SHED Q? ES 03IEP 3 I N>\> *7 4 s Jaaroverzicht 2012 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAANDENIJSSEL 27 DECEMBER 2012 19 V Proost! 1Die wordt in deze dagen vaak uitgesproken 2. Lijdzaam 3. Spaarzaam 4. Neerslag 5. Vleesvervanger 6. Gegraven diepte 7. Vogel 8. Ronde letter 9. Dierlijke letter 10. Laatste letter 11Japans bordspel 12. Kledingstuk 13. Muzieksoort Oplossing EASY DINNER 1 2 3 3 4 5 3 3 6 7 1 8 2 9 1 10 11 1 12 13 13 6 14 9 15 15 1 6 11 1 1 6 16 10 17 17 1 14 18 5 3 3 6 10 4 14 13 13 6 he Hef opengebroken Raadhuisplein biedt tijdens de renovatie een desolate aanblik. caaanHEH gem msmmsz gegaan en de weekmarkt twee keer probleemloos is verplaatst, wordt het plein op 26 oktober heropend. Twee maanden later stelt een om wonende die anoniem wil blijven: "Wat overlast betreft merk ik wei nig verbetering. Omdat het weer er niet naar is, wordt er nu niet ge voetbald op het plein, maar overlast van muziek is er wel." Ook werken de paaltjes volgens deze omwo nende en berichten op Twitter niet altijd naar behoren. "Af en toe gaan ze niet omhoog, soms ook juist te vroeg. Het is me een raadsel hoe het precies werkt." Volgens de gemeente behoren deze problemen tot de kin derziektes van het systeem. Nieuwerkerk aan den IJssel -2012 was het jaar waarin het college een streep zette door de verhuizing van diverse sportclubs naar sportpark Kleine Vink. De plannen werden af geblazen door de verslechterde situ atie op de woningbouwmarkt. Op de diverse sportlocaties zouden huizen worden gebouwd zodra de verenigingen definitief waren ver trokken naar het nieuwe sportpark. Het college durfde het avontuur financieel echter niet aan door de ingestorte woningbouwmarkt en besloot dat alleen de verhuizing van de korfbalvereniging door kon gaan. Voor de jeu de boules- en de ten nisvereniging had het college iets anders in gedachten: een pas op de plaats. De banen van de laatst genoemde club zouden wel worden gerenoveerd. Fasering in de aanleg van het nieu we sportpark betekende ook dat een deel van de voorziene grondaanko pen niet meer nodig bleek te zijn. Om de korfbalvereniging helemaal te kunnen huisvesten, moet echter nog wel een stukje worden uitge breid. Dit brengt twee bedrijven in de problemen die aan het nog te ontwikkelen gebied grenzen. De on dernemers hebben eerder aangege ven er alles aan te gaan doen om de aanleg van de nieuwe korfbalvelden tegen te gaan. Wordt vervolgd. De gemeenteraad is uiteindelijk ak koord gegaan met de bijgestelde plannen van het college. Het maat schappelijk belang zou voor het per soonlijk belang gaan. Op het nieuws van de gemeente werd verschillend gereageerd. De hockeyclub was blij met dit g| 3 einde aan de onzekerheid, zo- jf dat het niet langer leden zou &ti kosten. De be sturen van de tennis- en jeu de boules clubs reageer den teleurgesteld. Vf (Ui. TMU Nieuwerkerk aan den IJssel - Het hele jaar is er door de politiek wel over gesproken; de inrichting van het Raadhuisplein. het onderwerp gewijd. Op 26 juni wordt uiteindelijk de knoop door gehakt. Hoewel WD, D66 en Trots op Nederland nog proberen met een amendement het voorstel van het college aan te passen, beslist een meerderheid van de raad dat het plein zal worden afgesloten met zo genaamde 'pollers' die op vaste tij den automatisch omhoog en omlaag gaan. Kosten: 145.000 euro, het be heer van de afsluiting en het groen zal 9.000 euro per jaar gaan kosten. Nadat begin oktober de schop erin is M met plein functioneert ■Éa tijdens winkeluren als M M parkeerplaats. Na slui- J tingstijd wordt het in eerste instantie nog met paaltjes af gesloten. Deze blijken echter makke lijk te saboteren, met als gevolg dat er ook in de avonduren auto's op het plein staan (al dan niet met de au toradio aan) wat voor overlast zorgt voor omwonenden. En dus moet er wat gebeuren, vindt de gemeente. Vanaf april worden diverse praatses sies en commissievergaderingen aan Wij van de puzzelredactie gaan even diep door het stof: de kerstpuzzel van vorige week, waarmee u een diner voor twee personen bij Easy Dinner kon winnen, daar klopte helemaal niets van. De nummering is aan de corrector voorbij gegaan. Onze excuses. We gaan voor een herkansing. De prijs van Easy Dinner blijft natuurlijk staan. U kunt uw oplossing inzenden tot en met donderdag 3 januari naar: redactie@hart-van-holland.nl of Noordelijke Dwarsweg 1a, 2761 GA Zevenhuizen. We 'hikken' tegen het einde van 2012 aan. Nog een paar nachtjes slapen en we - beginnen allemaal weer met een schone lei. Maar eerst oliebollen en champagne; kater, weegschaal en ander ongein volgen min of meer vanzelf Beste puzzelaars, de laatste puzzel van het i jaar ligt voor u. We heffen het papieren glas en wensen u allen gezondheid in 2013, maar ook veel leesplezier en puzzelpret. De opdracht: U vult het 'glas' met woorden die we bedoelen met de gegeven omschrijvingen. Breng de f letters uit de genummerde vakjes over naar de gelijkgenummerde vakjes in de oplossingsbalk. -r 3 5 17 15 13 Nesse 18, 2741 ES Waddinxveen y

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19