imHl Burgemeester Kats: "Ik ben geschokt dat we achttien mensen hebben moeten arresteren en dat het zo uit de hand is gelopen" Rolling '90 voert spetterende show op voor thuispubliek de Haij sran der Wen de advocaten 50% KORTING HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 3 JANUARI 2013 3 r Thuis in de regio. Dode bij botsing scooter met trein WINTEROPRUIMING BIJ ZUID t/m op najaarscollectie Wintershow rolschaatsvereniging volledig uitverkocht vervolg voorpagina Op het GiMMe THa LiGHT-feest kwamen bijna vijfhonderd jongeren af. Zuidpias Burgemeester Gert-Jan Kats maakte in de nieuwjaarsnacht zijn ge bruikelijke rondje Zuidpias. Hij startte in Zevenhuizen, waar het rustig was. "In Zevenhuizen is het altijd rustig tijdens de viering van oud en nieuw, zo ook nu. Vooral veel gezelligheid op straat." In Moerkapelle werd een bezoek gebracht aan het feestterrein bij dorpshuis Op Moer. Jaren geleden liep het in Moerkapelle nogal eens uit de hand bij de feestelijkheden op 'het kruis' (kruispunt Moerkapelse Zijde/ Noordeinde/Dorpsstraat). Sinds een aantal jaren wordt er in Moerkapelle een georganiseerd feest gehouden, tot pleziervan de inwoners van Moer kapelle, maar ook van gemeente en politie. Kats bezocht het feest op het plein van Op Moer en typeert het als 'plezierig, de sfeer was er erg goed'. Tussen 2.00 en 2.30 uur was hij in Veel siervuurwerk dit jaar: oh'senah's klonken veelvuldig, (foto: Cindy van Leeuwe) Moordrecht waar het vooral ook 'rus tig' was. Hij eindigde zijn ronde in de feesttent in Nieuwerkerk waar een 'zeer feestelijke' sfeer hing. Tot zover leek Zuidpias af te stevenen op een voorbeeldige jaarwisseling. Moordrecht Rond 5.00 uur werd het onrustig in Moordrecht. Surveillerende agen ten die op een melding van vernie ling van een aantal ruiten afgingen werden belaagd door een groep jongeren. Deze groep was mogelijk ook verantwoordelijk voor de ver nielingen. De agenten konden zich terugtrekken in een woning. Hierbij zijn onder andere de ruiten van deze woning vernield. Uiteindelijk moest de Mobiele Eenheid eraan te pas ko men om de orde te herstellen. De ME werd daarbij bedreigd en bekogeld met flessen. Achttien mensen zijn bij de actie aangehouden voor openlijke geweldpleging en bedreiging. De re cherche onderzoekt de zaak. Meer aanhoudingen worden niet uitge sloten. Kats: "Ik ben geschokt dat we achttien mensen hebben moeten ar resteren en dat het zo uit de hand is gelopen." De gemeente deed in afwachting van het onderzoek woensdag 2 januari geen verdere mededelingen. Overige incidenten Rond 6.50 uur kwam er een melding van een kleine brand in een sloop- pand aan de Noordelijke Dwarsweg in Zevenhuizen. Er is vermoede lijk sprake van brandstichting. De brandweer gaf om 7.35 uur het sein brand meester. Omstreeks 0.40 uur zag de politie tijdens een surveillance op de fiets in de Batavierlaan in Nieuwerkerk dat een 18-jarige Rotterdammer een mortierbom in zijn hand had. Hij is aangehouden voor bezit van illegaal vuurwerk. Hij is om 05.00 uur heen gezonden. Er wordt proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Rond 03.00 uur heeft de politie een 18-jarige vrouw uit Nieuwerkerk aangehouden vanwege opruiing en openbare dronkenschap. De vrouw mocht de feesttent op het Raad huisplein niet meer in, omdat deze gesloten werd. Ze zocht daarop de confrontatie met de portier en later ook met de ter plaatse gekomen po litie. Vernielingen Burgemeester Kats heeft de indruk dat er ten opzichte van andere jaren sprake is van minder vernielingen. Kats: "Dat wil niet zeggen dat ik er aan wen, elke vernieling is er één teveel." GiMMe THa LiGHT In Nieuwerkerk werd het nieuwe jaar ingeluid met het GiMMe THa LiGHT- feest op het Raadhuisplein. De or ganisatie was in handen van Jeugd werk Zuidpias, die in opdracht van de gemeente het feest voor de zesde keer organiseerde in samenwerking met vereniging InteSelect. "Met een mooie line up, een verwarmde feest tent en goede organisatie werd het een groot succes met een opkomst van 481 jongeren", laat Marije Dirk- sen van Jeugdwerk Zuidpias weten. Na een paar uur flink feesten was het om half vijf echt tijd om naar huis te gaan. "Een geslaagd feest waarmee het nieuwe jaar feestelijk is ingeluid." Dorpsstraat 208A 2761 AK Zevenhuizen tel: 0180-810019 www.zuidunderwear.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Zevenhuizen - Op de spoorweg overgang op de Bredeweg is za terdag 29 december rond 07.45 uur een scooter op een trein gebotst. De bestuurder van de scooter, een 19-jarige Gouwe naar, is daarbij om het leven ge komen. Zijn passagier, eveneens een 19-jarige Gouwenaar, raakte gewond. Hij is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De scooterrijder was tussen de gesloten slagbomen gereden. Een vriend die achter hen reed zag de botsing en belde direct de hulpdiensten. Het treinverkeer werd direct stilgelegd. (kijk voor de voorwaarden op www.zuidunderwear.nl of kom naar de winkel) Rolling '90 zorgde twee uur lang voor vermaak In dorpshuis Op Moer. (foto: Verkijk.nl - www.fb.me/verkijk) stiekem een traantje weg bij de ver tolking van 'Ne me quitte pas'. Meer dan rolschaatsen "Wat een show, hè," zegt een dame verwonderd. Het is niet vreemd dat de meervoudig Nederlands kampioen regelmatig op Europese kampioen schappen is te vinden. Rolling '90 laat in de verschillende shows zien dat de scheidslijn tussen theater en rol schaatsen dun is. Niet alleen de per fecte beheersing van het rolschaatsen valt op; de deelnemers gaan helemaal op in hun rol, waardoor de voorstel lingen een extra lading krijgen. Voor de deelnemers was de eenmalige vertolking van The Lion King wellicht het meest bijzonder; alle leeftijdsca tegorieën traden er samen in op. "Het is zo leuk en bijzonder om met elkaar een show op te voeren," vindt Clau dia Jonker. "Hierdoor worden we een hechter team." Dit laatste uit zich aan het einde van de show, wanneer er hand in hand afscheid wordt geno men van het publiek. Op naar 2014, wanneer Rolling '90 vijfentwintig jaar bestaat en de Europese top wil bestormen. Moerkapelle - Rolschaatsvereniging Rolling '90 zorgde na dé kerstdagen voor topentertainment in dorpshuis Op Moer. In vier uitverkochte shows liet de regerend landskampioen voor eigen publiek zien hoe spectaculair rol schaatsen is. In tegenstelling tot kampioenschappen traden alle leden, met leeftijdsverschillen van soms twintig jaar, samen op. De wintershows draai den bij de deelnemers vooral om plezier. "Het is fijn om voor familie en vrien den op te treden,aldus rolschaatster Claudia Jonker. Door Lieuwe Jan Hettema Gespannen wacht het publiek op het begin van de eerste wintershow van Rolling '90. Tussen het publiek zit familie van de 8-jarige Noortje van Eendenburg, een van de jongste deel nemers. Ze is niet zenuwachtig, ook al is dit de eerste van vier shows die ze de komende drie dagen gaat op voeren. "Ik vind rolschaatsen gewoon heel leuk," fluistert ze. Ook de erva ren twintiger Claudia Jonker, al bijna haar hele leven lid, heeft er plezier in. "Dit is toch het hoogtepunt van het jaar. Deze dagen kunnen we aan ie dereen laten zien wie we zijn en wat we doen." Twee uur lang glijden de rolschaat sers bijna achteloos door de gymzaal. Onder begeleiding van muziek en ge volgd door spotlights voeren ze ver schillende shows op, variërend van het klassieke Lucrezia Borgia tot Michael Jackson, in bijpassende kostuums. De ruim tweehonderd toeschouwers reageren enthousiast wanneer een deelnemer opspringt en een pirouette maakt, maar ook wanneer de jongste leden verkleed als lieveheersbeestjes voorbij schuifelen. Een enkeling pinkt

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3