Coenecoop College versterkt onderwijs gte,d ^TtrnTTTirafflfflM Maak woensdag 30 januari kennis met de mbo opleidingen van Wellantcollege Gouda WereldPlan op Melanchthon Berkroden V] f] m HART VAN HOLLAND ONDERWIJS SPECIAL 9 JANUARI 2013 - 27 ilirmillllllllllllM—M— Sterk onderwijs De middelbare school 'van het dorp' staat op scherp, net zoals doelen zijn aangescherpt en de weg omhoog scherper dan ooit in zicht is. Het Coenecoop College kan met recht een lerende organisatie worden genoemd, de school werkt iedere dag opnieuw vanuit de ambitie om wat goed is nog beter te maken. Tegelijkertijd is dit een houding die leerlingen meekrij gen in het onderwijs; de kwaliteit van het onderwijs stelt de leerlingen in staat iedere dag te groeien. Leerlingen van het Coenecoop College worden opgeleid met onderwijs van hoge kwaliteit. Diploma gericht onderwijs enerzijds en maatwerk anderzijds functione ren op het Coenecoop College naast elkaar. Maatwerk door middel van een uitgebreid aanbod van steunles- sen, maatwerk door de keuze voor de talentstroom kunst, sport of science 8t communicatie, maatwerk door het aanbod van Leerweg Ondersteunend Onderwijs op het VMBO en maatwerk Met ingang van het schooljaar 2012-2013 zal het credo 'sterk op het Gymnasium waarin naast 'rijk' onderwijs op VWO niveau, leerlingen in de school onderdeel uitmaken van de samenleving in het klein. Sterke schoolomgeving Verschillen op het Coenecoop Col lege worden als volkomen normaal ervaren. Hierdoor leven verschillende interesses, talenten, maar ook cul turen, religies en levensopvattingen niet alleen naast elkaar, maar vooral ook met elkaar. Het klimaat wat door leerlingen als veilig, respectvol en gezellig wordt ervaren draagt iedere dag bij aan het plezier om aan te schuiven bij 'de le rende organisatie' van het Coenecoop College. onderwijs' op het Coenecoop Col lege kracht bijgezet worden met ingrijpende en vooral positieve veranderingen. 'Het onderwijs, de begeleiding en de schoolomgeving zijn vandaag de dag weer zaken om trots op te zijn', aldus rector bestuurder Jan Rozema. Ben je je aan het oriënteren op een mbo opleiding? Kom dan 30 januari van 15.30 tot 21.00 uur naar de Open Dag bij Wel lantcollege Gouda en maak uitgebreid kennis met alle mbo opleidingen die Wel lantcollege aanbiedt. De MBO opleidingen die bij Wellantcollege Gouda worden aangeboden zijn: - Dierverzorging (waaronder ook paarden opleidingen) - Flowerdesign - Green Production, richting Plant - Groen, Grond Et Infra - Paraveterinair, Dierenartsassistent - Stedelijk Groen Et Natuurbeheer - Stedelijk Groen, Bos Et Natuurbeheer Naast deze groengerelateerde opleidingen biedt Wellantcollege Gouda ook unieke paardenop- leidingen aan. Alles wat met paarden te maken heeft kun je bij ons leren; sport, recreatie, verzorging en houderij. De opleidingen worden op verschillende niveaus aangeboden. Keuze genoeg bij Wellant Wellantcollege is een opleidingscentrum voor Groen onderwijs, zij bieden specifieke oplei dingen waarin je opgeleidt wordt om in de groene sector te werken. De werkgelegenheid in deze sector neemt de komende jaren toe. Dus ook voor jou zijn er uitdagende banen. Werk je graag in de buitenlucht en wil je bijdragen aan het onderhouden en creëren van stedelijk groen, of wil je liever de techniek besturen? Dan hebben wij verschillende mogelijkheden. Of ben je iemand die graag creatief bezig is maar ook kan ondernemen? Ben jij geïnteresseerd in dieren en wil je bijdragen aan hun gezondheid of hen juist verzorgen? Wellantcollege heeft de juiste opleidingen maar is ook kleinschalig! Dus kom naar de open dag en laatje informeren over de vele mogelijkheden! 'Leerlingen moeten al vanaf het eerste jaar kunnen kiezen, praktisch bezig zijn, veel uit proberen en zich zo bewust worden van wat ze allemaal kunnen. Dan stappen ze straks zelfverzekerd de wereld in', zegt schoolleider Conny Boegheim. 'Onze nieuwe slogan luidt daarom ook: Bewust de wereld in.' In september begint de school met het WereldPlan en het ServicePlan met echte opdrachten. Ook binnen het vak NEW (Ne derlands, Engels, wiskunde) krijgen leerlingen steeds meer praktische opdrachten, leren ze heel goed plannen en werken ze op de manier die bij ze past. Leren gebeurt steeds vaker buiten de school en internationalisering staat hoog op de agenda. WereldPlan In het WereldPlan kiezen leerlingen zelf waar mee ze twee middagen in de week praktisch bezig willen zijn: Brains, Bord Et Body, Bellis- simo of Beau Monde. Na zes weken mogen ze opnieuw kiezen. Bij Brains kiezen ze voor multimedia of techniek. Bij Bord Et Body gaan leerlingen aan de gang met (gezond) voedsel, gastvrijheid en koken of ze gaan allerlei sporten uitproberen. Wie kiest voor Bellissimo gaat toneelspelen, dansen, zingen of muziek maken. En Beau Monde gaat over mooier maken: met make up of door de omgeving aan te pakken. Vmbo gl Wereldklasse Het goede voor leerlingen van de gemengde leerweg (vmbo gl) is dat ze ook uit het WereldPlan kiezen, veel praktisch bezig zijn, van de (buiten)wereld mogen proeven, hun eigen bedrijfje oprichten en tóch zeven vakken krijgen. Een sterke opleiding dus, die naadloos aansluit op mbo én havo. De school is gehuisvest in een modern gebouw tegenover het centraal station van Gouda. gymnasium atheneum havo mavo vmbo

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 27