Zuidpias Vernieuwend vergaderen gemeente WEEK Aan de inwoners van Zuidpias Voornemen voorbereiding bestemmingsplan "Parkzoom" te Nieuwerkerk aan den IJssel Tijdelijke sluiting begraafplaats Zevenhuizen HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 3 JANUARI 2013 Beste inwoners en ondernemers in Zuidpias, Betreft: nieuwjaarswens 2013 jjpZeZZpteJe, in «Ltmble gemeen,, «enen. «erken en recreeren. Onze gemeente beslee, inmiddels drie jeer en els bergereader kan ik in,essen ai aardig theis ben in Zeidplas. Hel is hier pre,lig Keren: dorps en groen me, Meende mogelijkheden op het terrein oen sport, coïteer, onderwijs en recre "te DiOsbijuRstek dorps «onen in de RandstadI Wa, wit een mens no, meer? Tprnnkiikend naar 2012 blijft mij een aantal belangrijke activiteiten bij. Dan denk ZanTonlZTeting Jde Strecteerrisie Zeidplas 2030. Een langetermgmZiSie «aermee de gemeente letterlijk en tig eerlijk verder k'"^",^Oo7d7 van onze dorpen, waarbij wonen, werken en recreeren centraal staan. Ook de opening van de nieuwe supermarkt in Moerkapelle ,s een impuls voord^ tal te' van dit dorp De renovatie van de Ambonwijk in Moordrecht is succesvol afgerond en recent nogls het project Eendragtspolder in Zevenhuizen °P9e va. 27 uitnodiging voor de publieksopening van dit fraaie natuur- en recreatiegebied op april 2013. Zet u de datum alvast in uw agenda? De dorpen van Zuidpias zijn mij dierbaar. Ze maken ieder voor zich het verschil en daarmee onderscheidt onze gemeente zich van andere gemeenten. Ondanks die verschillen zijn we toch verbonden met elkaar en samen verantwoordelijk. Verantwoordelijk voor 'de ander' in onze directe woon- en leefomgeving. De ander helpen, bijstaan of zelf hulp ontvangen is een kracht die een 5amen^,ng verder brengt. Ook- of misschien juist wel - in slechter weer. Uw rol ,s van belang om een van de uitgangspunten 'Meer burger, minder overheid waar te kunnen maken. Door met u samen te werken aan een leefbaar, veilig en ondernemend Zuidpias. Ik ervaar het als zeer stimulerend hoe samenwerking op allerlei verschillende manieren vorm krijgt. Samenwerking op individueel niveau, bijvoorbeeld met de inzet van Burgernet. samenwerking op buurtniveau. als vrijwilliger. maar °okJd bedrijven op bedrijventerreinen die zich inzetten voor een veilig en verantwoord ondernemersklimaat. Ook in 2013 zoekt uw gemeente naar vormen om het voor u beter te maken. Dat kan "'ZerKegelijkhePeg te eerkehneh M enéere gemeen,en el Mere tnelelbn- gen. We zoeken actief naar win-win situaties. Hoe mooi inspanningen ook kunnen zijn, soms zijn we ook afhankelijk. Van omstandigheden, van individuen of instellingen, van buurgemeenten of andere overheden. Me elkaar zetten we ons in voorde toekomst van uw gemeente Zuidpias. Ook in 2013 doen we dat voor u als inwoner en ondernemer van onze mooie en veelzijdige gemeente. Met vriendelijke groet, Gert-Jan Kats Burgemeester van Zuidpias Vanaf januari 2013 vergadert de raad van Zuidpias op een nieuwe wijze. Hiervoor zijn drie nieuwe verordeningen vastgesteld, te weten: 1- Reglement van orde voor de werkzaamhe den van de raad en andere werkzaamheden van de raad van de gemeente Zuidpias In het nieuwe vergaderstelsel gaat elk onder werp in de regel direct naar het opiniërende deel van de raadsvergadering waarin het politieke debat plaats vindt. Daarna komt het onderwerp in het besluitvormende deel van de vergadering van de raad. In het oude vergaderstelsel werden alle onderwerpen eerst nog in drie raadcommis- sies (MO, Ruimte en BFB) behandeld. Daarna werden de onderwerpen doorgeleid naar de volgende raadsvergadering. De nieuwe vorm van vergaderen moet leiden tot meer discussies op hoofdlijnen, geen her haling van discussies en een verbetering van de kaderstellende rol van de raad. Ook wordt de vergaderfrequentie van de raad verhoogd ran maandelijks naar driewekelijks waardoor het besluitvormingsproces korter wordt. Voorafgaande aan de opiniërende en besluit vormende raadsvergadering kunnen er in sommige gevallen (afhankelijk van de ingewikkeldheid van het onderwerp) infor matiebijeenkomsten worden gehouden. Dit zijn bijeenkomsten waarin raadsleden en inwoners bij elkaar zitten en elkaar bijpraten en waar nodig informatie over het onderwerp wordt vergaard. De raad kan ook voorafgaande aan de besluit vorming een werkgroep vragen om een onder werp voor te bereiden. In de werkgroep wordt geen politieke discussie gevoerd, de werk groep beperkt zich tot technische bespreking van een onderwerp. 2. Regeling programmacommissies Zuidpias Wanneer het gaat om zwaardere dossiers met een lange voorbereidingstijd, dan kan de raad Op 1 juli 2008 is de nieuwe regelgeving voor de ruimtelijke ordening in werking getreden. Op basis van deze regelgeving is de gemeente verplicht bij het opstellen van nieuwe bestem mingsplannen hiervan een vooraankondiging te geven. Deze publicatie voorziet in deze verplichting. Overeenkomstig artikel 1.3.1 Besluit ruim telijke ordening (Bro) geven burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidpias er kennis van, dat zij het voornemen hebben om een bestemmingsplan voor te bereiden voor het gebied "Parkzoom" te Nieuwerkerk aan den IJssel Voor dit gebied geldt op dit moment bestem mingsplan Esse Parkzoom. Dit bestem mingsplan dient voor 1 juli 2013 te zijn geactualiseerd. Het plangebied wordt globaal begrensd door de Hoofdweg Noord in het noorden, de Groene Zoom in het westen, de spoorlijn Rotterdam - Gouda in het zuiden en de wijk Dorrestein in het oosten. Het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan 'Parkzoom' is voornamelijk conserverend teneinde de huidige aard van het gebied te behouden. Als uitgangspunt voor het plan dient daarom de omschrijving van de huidige situatie. Inloopavond bestemmingsplan Parkzoom De gemeente Zuidpias organiseert op maan dag 7 januari a.s. een informele inloopavond voor het bestemmingsplan "Parkzoom" te Nieuwerkerk aan den IJssel. De inloopavond vindt plaats tussen 19.30 uur en 21.00 uur in het gemeentehuis te Nieuwerkerk aan den IJssel. U bent van harte welkom om het con cept van het geactualiseerde bestemmings plan in te zien en er met ons over in gesprek te gaan. Bestemmingsplan Voor dit gebied geldt op dit moment het bestemmingsplan "Esse Parkzoom". Dit plan moet voor 1 juli 2013 geactualiseerd zijn. Het bestemmingsplan is conserverend van aard. Dat betekent dat de bestaande situatie wordt vastgelegd voor zover deze legaal gerealiseerd is. Inmiddels is het concept voorontwerp van het bestemmingsplan klaar. Voordat we het plan verder gaan uitwerken tot een definitieve versie voor de officiële procedure, leggen we dit concept graag voor aan de inwoners van de gemeente Zuidpias. Tijdens de inloopavond zijn medewerkers van de gemeente aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Ook kunt u uw op- of aanmerkingen achterlaten op een formulier. De stukken kunt u reeds inzien op de gemeentelijke website www.zuidplas. nl onder het kopje 'wonen en leefomgeving', ruimtelijke plannen', 'bestemmingsplannen in voorbereiding'. Aanmelden U kunt zich aanmelden voor de informa tieavond per email via secretariaatvromO zuidplas.nl. Telefonisch aanmelden kan bij het secretariaat van de afdeling VROM via (0180) 637 711. Aanmelden kan tot en met maandag 7 januari tot 12.00 uur. Bent u niet in de gelegenheid om het concept voorontwerp bestemmingsplan binnen de gegeven periode in te zien, maar wilt u toch graag gebruik maken van deze mogelijkheid? Neem dan contact op met de heer Van der Meer van de afdeling VROM, te bereiken via het secretariaat VROM (0180) 637 711. In de periode van 2 tot met 11 januari 2013 is de algemene begraafplaats Zevenhuizen op werkdagen gesloten van 7.30 uur tot 13.00 uur voor bezoekers. In deze periode vinden herbegravingen en ruimingen plaats. Deze werkzaamheden worden met grote zorgvul digheid uitgevoerd. Vanaf 13.00 uur is de begraafplaats weer toegankelijk voor bezoekers. De werk zaamheden worden dan voortgezet achter geplaatste schermen. Indien er een begrafenis plaatsvindt, wor den de werkzaamheden tijdelijk stopgezet. De begraafplaats is wel openbaar toeganke lijk tijdens begrafenissen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u tijdens kan tooruren telefonisch terecht bij de begraaf plaatsadministratie via telefoonnummer (0180) 330 300. U kunt uw vraag ook mailen naar begraafplaatsrazuidplas.nl. programmacommissies in het leven roepen. De programmacommissies bekijken of de documenten die aan de raad worden voorge legd, ook voldoende zijn voor de discussie die de raad over het onderwerp gaat voeren. In de programmacommissies vinden geen politieke discussies plaats. De raad heeft inmiddels twee programma commissies ingesteld. Het zijn de program macommissie Planning Control en een pro grammacommissie Ruimtelijke plannen. De leden zijn onlangs ook door de raad benoemd. 3. Verordening Burgerinitiatief De gemeente kan mensen uitnodigen actief mee te denken over een plan. In dat geval ligt het initiatief bij de gemeente. Als u echter zélf het initiatief wilt nemen, bestaan daarvoor ook mogelijkheden in de vorm van de verordening Burgerinitiatief. De gemeente Zuidpias kent deze verordening al sinds 1 juni 2010. In ver band met het nieuwe vergaderstelsel is deze verordening op een paar aspecten gewijzigd. U kunt verzoeken een onderwerp op de agenda van de gemeenteraad te laten plaatsen. Dit mag een concreet plan zijn, maar u kunt ook met onderwerpen komen die nog niet zijn uit gewerkt. Uw 'Burgerinitiatiefvoorstel' moet door vijftig mensen worden ondersteund. Het burgerinitiatief wordt schriftelijk inge diend bij de griffie. Formulieren voor indiening van een burgerinitiatief zijn bij de griffie ver krijgbaar en kunnen - na invulling - weer bij de griffie worden ingediend. De griffie zal de initiatiefnemer gedurende de procedure adviseren en begeleiden. Binnenkort wordt er in deze rubriek nader op het burgerinitiatief ingegaan. Bovengenoemde verordeningen treden in wer king op 1 januari 2013 en zijn te raadplegen op de gemeentelijke website: www.zuidplas.nl/ gemeente/verordeningen_43761/. Ook liggen de verordeningen gedurende zes weken op het Raadhuis ter inzage.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 5