ANBO 'Voor veiligheid zorg je niet alleen maar met z'n allen' ACTIVITEITEN ANBO Spaanse les bij Zeven Muzen Brand Korenstraat 100 lapjes voor peuters en kleuters HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 9 JANUARI 2013 19 Rinus van Ruitenburg krijgt Van Vollenhovenpenning afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle Inzameling oud papier Uit-fair-koop Trots Tot zijn verrassing viel er eind no vember een brief ("ik dacht dat het een enquête was, tot ik las wat erin stond") op de mat bij Van Ruiten burg: na te zijn voorgedragen door de leiding van zijn politiekorps en de Haagse burgemeester was hem de Van Vollenhovenpenning toege kend. "Van de gemeente en de po litie kreeg ik een bos bloemen en een cadeaubon en daarmee was het voor mij klaar. Tot die brief kwam. Mijn familie is trots, van collega's krijg ik complimenten en volgens mij vrienden heb ik de penning verdiend." Nu staat de penning nog op een kast in de woonkamer. "Binnenkort berg ik hem op op een mooi plekje." De penning etaleren is voor Van Ruitenburg niet nodig. "Ik ben absoluut trots maar ik hoef er niet mee te koop te lopen. Je moet niet vergeten dat ik het niet alleen heb gedaan: de behulpzame omwonenden Piet Kruithof en Gre den Otter hebben een belangrijke rol gespeeld. Ook zij verdienen waardering. Voor veiligheid zorg je uiteindelijk niet alleen maar met z'n allen." Zevenhuizen - "Veiligheidstaat bij mij hoog in het vaandel en als ik daar aan bij kan dragen, doe ik dat." Rinus van Ruitenburg (53) vatte maart jongst leden een gewapende overvaller in de kraag in Zevenhuizen. Voor die aan houding is Van Ruitenburg onderscheiden: sinds 17 december is hij de trotse bezitter van een bronzen Pieter van Vollenhovenpenning. De Pieter van Vollenhovenpenning werd in 2012 voor het eerst uitge reikt. De onderscheiding is bestemd voor mensen 'die zich op een bijzon dere wijze hebben ingezet voor de veiligheid'. Twaalf mensen, waaron der dus Van Ruitenburg, ontvingen vrijdag 14 december de onderschei ding op Paleis Het Loo, uit handen van de naamgever. Van Ruitenburg, die als chef wijkzorg werkzaam is bij de politie regio Den Haag, is trots en koestert warme herinneringen aan de uitreiking. "Meneer Van Vol lenhoven maakte een praatje met iedereen. Je. ^preekt hem natuurlijk niet aan met Pieter maar het was een ontspannen en informele aan gelegenheid." In zijn vrije tijd hield Van Ruitenburg op 23 maart 2012 degene aan die de Zevenhuizense juwelier had over vallen. Het staat Van Ruitenburg nog helder voor de geest. "Ik reed met de auto door de Dorpsstraat. Uit de juwelierszaak kwam een jon gen die het op een rennen zette. In een dorp ken je veel mensen. Hem kende ik niet en hij bleef rennen dus reed ik achter hem aan. Op een ge geven moment ben ik uit mijn auto gestapt en achter hem aan gerend. Bij de Burgemeester Nederveenlaan stond hij op een parkeerplaats tus sen de auto's. Het leek alsof hij de weg kwijt was. Daar heb ik hem aangesproken, gezegd dat ik van de politie was en hem aangehouden. Een omwonende kwam assisteren en een passant belde de politie. Die passant vertelde dat de jongen een vuurwapen bij zich droeg. Dan maak je wel duidelijk dat hij zijn handen op het dak van de auto moet laten liggen. Al snel was de politie ter plaatse en de overvaller werd ge boeid afgevoerd." Van Ruitenburg glimlacht. 'Zoiets maak je als burger maar één keer mee en dat geeft een enorme kick." Van Ruitenburg is trots opzijn Van Vollenhovenpenning. SPELLENMIDDAG Iedere maandag van 14.00 tot 16.30 uur in de Zevenster: skip-bo, klaverjassen, rummikub, schaken, sjoelen en dammen. Ook kaarten maken behoort tot de mogelijkheden. Informatie: 0180-632263 BINGO Woensdag 9 januari vanaf 14.00 uur in de Zevenster. Informatie: 0180-632501 Activiteiten voor ouderen buiten de ANBO om Zwemmen elke donderdag in zwembad De Koornmolen op diverse tijden Informatie: 0180-632501 GYMNASTIEK Elke dinsdag van 9.30 tot 10.15 uur en 10.30 tot 11.15 uur in de zaal van de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106. Informatie: 0180-632166 Zevenhuizen - Wie tijdens een va kantie in Spanje niet met zijn mond vol tanden wil staan kan bij DeZeven Muzen een cursus Spaans volgen. Tijdens de lessen, die beginnen in januari, ligt het accent op spreek vaardigheid in alledaagse situa ties, waarbij veel aandacht besteed wordt aan allerlei Spaanse culturele activiteiten. De cursus, onder leiding van Carmen Rodriguez Rodriguez, omvat twintig lessen en vindt plaats op de woens dag van 14.00 tot 15.30 uur in res taurant de Viergang aan de Dorps straat 111. Het lesboek is bij docente te bestellen. Aanmelden kan via 06- 52084955. Voor meer informatie: www.dezevenmuzen.nl. Zevenhuizen - Brandweer Zevenhuizen en de Goudse ladderwagen rukten vrijdag 4 januari uit voor een dakbrand in de Korenstraat. Bij aankomst bleek dat er een flinke brand in een van de slaapkamers woedde. De brand was snel onder controle. Zevenhuizen - In het kader van de Nationale Voorleesdagen speelt poppentheater Dubbele Jan woens dag 23 januari de voorstelling '100 lapjes' voor peuter en kleuters. De voorstelling is gebaseerd op het boek 'Nog 100 nachtjes slapen' van Milja Praagman en wordt gehouden in de bibliotheek. Aanvang 10.00 uur. De voorstelling duurt veertig minuten. De toegang bedraagt 5 euro in de voorverkoop en 6,50 euro aan de zaal. Voor meer informatie en reserveren: 0180-638388 of www.bibliotheekdegroenevenen.nl Zevenhuizen - De papiercontai ner van de Wereldwinkel staat van donderdag 10 januari 12.30 uur tot vrijdag 11 januari 12.00 uur bij de oprit van de voormalige brand weerkazerne aan de Burgemeester Boerstraat. Zevenhuizen - Traditiegetrouw houdt de Wereldwinkel Z-M in de januarimaand uitverkoop. Deze gaat uiteraard niet ten koste" van het inkomen van de producenten in de ontwikkelingslanden, maar is het volkomen 'Fair'. In aan aanbieding zijn onder meer serviesgoed, glas werk, sieraden, sjaaltjes en beeldjes. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 202D en is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur; op vrijdag tot 17.00 uur. www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 19