Jik Moerdregt Strijd om rapidtitel De IJssel nog niet beslist Gemeente bedankt bewoners na langdurige werkzaamheden Muziek maken bij KNDA Nieuwjaars duik World Servants Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Kats neemt deel aan preventieactie 50% KORTING HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 27 DECEMBER 2012 21 8FT!\ OPRUIMING BIJ ZUID tot op nachtmode en lingerie Zorgpartners Midden-Holland Moordrecht - Na de derde van de vier ronden om de rapidtitel is de voor sprong van Léon Jacobse op Pim te Lintelo geslonken tot acht punten. In de laatste ronde kunnen nog maximaal 25 punten worden gescoord, Jacobse heeft dus aan zeventien punten voldoende voor de titel. Wethouder Arjen Hazelebach (tweede van links) en uitvoerder Zvonko Milosevic (met bloemen) temidden van buurtbewoners. Moordrecht - Na ongeveer drie maanden van wegwerkzaamheden werd het Westeinde, ter hoogte van de Weteringstraat, heropend. Voor wethouder Arjen Hazelebach aanleiding om op 19 december de geduldige buurtbewo ners met warme chocolademelk en oliebollen te bedanken. "Het zag er hier lange tijd eigenaardig uit, maar in samenspraak met de bewoners is er nu een mooie straat aangelegd. Door Lieuwë Jan Hettema Ruim twintig mensen zijn op de geïmproviseerde oliebol lenkraam afgekomen. Een oudere man neemt een hap van een koude oliebol. "Heel leuk dat de gemeente dit doet", zegt hij, terwijl hij met zijn hand poeder suiker van zijn wang veegt. "Het ziet er nu weer mooi en netjes uit, maar Moordrecht - Altijd zelf al eens een muziekinstrument willen bespelen? Muziekvereniging Kunst na de Arbeid biedt kennismakingslessen aan op klarinet, trompet, saxofoon, dwars- het werd ook wel tijd dat ze het gin gen aanpakken." Naast hem staan buurvrouwen naar de vernieuwde plantenbak te staren. "Weet jij wat ze hier hebben geplant?" Er komt nog een buurvrouw aanlo pen, een bosje bloemen in haar hand. "Om de uitvoerder te bedanken. We hebben goed samengewerkt, nadat fluit en slagwerk. De lessen, vier in totaal, zijn bestemd voor iedereen van negen jaar en ouder. De vereni ging zorgt voor het instrument. De eerste les vindt plaats op woensdag we als buurtbewoners naar de ge meente zijn gestapt. Door de komst van de nieuwbouwwijk zou namelijk al het verkeer door de, nu doodlo pende, Weteringstraat moeten. Dat is onveilig, want de straat is nu al smal", legt ze uit. De bewoners wer den serieus genomen: de nieuw bouwwijk kreeg een eigen uitgang. Wethouder Hazelebach roemt de 'harmonieuze samenwerking' tus sen de gemeente en burgers. Niet iedereen is lyrisch: "Ik heb nog nooit meegemaakt dat de gemeente om zoiets oliebollen uitdeelt. Het lijkt me meer een mediastunt." 16 januari van 15.00 tot 15.45 uur. Wie na de kennismakingslessen door wil gaan, kan lid worden van de ver eniging. Na ongeveer een jaar les bestaat de mogelijkheid opgenomen te worden in het leerlingenorkest. Voor meer informatie: bestuur@ knda-moordrecht.nl. Moordrecht - Met een duik in het koude IJsselwater ter hoogte van de pont bij Moordrecht, willen tien jon geren geld inzamelen voor ontwik kelingshulp in Zambia en Ecuador. De Nieuwjaarsduik is op 1 januari om 12.00 uur. In de zomervakantie van 2013 gaan de tien jongeren uit Haastrecht en omstreken ontwikkelingshulp ver lenen in Zambia en Ecuador in sa menwerking met World Servants. Zij zullen docentenwoningen en scholen bouwen. Om de reis mogelijk te maken or ganiseren de jongeren verschil lende acties, waaronder de Nieuw jaarsduik in samenwerking met de Moordrechtste korfbalvereniging. Meer informatie over de reis en de acties: www.wshaastrecht.nl. Voor sponsoring: rekeningnum mer 6.11.01.380 t.n.v. Geref. Kerk Haastrecht t.b.v. World Servants Haastrecht. Te Lintelo haalde uit met een hon derd procent score en Jacobse ver speelde naast verlies tegen Te Lin telo ook punten door remises tegen Rien Duine en Wim Mulder. Ad Mui- tem verloor alleen van beide koplo pers, maar verdiende onvoldoende punten om zich bij de eerste zes te handhaven. Volgende keer voor hem groep B. Dat gold ook voor Arie Macdaniël junior. Zij werden gepas seerd door Gerard van der Wouden en Sjaak in 't Veld, de nummer een en twee in groep B. Frank Penders kwam ondanks een zege tegen Aad van den Berg een Door Marianne Fortuin Donderdagavond 20 december ging burgemeester Gert-Jan Kats mee naar Moordrecht, waar een aantal straten werd bezocht. Daar werd aan de hand van voorbeelden onderweg uitgelegd waar inbrekers op letten, voordat ze hun slag slaan. Er werd aangebeld bij woningen zonder bui tenverlichting bij de voor- of ach terdeur. De meeste mensen schrik ken, als er ineens een agent voor de deur staat, en de politie hoopt dat men na uitleg van het doel van deze actie maatregelen zal nemen: "We kunnen de mensen waarschuwen, maar ze moeten zelf iets doen." Hoewel het aantal woninginbraken in de afgelopen periode is gedaald, vindt Kats het belangrijk dat deze actie wordt gehouden: "Je wilt niet dat het aantal weer toeneemt. We hebben nog steeds te maken met mobiel banditisme, dus het blijft zaak alert te zijn." Een politiemede werker hierover: "Soms zien mensen iets verdachts, maar bellen ze niet. paar punten te kort om zich te handhaven in groep B. Met vijf ver- liespartijen was dit eveneens het lot voor Jan van den Dorpel. In groep C verspeelde Mick van den Berg al leen tegen Teus Boere een halfje en dat betekent genoeg punten voor de laatste ronde in groep B. Casper de Pijper won in deze groep alleen zijn partij tegen Boere en dus moet hij in de laatste ronde weer een groep lager aantreden. Stand aan kop: 1. Léon Jacobse 87, 2, Pim te Lintelo 79, 3. Gerard van der Wouden 73, 4/5/6. Rien Duine, Wim Mulder en Sjaak in 't Veld 69. Dat is jammer." Ook hondenbezit ters is gevraagd op te letten als ze 's avonds de hond uitlaten. Bewoners reageerden positief op de actie. Een bewoner met een bevei ligingscamera aan zijn huis kwam direct naar buiten om te vragen wat er aan de hand was. Een andere be woner, geattendeerd op een onvei lige situatie in de straat: "Het zijn donkere dagen, en dan is zo'n actie welkom, 's Avonds zijn de gordijnen dicht, maar als het buitenlicht aan gaat, zien we dat wel." (kijk voor de voorwaarden op www.2uidunderwear.nl of kom naar de winkel) Dorpsstraat 208A 2761 AK Zevenhuizen tel: 0180-810019 www.zuidunderwear.nl Moordrecht-In de week van 31 de cember tot en met 4 januari vinden in Centrum Moerdregt de volgende activiteiten plaats: Maandag 31 december, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden; van 13.30 tot 16.30 uur biljarten; van 14.15 tot 16.00 uur sjoelen. Vanaf 19.30 uur Oudejaarsavond: het nieuwe jaar wordt ingeluid met quizvra- gen en lekkere hapjes. *•'- Woensdag 2 januari, 10.30 uur Bingo, het populaire cijferspel met voor elke deelnemer een prijsje. p Donderdag 3 januari, 10.30 uur Geheugentraining: houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen; van 14.15 tot 16.00 uur Spelmiddag met onder andere rummikub, scrabble, sjoelen en Wii. fl! Vrijdag 4 januari, 10.00 uur Creatief kaarten maken met ver schillende technieken. Informatie over deelname en tarie ven is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844. Bij deze woning zijn inbrekers aan het verkeerde adres. Mevrouw heeft haar woning goed beveiligd. Zuidpias - Tijdens de donkere maanden is het aantal woninginbraken ho ger dan in de rest van het jaar. Reden voor de politie Hollands Midden om via preventieacties bewoners te attenderen op dit gevaar. Onder de noemer 'Licht zet inbrekers in het zicht' gaan dezer dagen op verschillende tijdstip pen politiemensen de gemeenten in. Waar nodig krijgt de bewoner een brief met een folder overhandigd, of in de brievenbus. In de folder staan tien tips om diefstal te voorkomen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21