V De Zevenst 23 Kvjpsaion Patries <t> f1yViothfer:.nie D£ Zuidplas Jaaroverzicht 2012 Zevenhuizen - De crisis bij Vestia sloeg het afgelopen jaar in als een bom. De woningcorporatie was genoodzaakt een streep te zetten door meer dan vier duizend geplande projecten. Ook gemeente Zuidpias ontkwam niet aan de gevolgen van de financiële moeilijkheden. Vijf projecten werden geschrapt, waaronder de bouw van een nieuwe locatie voor het verouderde senioren complex De Zevenster in Zevenhuizen. Een terugblik op de gebeurtenissen in het afgelopen jaar. Door Erwin van 't Hof januari verschenen in 9 de regionale én landelijke \9 media de eerste berichten 9 dat het wel eens goed mis zou kunnen zijn met Vestia. Door lage rentes als gevolg van dalende huizenprijzen moest de woning corporatie een bedrag van meer dan één miljard euro bijstorten bij haar schuldeisers, de banken. Ves tia reageerde in eerste instantie ontkennend op de berichten dat deze gang van zaken verstrekkende gevolgen zou hebben voor lopende projecten en huurders. Wethouder Rinus Bosman schaarde zich ach ter de woorden van de woningcor poratie en stelde in de commissie Ruimte op 31 januari dat Vestia- projecten in Zuidpias, zoals de bouw van de Tweemaster, een groot seniorencomplex in Nieuwerkerk, niet onder spanning zouden staan. Enkele maanden later bleek dit een loze belofte te zijn. Na een vruch teloze poging van Woonpartners Midden-Holland om de noodlij dende woningcorporatie over te nemen, gaf Vestia in een br.ief aan het ministerie van binnen landse zaken aan dat in Zuidpias de nieuwbouwprojecten De Twee master en de nieuwe locatie van seniorencomplex De Zevenster niet meer door zouden gaan. Ook ging er een streep door een haalbaar heidsstudie naar een zorgcentrum in Moordrecht, de ontwikkelingen van eengezinswoningen in Esse Laag en de ontwikkeling van grond in Zevenhuizen-Zuid. De Bac-loca- tie in Moerkapelle, waar naast win kels een zevental huurwoningen en een zalencentrum wordt gebouwd, heeft het 'geluk' gehad dat er al een eerste paal in de grond was ge slagen waardoor Vestia dit project nog wel gaat realiseren. Hectisch Wim Ansen, directeur van De Ze venster, beschrijft het afgelopen jaar in één woord als hectisch. "Als alles was gegaan zoals gepland, zou er op dit moment gebouwd worden aan de nieuwe locatie. Ik ben ui teraard enorm teleurgesteld dat de realisatie van het nieuwe complex niet door is gegaan." De directeur zegt momenteel in gesprek te zijn met verschillende partijen over de toekomst van het project. Welke partijen dat zijn, wil hij nog niet zeggen. Ansen: "Van de gebeurte nissen in het afgelopen jaar heb ik geleerd dat het beter is om nu nog even niets in de openbaarheid te brengen." Ondanks het schrappen van het project door de overkoepelende or ganisatie van Vestia, is Ansen nog zeer te spreken over Vestia Zuid- plas. Hij prijst de samenwerking met de lokale afdeling van de wo ningcorporatie. "De samenwerking is altijd heel goed geweest, we zijn het slachtoffer geworden van pro blemen die hogerop liggen en waar we dus ook geen invloed op konden hebben." De directeur is vastbera den om het project zo snel mogelijk van de grond te krijgen. "Het oude pand van De Zevenster heeft echt zijn beste tijd gehad. Er komt een grijze golf aan in Nederland. Een nieuwe, moderne locatie is geen overbodige luxe, maar echt nodig." mmsan Moerkapelle - "Waar al een paal de grond in is gegaan, gaat Vestia door met bouwen. Is dat niet het geval, dan trekt Vestia zich uit het project terug.Dit stelde de woordvoerder van Vestia Zuid plas in mei 2012, nadat de problemen bij de woningcorporatie bekend waren geworden. De sloop van de voormalige pizzeria/school aan de Moerkapelse zijde. Bedrijvigheid op de Bac-locatie in december 2012 centrum voor senioren de opening op 14 november van de nieuwe supermarkt, waarvoor in ja nuari de eerste paal was geslagen, en de sloop eind augustus van het voormalige pand van de pizzeria aan de Moerkapelse Zijde. Hier staat de bouw van een appartementen complex met praktijk/winkelruimte op de planning. Op de plek van de oude supermarkt op de hoek van de Dorpsstraat en de Moerdijkstraat komen volgend jaar enkele eenge zinswoningen en een winkel. Vr -1 iV De nog kale Bac-locatie in mei 2012. "Zet er maar een strandtent op", suggereert een omwonende. e eerste paal op de Moerkapelse Bac-lo catie was al geslagen in maart. Niet lang daarna ging de aannemer failliet. De bouw van het complex van vijf winkels, zeven huurappartementen en een zalencentrum voor de Neder landse Hervormde Kerk, kwam stil te liggen nog voordat die goed en wel was begonnen. Pas na de bouwva- kantie pakte een nieuwe aannemer de draad op. Mijlpaal De ontwikkeling van de Bac-locatie is onderdeel van een groter plan voor de revitalisering van de Moer kapelse dorpskern. 2012 bracht in dat opzicht twee andere mijlpalen: Voor de zomer van 2013 moet het project volgens Vestia Zuidpias klaar zijn. Welke winkels de nieuwe pan den zulllen betrekken, is onduidelijk; volgens een woordvoerder zijn nog geen huurders gevonden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23