X X Oproep aan hondenbezitters VERVOLG BEKENDMAKINGEN mm s awsmm mi RAADSINFORMATIE HART VAN HOLLAND KRA, /OOR DEZUIDPLAS I 27 DECEMBER 2012 Beleidsnota niet- recreatief gebruik recreatieverblijven Algemene plaatselijke verordening Marktreglemerit Openbare bekendmaking vaststelling belastingver ordeningen 2013 Mandaat aanwijzen toe zichthouders brandweer -/X telijke zienswijze indienen op het ontwerp- aanwijzingsbesluit. Uw mondelinge zienswijze kunt u kenbaar maken door tijdens kantoor uren contact op te nemen met de heer van Put telefoonnummer (0180) 639 988. U kunt uw schriftelijke zienswijze sturen aan: Het college van burgemeester en wethouders van gemeente Zuidpias T.a.v. project 'Afval Anders' zienswijze ondergrondse container Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel Burgermeester en wethouders hebben op 18 december 2012 ingestemd met de beleidsnota niet-recreatief gebruik recreatieverblijven. De beleidsregels treden inwerking op de dag na publicatie. Op dat moment vervalt het beleid niet-recreatief gebruik van recreatie verblijven van de drie voormalig gemeenten. De beleidsregels liggen voor een periode van zes weken ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en hand having, telefoon (0180) 330 300. Primagaz Nederland BV, ontheffing routering gevaarlijke stoffen, van 1 januari 2013 tot en met 31 december 2013. Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 491. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 18 december 2012 het Marktreglement hebben vastgesteld. Het betreft hier aanwijzing van de plek voor de markt in Zevenhuizen, het aantal kramen op de markt en de branche-indeling. Dit reglement treedt in werking op de 1e dag na deze publicatie. Het reglement ligt ter inzage in het raadhuis van de gemeente Zuidpias, raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Tevens is het reglement te raadplegen op de website van de gemeente Zuidpias. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de raad in de vergadering van 18 december 2012: De Wijzigingsverordening Forensenbelasting 2012 heeft vastgesteld; Onder intrekking van de belastingverorde ningen 2012 de volgende belastingveror deningen geldend voor het jaar 2013 heeft vastgesteld: Onroerende-zaakbelastingen 2013 Rioolheffing 2013 Afvalstoffenheffing 2013 Hondenbelasting 2013 Lijkbezorgingsrechten 2013 Legesverordening 2013 Toeristenbelasting 2013 Marktgeldverordening 2013 Precariobelasting 2013 Forensenbelasting 2013 Roerende zaakbelasting 2013 De verordeningen treden in werking op de eerste dag na die van de openbare bekendma king. De datum van ingang van de heffingen is 1 januari 2013. De verordeningen liggen kosteloos ter inzage bij het cluster belastingenvan de afdeling financiën, locatie De Saffier, Kleinpolderlaan 4 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Tegen betaling van een bedrag aan leges kan op verzoek een afschrift van één of meerdere verordeningen krijgen. De verordeningen zijn binnenkort kosteloos te raadplegen op en te downloaden van de gemeentelijke website www.zuidplas.nl De beleidsregels liggen voor een periode van zes weken ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en hand having, telefoon (0180) 330 300. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 18 december 2012 mandaat hebben verleend aan de regionaal commandant van de Brandweer Hollans Midden om toezichthouders Brandbeveitigingverordening en Wet algemene bepalingen omgevingsrecht aan te wijzen en de legitimatiebewijzen van deze toezichthouders af te geven en te ondertekenen. Verdachte situatie? Bel 112 Bij een verdachte situatie vragen wij u direct 112 te bellen. Het alarmnummer is dus niet alleen maar voor levensbedreigende situa ties, maar ook voor alle situaties waarbij er nog een kans is dat de politie de daders kan pakken. Geef de volgende gegevens door bij uw melding: Wat is de situatie? Waar bent u? Wie bent u? Wat is uw telefoonnummer? Probeer bij de melding vooral een eventueel signalement of kenteken te onthouden. Samen veiliger Samen staan we sterk. Uw oplettendheid draagt bij aan de kans voor de politie om verdachte personen op heterdaad te pakken. Op die manier creëren we met elkaar een veiliger Zuidpias. Alvast bedankt voor uw medewerking! ledereen wil graag veilig wonen en leven in de eigen omgeving. Op dit moment stijgt echter het aantal woninginbraken aanzien lijk in de regio. Als politie en gemeente doen we zoveel als mogelijk om de veilig heid te waarborgen. Maar we kunnen het niet alleen! Door gebruikt te maken van de oplettendheid van burgers kan de veiligheid in de eigen wijk vergroot kan worden. Aan u, als hondenbezitter, vragen we dan ook extra op te letten tijdens het uitlaten van de hond en de politfe te bellen bij verdachte situaties. U behoort namelijk bij een bijzon dere groep inwoners. U laat elke dag de hond uit bij u in de wijk. U loopt meestal vaste rondjes en omdat u zo vertrouwd bent met uw eigen omgeving vallen afwijkende situaties u snel op. Denk bijvoorbeeld aan een onbekende in de tuin van de buren, vreemde personen die aan auto's rommelen of verdachte personen die rondhangen op straat. Als u dat ziet en op dat moment de politie belt, dan helpt u ons enorm. Neem daarom uw mobiele telefoon mee als u de hond uit gaat laten. Openbare raadsvergadering Datum: dinsdag 8 januari 2013 Vergaderpunten Naast de vaste gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder de onderwerpen die als hamerstuk dan wel bespreekstuk op de agenda staan. De vergadering begint om 20.00 uur Opiniërend deel van de raadsvergadering Bespreekstukken 1. Rv Beleidsplan Werk en Inkomen 2013 Het Beleidsplan Werk en Inkomen 2013 is één van de instrumenten waarmee het beleid op het terrein van werk en inkomen voor 2013 vormgegeven wordt. 2. Rv Kadernota Wet maatschappelijke ondersteuning In dit raadsvoorstel wordt de raad gevraagd om de kadernota Wet maatschappelijke Ondersteuning en de daarin opgenomen kaders vast te stellen. 3. Rv Ondernemingsplan Promen. Als gemeenschappelijke regeling moet SW-bedrijf Promen voor 1 juli elk jaar haar begroting aanleveren. Omdat dan nog niet alle actuele ontwikkelingen en plannen bekend zijn brengt Promen aan het eind van het jaar haar Ondernemingsplan uit waarin deze zijn opgenomen. Ook de laatste stand van.zaken op het financiële vlak wordt hierin meegenomen. 4. Onderzoek rekenkamercommissie Programmabegroting 2010 fusiegemeente De rekenkamercommissie heeft onderzoek gedaan naar de financiële situatie van de nieuwe fusiegemeente. De rekenkamercommissie heeft haar onderzoek inmiddels afgerond en wordt middels een korte presentatie aan de raad aangeboden. Besluitvormend deel van de raadsvergadering 5. Besluitvorming met betrekking tot bovengenoemde raadsvoorstellen In dit deel van de raadsvergadering kan de raad over gaan tot besluitvorming met betrekking tot de raadsvoorstellen die in het opiniërende deel aan de orde zijn geweest. 6. Afscheid van het raadslid de heer J.W. Schuurman 7. Rv Onderzoek geloofsbrief en toelating van de heer A. Doek als raadslid van de gemeenteraad van Zuidpias In verband rrtet het beëindigen van het raadslidmaatschap van de heer J.W. Schuurman is er een raadszetel voor de fractie van CU/SGP vacant geworden. De heer A. Doek zal de heer Schuurman als raadslid opvolgen. Voordat tot toetating kan worden overgegaan, schrijft de wet een geloofsbrievenonderzoek voor. 8. Sluiting Inspreken tijdens de gemeenteraad Na de opening van de gemeenteraadsvergadering komt het spreekrecht aan de orde. ledereen, dus ook u als inwoner of ondernemer, mag gebruik maken van het spreekrecht. U kunt dan uw visie aan de raad geven over onderwerpen die op de agenda van die vergadering staan. De maximale spreektijd is vijf minuten. Met betrekking tot de onderwerpen in het besluitvormende deel is het inspreekrecht niet van toepassing. Aanmelden voor het spreekrecht kan uiterlijk tot 12.00 uur op de vergaderdag bij de griffier, tel. (0180) 33 03 13. Geef bij uw aanmelding het onderwerp en uw naam op. De agenda en de daarbij behorende stukken vindt u in het raadsinformatiesysteem van de gemeentelijke website. Besluitenlijst raad 18 december 2012 1. Rv Instelling programmacommissies De raad heeft ingestemd met het voorstel om een programmacommissie Planning Control en een programmacommissie Ruimtelijke plannen in te stellen. 2. Rv Benoemingen in de raadsorganisatie De raad heeft conform het voorstel de leden in de programmacommissies Planning Control en Ruimtelijke plannen benoemd. Tevens zijn de drie huidige leden van het presidium herbenoemd. 3. Rv Subsidieplafonds MO 2013 De raad heeft met de subsidie plafonds ingestemd. 4. Rv Ontwerp verklaring van geen bedenkingen Noordelijke Dwarsweg 5 te Zevenhuizen De raad heeft besloten om het ontwerp van de verklaring van geen bedenkingen ter inzage te leggen. 5. Rv Ontwerp verklaring van geen bedenkingen Gouwe Park De raad heeft besloten om het ontwerp van de verklaring van geen bedenkingen ter inzage te leggen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7