiserende thuisfrontcommissie vindt het on gepast de actie door te laten gaan nu bekend is geworden dat bij een tragisch ongeluk in Thailand de (schoon)moeder van het echtpaar om het leven is gekomen. Zevenhuizen - De leden van Just Dance trainen al maanden voor de show DayEtNight op woensdag 16 januari. Kaarten a 2,50 euro zijn in de voorverkoop verkrijgbaar op vrijdag 11 januari van 20.15 tot 20.45 uur in de theaterzaal van Swanla. Zevenhuizen - Het team meisjes C1 heeft dit seizoen een goede start gemaakt. Het was de laatste week nog spannend maar Jara, Ma- rit, Romy, Shayma, Esmee, Roos en Demi zijn kampioen geworden. Op 5 januari mogen de meiden mee doen aan het Nationaal Open Jeugd Kampioenschap in Capelle.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15