3 Droomdekentjes maken De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Nieuwe aanwinst Oude Dorp: Thais restaurant Monsoon Vernieuwd YogaHuis doet ook aan kinderyoga HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 JANUARI 2013 21 Als een vorst aan tafel bij Vrouwen van Nu Moerkapelle - De afdelingsavond van Vrouwen van Nu op woensdag 16 januari staat in het teken van een lezing door Jos Thomasse met als onderwerp 'Vorst aan Tafel'. De lezing krijgt al gauw meer weg van een conférence, want vanaf de eer ste minuut wordt het publiek mee gesleept in een komische solopro gramma dat garant staat voor een avond onbekommerd plezier. Na afloop weet het publiek onder meer waarom koningin Elizabeth van En geland een hapjespan meeneemt op staatsbezoek en van wie de Fransen hun culinaire kennis hebben. De le zing vindt plaats in Dorpshuis Op Moer; zaal open om 19.30 uur. De toegang voor niet-leden bedraagt 6 euro. Moerkapelle - In het Rode Kruis- gebouw aan het Moerveen 1 wor den dinsdag 15 januari vanaf 13.30 uur droomdekentjes gemaakt voor stichting De Regenboogboom die ervoor zorgt dat de dekentjes te recht komen bij ernstig zieke kin deren. ledereen die mee wil helpen is welkom. Materiaal is ter plekke aanwezig. Voor meer informatie: 06-27516209 en www.regenboogboom.nl. Moerkapelle - De foto betreft de openbare lagere school van Moer kapelle in het begin van de jaren '50 van de vorige eeuw. Waarschijnlijk betreft het klas 5. Op de bovenste rij van links naar rechts Lenie van Wijk, Annie Slin gerland, Tonie Vermulm, Mieke Schipper, Truus Breedijk, Jannie de Vos, Hennie de Vos, Nel Klomp en meester van Leeuwen. Op de tweede rij van boven Bas van Prooyen, onbekend, Wim de Knegt, Rinus Zijderhand, Nel Koole, Jannie de Graaf, Geertje Breedijk, Louis de Maar, Giel Mol en Ton Slingerland. Derde rij van boven Ineke Verheul, Jennie Hertog, Lena van Prooyen, Gradie Verschoor, Rieta Hage, Hen nie Knop, Dikkie Klomp en Jannie Koole. De voorste rij Han de Knegt, Johan Regters, Hans Verschoor, Herman van Wijk, Han Breedijk, Hugo de Graaf, Kees de Knegt, Dick Sol en Barend Tamerus. Aanvullingen en verbeteringen op deze foto zijn welkom bij Pim van der Zalm: 0180-633077 (20.00- 22.00 uur) offamvdzalm@hetnet.nl Vorige keer De foto van de vorige keer keer be trof de hogere klassen van de open bare lagere school Zevenhuizen en dateert van ongeveer 1960. Op deze foto zijn enkele reacties binnen gekomen waardoor alle na men nu bekend zijn. Op de voorste rij van links naar rechts Anton Riet veld, Hans van Halm, Andy van der Zee, Gert Hol, Elly Gerhards, Gerda Bazen,'Diana de Koning en Baradina Spekman. Op de tweede rij Ko Koppejan, Piet Stuurman, Piet Keizer, Piet Brand horst, Bert Haag, Trudy Wiggers en Heieen Vente met daarnaast mees ter Slijkhuis. Op de derde rij Peter Schmidt, Jo han de Ruiter, Frans Trommel, Klaas Schmidt, Ed Bergkotte, Kees Hordijk en Lenny Paul. De vier meisjes links in de witte jurkjes zijn van links naar rechts Marrie de Vlaming, Henriette (Jet) Boele, Pien van den Broek en Nel Dullaart. Gepubliceerde klassenfoto's kunnen nabesteld worden voor de kostprijs vermeerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle (OZM). Van oude klassenfoto's van vóór 1980 maakt Pim van der Zalm graag een kopie. De foto wordt wellicht in deze rubriek geplaatst. Ook gaat een kopie naar de Stichting OZM. Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Nieuwerkerk aan den IJssel - In Nieuwerkerk aan den IJssel is af gelopen vrijdag een nieuw restau rant geopend: het Thaise Monsoon. Eigenaren zijn Capellenaren Phen en Arjo Middelveld. Phen, de vrouw van Arjo, is geboren in Thailand, in de noordoostelijke Isaan-streek. Zij is chef-kok en werkte eerder in een restaurant in Eindhoven. "Phen heeft in haar jonge jaren met haar voeten in de rijst gestaan", vertelt Arjo. Monsoon zal zich in de Isaan-keu- ken gaan specialiseren. Omdat de Isaanstreek van oudsher het armste gebied van Thailand is, heeft men geleerd heel creatief te zijn in de keuken. Rijst (kleefrijst) is een van de specialiteiten van het gebied. Het gebruik van superverse ingrediënten is het uitgangspunt. De naam Mon soon slaat op de Monsoon Valley, een vallei in de buurt van de stad Chiang Mai. In deze vallei worden wijnen geproduceerd. "Heerlijke wij nen, die we ook gaan serveren", ver telt Arjo trots. Totdat de versterking Monsoon aan de Dorpsstraat opende vrijdag 4 januari haar deuren. uit Thailand is gearriveerd, serveert Phen een viergangenkeuzemenu. Dit bevat onder meer diverse soepen - de Thai zijn net als Nederlanders gek op soep - kipsaté of loempia- tjes, curries en roerbakschotels met rundvlees. Ook voor vegetariërs is er voldoende keuze. Het restaurant, waarin plaats is voor dertig gasten, is modern ingericht met zelf geïm porteerd Thais houtsnijwerk, zijden schilderijen, boeddhabeelden en grote bamboeplanten. Ook het wit met blauwe serviesgoed komt uit Thailand en de bediening draagt traditioneel Thaise kleding. Thais restaurant Monsoon Valley, Dorpsstraat 56, Nieuwerkerk aan den IJssel, telefoon 010 - 4583521. Voorlopig geopend van woensdag tot en met zondag van 17.00 tot 22.00 uur. Twee eigenaressen heeft het Yoga huis aan de Dorpsstraat 32 d sinds I januari:Hannelore Terlouwen Marieke Esser. Terlouw vertelt: "Wij hebben de yoga- annex massagestudio Het YogaHuis in een geheel nieuwe ruimte ondergebracht. De yogastudio was eerst nog boven de voormalige kinderkledingwinkel De Giraffe gevestigd. Nu loopt het YogaHuis achter een aantal winkelpanden langs. Je komt er via een steegje. De ruimte is tweemaal zo groot geworden en er is een aparte massageruimte bijgekomen. Ook is er een kleedruimte. Naast de 'gewone' yoga-lessen staan er ook lessen speciaal voor kinderen en ouderen op het programma. Er wordt Power Yoga Easy Flow gegeven, Yin Yoga, Yoga Rhythm, Hatha Yoga en meditatie. Klanten kunnen er tevens terecht voor allerlei massages. Terlouw startte B- Body Et Mind. In diverse grote bedrijven gaf ze workshops Power Yoga. "Daar miste ik het terugkerende persoonlijke con tact. In september 2008 ben ik gestart met B-Body Et Mind." Sinds 1 januari 2013 is haar studio overgegaan in het Yo gaHuis, waarvan zij samen met Marieke Esser de eigenaresse is. Essers specialiteit is kinderyoga. Deze maand start zij met de op leiding therapeutische kindery oga. Het YogaHuis, Dorpsstraat 32d, Nieuwerkerk aan den IJssel, 06- 41517414 en 06-47234523.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21