vmzzMÊ—am Weerman Leen de Koning is geen waarzegger Wie wint de Kerstbeker '12? Meer groen voor snipperprijs Laatste renovatieronde Groene Hartpark de Haij van der Wende PVC laminaat vloeren advocaten UB Muziek [?fl] Beeldende kunst www.scnz.nl - info@scnz.nl www.enkast.nl 0180-634866 Thuis in de regio. HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 27 DECEMBER 2012 Statiegeldflessenactie gaat niet door Prijswinnaars loterij Kleine Kerkje Donderdag 27, vrijdag 28 en zaterdag 29 december Wintershow 'The Circle of Life' van Rolling '90 in dorpshuis Op Moer Meer informatie: www.rolling90.nl veld in Galerie Alexandrium 123, Watermanweg 231 Rotterdam; zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur; zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Zondag 30 december tot eind januari Expositie beelden van Nieuwer- kerkse kunstenaar Cobie Schone- OudEtNieuw vanaf 00.30 uur tot 04.30 uur Oud en Nieuwfeest 'Gimme tha Light' op Raadhuisplein in Nieu- werkerk aan den IJssel. Zuidpias - Sportbuurtwerk van de Stichting Jeugdwerk Zuidpias or ganiseert voor de kerstvakantie een groots zaalvoetbalspektakel. Maan dag 24 december wordt gespeeld in de Parkzoomhal in Nieuwerkerk, donderdag 27 december in de Zuid- plashal in Moordrecht, vrijdag 28 december in Swanla in Zevenhuizen en donderdag 3 januari in Op Moer in Moerkapelle. Om mee te doen kunnen teams van vijf of zes perso nen zich vooraf aanmelden via het inschrijfformulier op www.jeugd- werkzuidplas.nl. Deelname kost 5 euro per team; na aanmelding volgt een email met informatie over de speeltijden. Zuidpias - Het college heeft het beleid voor de verkoop van snippergroen zodanig aangepast, dat inwoners nu meergrond en bredere percelen tegen de prijs van snippergroen kunnen kopen. Voorheen konden snippergroen-ko- pers maximaal 75 vierkante meter van de gemeente overnemen. Dat wordt nu honderd vierkante meter. Ook wordt de maximale breedte van de uit te geven gronden verruimd van drie naarvier meter. Per 1 januari is de prijs voor een vierkante meter snippergroen ruim 158 euro.Percelen groter dan hon derd vierkante meter worden ver kocht tegen de waarde in het eco nomisch verkeer. In november nam de gemeenteraad van Zuidpias een motie aan om de verkoop van snippergroen actiever te gaan aanpakken. Moerkapelle - De geplande sta tiegeldflessenactie op zaterdag 29 december voor het zendingsecht paar David en Grea van der Lee gaat niet door. De organiserende thuisfrontcommissie vindt het on gepast de actie door te laten gaan nu bekend is geworden dat bij een tragisch ongeluk in Thailand de (schoon)moeder van het echtpaar om het leven is gekomen. Zevenhuizen - Tijdens de onlangs gehouden kerstmarkt in het Klei ne Kerkje werden loten verkocht waarvan de opbrengst bestemd is voor het onderhoudsfonds van de kerk. De eerste prijs is gevallen op lot nummer 801, de tweede prijs op nummer 911, derde prijs op 719, vierde prijs op 217, vijfde op 833 en de zesde prijs op nummer 697. Prijswinnaars kunnen con tact opnemen via 0180-632307 of 06-17137126. Nieuwerkerk aan den IJssel - Als kleine jongen interesseerde Leen de Koning (65) zich al voor het weer. Dat zat 'in de genen'. Toen hij net had leren lezen was het allereerste dat hij in de krant las, jawel: het weerbericht. En dat is altijd zo gebleven. Niet voor niets noemt hij zichzelf een 'weergek', wat ech ter niet betekent dat hij zich schuldig maakt aan waarzeggerij. Integendeel: hij baseert zich op waarnemingen van officiële instanties en van zichzelf en heeft in de loop der jaren een veelomvattend netwerk opgebouwd. Door Cees Visser Wij spreken De Koning op een win terse decemberdag die zijn weer kundig hart sneller doet kloppen. Voor de komende nacht staat een heuse sneeuwstorm op het pro gramma en hij voorspelt nu al dat hij waarschijnlijk geen oog zal dichtdoen. Dat type weer is koren op de molen van deze weerman in hart en nieren. "Stabiel weer vormt natuurlijk geen uitdaging, maar uitschieters in het weer doen mijn bloed sneller stromen, zeker wan neer zoals nu, een depressie zich aandient en het belangrijk is welke koers de depressie zal volgen. Het kan dus nog alle kanten op en dat fascineert mij." De kundigheid en interesses van De Koning zijn niet onopgemerkt ge bleven. Zo maakt Radio Rijnmond regelmatig gebruik van zijn dien sten, publiceert hij weerrapporten in weekblad Het Kanaal, staat hij in contact via e-mail met 'weermaten' in heel Nederland en publiceert hij waarnemingen via zijn website: www.leendekoning.nl. En omdat hij lid is van de Vereniging voor Weer- kunde en Klimatologie, worden zijn waarnemingen in het door die ver eniging uitgegeven vakblad gepu bliceerd. Nieuwerkerk aan den IJssel - In januari start de gemeente met de derde en laatste fase van de renovatie van het Groene Hartpark. Het gaat om het ge deelte van het park gelegen tussen het Margrietveld en de IJssellaan. Het college heeft het renovatieplan vorige week definitief vastgesteld. In 2009 werd besloten tot het op knappen van het 35 jaar oude Groene Hartpark. De herinrichting was ondere andere nodig vanwege achterstallig onderhoud, onveilige situaties en de noodzaak om onder houdskosten te beheersen. De renovatie van het centrale ge deelte van het park (fase 1) en het gebied tussen het fietspad van de Eendendaal tot aan de Ringvaart laan (fase 2) is inmiddels voltooid. Leen de Koning bij het weerstation in zijn tuin. deze als 'zeer verrassend'. Hij had niet verwacht dat de strenge winter die eind januari inzette, zo lang zou duren met temperaturen die zelfs tot 13,3 graden onder nul daalden. Deze extreem lage temperatuur had te maken met de aanwezige sneeuwlaag. Voor wat betreft de komende winter verwacht hij dat er op korte termijn niet kan worden geschaatst. Voor wat betreft lange-termijn progno ses verwachten Amerikanen, Engel sen en Russen te zachte januari- en februarimaanden. De Enkhuizer Al manak geeft echter vorstperiodes vanaf 14 januari en vanaf 8 februari aan. De Koning houdt het bij een voorzichtiger bewering: "Het kan dus vriezen en dooien." Geen waarzeggerij De Koning is tegenstander van weer-waarzeggerij. Hij wil zich uit sluitend baseren op concrete waar nemingen, maar maakt toch een uit zondering voor bepaalde tendensen door de jaren heen. Zo is het rond Sinterklaas vaak koud, rond Kerst dikwijls zacht en, zeven van de tien keer in de eerste juniweken koud en regenachtig. De Enkhuizer Almanak baseert zijn voorspellingen op grond van deze, vaak terugkerende, ten densen. Maar, zo zegt De Koning: "Afgezien van deze tendensen kan het weer slechts voor een periode van vijf tot tien dagen min.of meer betrouwbaar worden voorspeld." Hoewel De Koning gehecht is aan de antieke meetapparatuur van zijn weerhut, zoals de kwikbarometer, maakt hij gebruik van elektronische waarneming via een programma op zijn computer. Gegevens omtrent luchtdruk, temperatuur, windsterk te en neerslag worden verzameld en weergegeven. Zelfs wordt de inten siteit van de neerslag bepaald. Niet temin kan De Koning het niet laten, wanneer hij een 'ouderwetse baro meter' ziet hierop te tikken, om te zien of de luchtdruk stijgt of daalt. Terugblikken en vooruitzien Terugkijkend op de winter van 2011/2012 omschrijft De Koning

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3