Rotaryproject Turkse studenten krijgt vervolg Gospelkoor in open deur dienst VEDJb|iimetkerstspullen Continental Kids in Lichtkring Nieuw computercursusseizoen PCOB Joodse bruiloft bij Passage vrouwen Verdachten straatroven aangehouden Oudheidkamer open Happy-New- Year- Party! HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 3 JANUARI 2013 Nieuwerkerk/Capelle aan den IJs- sel - In 2007 hebben de Rotaryclubs Nieuwerkerk aan den IJssel en Ca- pelle aan den IJssel voor vier Turkse studenten een verblijf voor drie maanden geregeld, waarbij zij een stageplaats in de regio hadden en waren ondergebracht bij gezinnen van de Rotaryleden. Beide clubs hebben besloten het project een vervolg te geven in het voorjaar van 2013. Vier clubleden togen in november naar Alanya voor de selectieprocedure. In april zullen de geselecteerde vier kan didaten voor drie maanden naar Nederland komen, Stageplaatsen en gastgezinnen zijn inmiddels ge regeld. Het verblijf van buitenlandse stu denten in Nederland is een van de Een vergadering van de NGE (New Generation Exchange) commissie Alanya met de NGE commissie Nieuwerkerk-Capelle inhetSidar hotel in Alanya, november 2012. terugkerende projecten van Rotary International voor de jeugd. Doel stelling is buitenlandse jongeren kennis te laten maken met de Ne derlandse maatschappij en weder zijds begrip te kweken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Gos pelkoor Rejoice uit Krimpen aan de Lek zingt zondag 13 januari tijdens de Open Deur Dienst in het Ontmoe tingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Aanvang 17.00 uur, samenzang vanaf 16.50 uur. Rejoice is een in terkerkelijk gospelkoor, bestaande uit vijftig zangers en een combo. Het koor staat onder leiding van de di rigent Hans Vliegenthart. Het reper toire van het koor omvat naast inge togen ballads ook opzwepende negro spirituals. In de dienst gaat dominee Otto Grevink uit Waalwijk voor, Rob Esseveld bespeelt het orgel. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Voor en Door Jongeren (VEDJ) vraagt de inwoners van Zuidpias hun kerstspullen niet weg te gooien. De Kidz Binnen Club is er blij mee. Cisca van Elswijk haalt de spullen graag bij u op. Voor meer informatie: 06-34625311 of cisca.vedj@gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Continental Kids geven zaterdag 19 januari een concert in de Lichtkring. De groep zangers en zangeressen in de leeftijd van acht tot twaalf jaar trekt door hei hand met het pro gramma 'Speciale aanbieding!'. Een 'van de leden is de in Nieuwerkerk woonachtige Lise Klapwijk (9); Lise zit in groep 6c van de GideonschooI Het concert wordt gehouden in de Lichtkring aan de Dreef van 15.30 tot 17.30 uur. De toegang bedraagt 5 euro voor volwassenen, 3 euro voor kinderen tot twaalf jaar. Een gezinskaart kost 15 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar via de site of op de avond zelf aan de deur. Voor meer informatie: www.continentals.nl. Lise Klapwijk. Uitfairkoop bij Wereldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Wereldwinkel gaan de allerhande ar tikelen in de 'uitfairkoop'. De makers van al deze producten, de zilversme den, pottenbakkers, boeren en andere producenten, verdienen een fairtrade loon. Met de verkoop van fairtrade producten investeert de Wereldwinkel in een leefbare wereld voor iedereen. Elk product uit het assortiment is met zorg en volgens de fairtrade criteria geproduceerd en ingekocht. Onderne mers in ontwikkelingslanden krijgen op die manier toegang tot de Euro pese markt en daarmee een kans om een beter bestaan op te bouwen. De uitverkoop start op vrijdag 4 januari. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur, op zaterdag tot 16.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Leercentrum Nieuwerkerk van de PCOB start half januari met een nieuw cursusseizoen. De cursus voor beginners start op dinsdag 15 januari van 9.30 tot 12.00 uur en omvat zes lessen. De cursus voor gevorderden (zes les sen) begint donderdag 17 januari van 9.30 tot 12.00 uur. Op woens dag 16 en 23 januari wordt van 9.30 tot 12.00 uur een workshop Picasa fotobewerking gegeven. De work shop Albelli fotoboek wordt gehou den op dinsdag van 13.30 tot 16.00 uur op 15,22 en 29 januari of en op woensdag van 9.30 tot 12.00 uur op 6, 13 en 20 februari. Woensdag 16 en 23 januari en dins dag 30 januari en 6 februari wordt van 13.30 tot 16.00 uur een work shop Veilig Internetten gegeven. Woensdag 30 januari en 6 februari is er van 13.30 tot 16.00 uur een workshop Internetbankieren. Bij voldoende belangstelling wordt ook een cursus Sociale Media gegeven op donderdag van 13.30 tot 16.00 uur op 7, 14 en 21 februari. In deze cursus wordt aandacht besteed aan Facebook, Twitter en Skype. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-312783 of ans.joopverhave@ telfort.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste ontmoetingsavond van de christelijk- maatschappelijke vrouwenbeweging Passage wordt gehouden op donderdag 10 januari. Jannet van Duuren van de stichting Christenen voor Israël komt vertel len hoe het er aan toe gaat op een Joodse bruiloft. De avond wordt ge houden aan de J.A. Beyerinkstraat 53. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. Leden hebben gratis toe gang, niet-leden betalen 2,50 euro. Voor vervoer kan men bellen naar 312402. Capelle aan den IJssel/Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft een 27-jarige inwoner van Capelle aan den IJssel en een 26-jarige Rotter dammer aangehouden op verden king van een drietal straatroven in december. De mannen werden maandag 24 december voorgeleid aan de rechter-commissaris en voor veertien dagen in bewaring gesteld. De twee mannen worden verdacht van een straatroof op maandag 17 december op het Groene Zoompad in Nieuwerkerk en twee straatroven op woensdag 19 december, we derom op het Groene Zoompad in Nieuwerkerk, maar ook een kwartier later op de Bermweg in Capelle. Bij alle straatroven reden de daders op een zwarte retro scooter/snorfiets met grote spiegels, hadden ze bi vakmutsen op en werd gedreigd met een mes en een knuppel. De slacht offers werden beroofd van mobiele telefoons. Onderzoek van de politie heeft ge leid tot de aanhouding van de ver dachten. Na de aanhouding werden voor het onderzoek van belang zijn de goederen aangetroffen en in be slag genomen. Er wordt onderzocht of de mannen bij meer straatroven betrokken zijn geweest. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 5 januari open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder wordt op één paneel aandacht besteed aan het twintig jarig bestaan van de HVN en zijn de andere panelen ingericht met een jubileumtentoonstelling met als thema: 'Arm en rijk: kunst met Klein Hitland'. De ruim twintig objecten zijn deels geleend en deels uit eigen bezit. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a in de monu mentale boerderij Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Door HVN in 2012 verworven pasteltekening van Jan Wagner met Klein Hitland in 1966. www. m. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de vrijwil ligers van Stichting Jeugdwerk is er vrijdag 4januari een nieuwjaarsborrel. Klinken op het nieuwe jaar, terugblikken en vooruit kijken naar het nieuwe jaar. Zaterdag 5 januari is er speciaal een Happy-New- Year-Party! in de kroeg. Deze avond worden alle muziekstijlen gedraaid.Aan- vang 21.00^ uur. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 4112 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 7