TUInm HUURBAAS WM tpt; t: o w HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 27 DECEMBER 2012 25 Jaaroverzicht 2012 Moordrecht - Pontbaas Wim Verburg, van het veer tussen Moordrecht en Gouderak, heeft van de provincie toestemming gekregen om zijn vorig jaar in gebruik genomen schip 'Veerkracht' te verkopen. Het is de nieuwste ontwik keling in het doemscenario waarin de veerdienst vanaf de zomer van 2012 terecht is gekomen. M M et komt allemaal door de aanleg en opening M M van de Zuidweste- 9 lijke Randweg en de Gouderakse brug medio 2012, meent Verburg, die sinds die tijd het aantal reizigers op zijn veerdienst ernstig terug heeft zien lopen. Tarieven zijn inmiddels aangepast, vaartijden in gekort en personeel naar huis ge stuurd. De pontbaas liet al diverse keren weten dat de veerkracht er echt uit is. De gemeenteraad van Zuidpias vindt het belangrijk dat de verbinding in ieder geval behouden blijft en stuurde burgemeester en wethou ders onlangs nog op pad om er bij de gemeente Ouderkerk - eigenaar van het veerrecht - voor te pleiten de veerpont in de vaart te houden, op zijn minst als voet-fietsveer. Geld willen beide gemeenten niet be schikbaar stellen. Voor de verkoop van zijn schip heeft Verburg de toestemming van de provincie nodig, omdat hij in 2010 275.000 euro exclusief btw heeft ontvangen om het schip te kunnen aanschaffen. Zelf financierde hij eenzelfde bedrag. Verburg wil na verkoop van de 'Veer kracht' de mogelijkheden verkennen om de exploitatie van de veerdienst voort te zetten met twee oudere veerponten. Op de planschadeclaim die hij vanwege zijn inkomstenver lies bij de provincie heeft ingediend, zullen Gedeputeerde Staten naar verwachting begin 2013 beslissen. De 'Veerkracht' tussen Moordrecht en Gouderak in de zomer van 2012. M Met was niet voor het eerst dat asbest op J M deze locatie werd M aangetroffen. Eerder werd asbest verwijderd uit de voor malige bebouwing op het terrein, die moest worden gesloopt. Later, tijdens grondwerkzaamheden, werd asbest gevonden aan de voorkant van het terrein. Dit jaar ging het om het achterste deel van het Prinses- senkwartier. Na eerder vijftien proefsleuven te hebben onderzocht, liet de project ontwikkelaar in april op aanwijzing van enkele omwonenden vier extra gaten graven. Daaruit kwam van al les omhoog, maar geen grootschalige vervuiling. "Onschuldige asbest- deeltjes", oordeelde de onder zoeker van het adviesbureau in j milieubeheer. "Daarvoor hoeft de grond niet te worden gesaneerd. Dat de projectontwikkelaar toch een centimeter of vijftig laat afgraven, heeft eerder een esthetische reden. Als je hier een mooi huis koopt, wil je geen rommel in de tuin." In mei hief de gemeente de stilleg ging van de werkzaamheden op. De huurders kunnen vanaf februari hun intrek nemen in hun nieuwe appar tementen. In het project staan ver der nog enkele woningen te koop. T 13 u 20 21 rui 1 mo 9 thu 3 Een medewerker van Milieudienst Midden-Holiand en omwonenden bekijken wat de grond prijsgeeft Moordrecht - Omwonenden van het Moordrechtse Prinsessenkwartier rie pen al jaren dat de grond waar inmiddels zo'n 28 woningen zijn opgeleverd, verontreinigd was. In februari 2012 was het weer raak: opnieuw werd asbest aangetroffen op de voormalige Boslocatie, al was het niet in de hoeveelhe den die de omwonenden hadden verwacht. Anders dan gepland kon de renovatie van de Ambonwijk in 2012 worden afgerond. Moordrecht - 2012 bracht de bewoners van de Moordrechtse Ambonwijk een gerenoveerde woning, een opgeknapt jeugdhonk en een nieuwe huur baas. Een korte terugblik op de gebeurtenissen, met daarin vermeende vleer muizen, slingerende daknagels en verdampende miljoenen. 0 oordat duidelijk werd M dat de dakgoten in de M M Ambonwijk niet ge- schikt zijn voor winter verblijf van vleermuizen, hield een melding van de vermeende aanwe zigheid van de diertjes de werklui enige weken van het werk. In maart mochten zij van het ministerie weer aan de slag, al lieten zij daarbij vol gens een bewoonster wel eens een steekje - lees daknagel - vallen. In juli meldde zij dat een aantal be woners daardoor al een lekke band zou hebben gehad. In november kon de renovatie - drie maanden eerder dan gepland - worden afgerond. Bij de viering van dit heuglijke feit, op 3 november in het JWF-gebouw, kon burgemeester Gert-Jan Kats meteen Woningstichting Mozaïek Wonen als nieuwe eigenaar van de gerenoveerde woningen introduce ren. Enkele dagen daarvoor had de gemeenteraad ingestemd met de verkoop aan de Goudse woning stichting. Hoewel de boekwaarde van de woningen aanzienlijk hoger ligt, werd overeenstemming be reikt over een verkoopprijs van 5,5 miljoen euro. Het verlies van ruim 4,6 miljoen euro dat de gemeente daarmee moest nemen, wordt gro tendeels onttrokken aan de Alge mene Reserve, de spaarpot van de gemeente.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25