Nieuwjaarsduik Nesselande ook in 2013 populair Tess in actie voor Serious Request Ingetogen viering veertigjarig bestaan Stichting Evenement Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Teken- en schildercursus Gebreide kerstboom Moerdregt HART VAN HOLLAND I REGIO I 3 JANUARI 2013 11 Odon Hoogendoorn |rö] Beeldende kunst Cultureel erfgoed www.scnz.nl - info@scnz.nl we twee pleistertjes moeten plakken, doordat mensen met hun blote voeten in een stuk glas waren gestapt. Geluk kig hoefden we ook deze keer niet in actie te komen en is het allemaal goed verlopen", vertelt een hulpverlener. Om mee te doen met de duik moesten de deelnemers twee euro betalen. De opbrengst van de duik gaat naar het team Time is Running van de Ropa- run, de sponsor-estafetteloop van Pa rijs naar Rotterdam ten bate van de strijd tegen kanker. Moordrecht Ook in Moordrecht werd een nieuw jaarsduik gehouden; de organiserende groep jongeren haalde 25.000 euro op voor World Servants, een christelijke organisatie die scholen, klinieken, schoonwatervoorzieningen en huizen bouwt in ontwikkelingslanden. Vervolg van voorpagina Nesselande - Terwijl de kruitdampen nog maar nauwelijks waren opgetrokken, stond in Nesselande een flinke groep mensen klaar voor de Nieuwjaarsduik. De duik, die dit jaar voor de zesde keer georganiseerd werd door watersportver eniging Buurman, bood alle stoere mannen, vrouwen en kinderen de kans om 2013 fris te beginnen. De organisatie rekende vooraf op ongeveer vijfhonderd deelnemers, maar was uiteindelijk zeer tevreden met de 450 mensen die zich hadden aangemeld. Sinds de eerste duik vijf jaar geleden blijft het aantal deel nemers ieder jaar stijgen. Vorig jaar deden er ongeveer 330 mensen mee en tijdens de eerste editie waagden 120 mensen zich aan het koude water. Door Bas Pieper De temperatuur van het water lag iets hoger dan de vier graden van vorig jaar. Deelnemer Jasper de Rui ter deed voor de eerste keer mee en als het aan hem ligt ook gelijk voor de laatste keer. "Ongelooflijk. Ik ben misschien tien seconden in het wa ter geweest, maar ik heb geen gevoel meer in mijn benen. Het lijkt wel of ik ze kwijt ben." Voor de veiligheid zijn er ieder jaar EHBO'ers aanwezig tijdens de duik. Toch hebben zij vrij weinig te doen. "In de voorgaande vijf edities hebben De EHBO houdt alles goed in de gaten. Zevenhuizen - Tess Spruit (11) kwam dinsdag 18 december, bij het afsluiten van het glazen huis, op het idee om ook in actie te komen voor de baby's. Zij ging rap aan de slag en maakte van wol armbandjes en verkocht deze voor 50 cent. Met dank aan ieder die een armbandje kocht kon Tess op 24 december, bij de brievenbus van het glazen huis in Enschede, een cheque brengen ter waarde van 101,20 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vooral veel (oud-)vrijwilligers en sponsors waren er bij de ingetogen viering van het veertigjarig bestaan van de Stichting Evenement. Onder hen vrijwilliger van het eerste uur Henk Hordijk. Wethouder Arjen Hazelebach overhandigde de nieuwe vlag voor de stichting aan plaatsver vangend voorzitter Nico Kemp. Op zijn beurt overhandigde Kemp de wethouder het boekje 'Door de jaren heen', een bloemlezing van veertig jaar vrijwilligerswerk. Op de vlag het nieuwe logo van de stichting, waarin de samen voeging van de gemeenten wordt verbeeld. "Het blauw van de Stich ting Evenement blijft. Het oranje geeft het ontstaan aan .van de stichting uit twee oranje-vereni gingen en het lijntje eromheen is het water wat onze dorpen binnen Zuidpias verbindt", legt Kemp uit. De Nieuwerkerkse middenstand zorgde voor de hapjes. "Al met al werd het een gezellig én kosteloos samenzijn, dankzij onze sponsors, waarvoor dank!", besluit Kemp. Wethouder Hazelebach overhandigt de nieuwe vlag van de stichting aan plaatsvervangend voorzitter Nico Kemp. Hoveniersbedrijf t/m 4 februari Expositie beelden Palsgraaf en Boschman Bibliotheek Moordrecht 7-31 januari Expositie schilderijen Hans Bakker Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel Nieuwerkerk aan den IJssel - Bet- tina Wappner start woensdag 9 ja nuari in dorpshuis De Batavier een teken- en schildercursus voor be ginners en gevorderden. Voor meer informatie en aanmel den: bwappner@gmail.com of 06- 44874627. Moerkapelle - In de zaal van Chris tengemeente Bethel in Boskoop stond tijdens de feestdagen een bijzondere kerstboom. De sokken- en wantenkerstboom van de hand werkgroep 'Blij dat ik brei' uit Moer kapelle. In maart deed Ineke van de Lage- maat een oproep om mee te brei en aan sokken en wanten voor de Roma-zigeuners in Floresti in Roe menië. Veel breisters in de regio Zuidpias breiden mee en via de web site kwam de oproep ook terecht bij handwerksters in binnen- en bui tenland. De laatste weken lag er regelmatig een pakje op de deurmat van Van de Lagemaat uit alle delen van Nederland en zelfs uit Duits land. Deze maand gaan de breisels op transport naar de familie Kroon die namens de stichting Charis, sa men met een aantal medewerkers, woont en werkt onder de Roma's. Met temperaturen ver onder nul en niet of nauwelijks verwarmde huis jes zullen de sokken en wanten daar goed van pas komen. Voor meer informatie: www.blijdatikbrei.com of www.stcharis.org. Moordrecht - In de week van 7 tot en met 13 januari vinden in Cen trum Moerdregt de volgende acti viteiten plaats: Maandag 7 januari, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30- 16.30 uur biljarten, van 14.15- 16.00 uur sjoelen. Vanaf 19.30 uur Oudejaarsavond: we luiden het jaar uit met quizvragen en lekkere hapjes. Dinsdag 8 januari, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Woensdag 9 januari, 19.30 uur, muzikale avond met het Rotter damse koor 'Ondersteboven', men zingt een gevarieerd programma. ft- Donderdag 10 januari, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rummi- kub, scrabble, sjoelen en Wii. Vrijdag 11 januari, 14.30 uur 'n Glaasje in de Kroon, een gezel lige middag met een hapje en een drankje. Zondag 13 januari 14.30 uur Filmmiddag uit Nieuw Zeeland over vaders en dochters. ledereen is welkom. Informatie over deelname en tarieven is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of via 0182-373844. Zorgpartners Midden-Holland Zaterdag 5 januari 14.00-17.00 uur Open middag Oudheidkamer 's-Gravenweg 6a, Nieuwerkerk aan den IJssel Ineke van de Lagemaat bij de sokken- en wantenkerstboom.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11