Opgewaardeerde afvalpas heeft nachtrust nodig Veer naar Ouderkerk nog jaar voor huidige veerman Verdachten van auto-inbraken aangehouden Nieuw computercursusseizoen PCOB Getuigen dodelijke aanrijding gezocht de Haij van derWende advocate n HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 JANUARI 2013 3 Joodse bruiloft bij Passagevrouwen ANBO Reiscafé Thuis in de regio. Zuidpias - Het nieuwe inzamel systeem van restafval dat per 1 januari in delen van de gemeente is ingevoerd, was niet voor ieder een direct helder. Op verschillende plekken in de gemeente vonden bewoners in de eerste week van ja nuari vuilniszakken naast de con tainer. Heel even leek het het begin van Napelse toestanden. Bewoners die al gebruikmaken van ondergrondse containers moeten die sinds 1 januari met een opge waardeerde afvalpas openen. Wat niemand, inclusief gemeente Zuid- plas, wist was dat de pas na op waarderen niet direct kan worden gebruikt. "Er moet minstens een nacht overheen gaan, omdat dan de data wordt geupdate", aldus een woordvoerder van de gemeente, die diverse meldingen heeft ontvangen dat de pas niet werkte. Sommige mensen die in de eerste week van januari met hun afval zakken voor een niet te openen container stonden, hebben blijk baar besloten de zakken bij de con tainer te laten staan. Ook daarvan heeft de gemeente diverse meldin gen gehad. Desgevraagd laat een woord voerder weten dat de gemeente zelf niet wist dat de afvalpas een nachtje 'rust' nodig heeft alvorens te kunnen worden gebruikt. "Daar om hebben we dit ook niet in de instructie aan de gebruikers laten weten. We hopen wel dat mensen hun zakken mee terug naar huis nemen als de container niet open gaat, en het ons telefonisch of via het meldpunt openbare ruimte blijven melden als er toch zakken naast containers staan. Dan halen wij ze op." Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste ontmoetingsavond van de christelijk- maatschappelijke vrouwenbeweging Passage wordt gehouden op donderdag 10 januari. Jannet van Duuren van de stichting Christenen voor Israël komt vertellen hoe het er aan toe gaat op een Joodse bruiloft. De avond wordt gehouden aan de J.A. Beyerinkstraat 53. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. Leden hebben gratis toegang, niet- leden betalen 2,50 euro. Voor vervoer kan men bellen naar 312402. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het jaarlijkse ANBO Reiscafé wordt dit jaar gehouden op donderdag 17 ja nuari om 10.00 uur in De Batavier aan de Batavierlaan 4. Onder het genot van een kopje koffie of thee krijgt men aan de hand van een dia presentatie een beeld van de excur- I sies, dagtochten en zomervakantie I die vorig jaar plaatsvonden. Vervol- I gens wordt het programma voor dit I jaar gepresenteerd. Deze ochtend ikan tevens alvast ingeschreven wor den voor de midweekvakantie in Ho tel Brinkzicht in het Drentse Vledder, I van 24 tot 28 juni. Alle senioren uit I de gemeente zijn welkom. Ruim 320 inwoners hebben tot nu toe gebruik gemaakt van de drie op- waardeerzuilen voor afvalpassen in het Nieuwerkerkse gemeentehuis en de ClOOO-winkels in Zevenhuizen en Moordrecht. De opwaardeerzui- len in winkelcentra De Reigerhof en Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Leercentrum Nieuwerkerk van de PCOB start half januari met een nieuw cursusseizoen. De cursus voor beginners start op dinsdag 15 januari van 9.30 tot 12.00 uur en omvat zes lessen. De cursus voor gevorderden (zes les sen) begint donderdag 17 januari van 9.30 tot 12.00 uur. Op woens dag 16 en 23 januari wordt van 9.30 tot 12.00 uur een workshop Picasa fotobewerking gegeven. De work shop Albelli fotoboek wordt gehou den op dinsdag van 13.30 tot 16.00 uur op 15, 22 en 29 januari of en op woensdag van 9.30 tot 12.00 uur op Dorrestein in Nieuwerkerk aan den IJssel en in de Plusmarkt in Moer- kapelle worden in de komende drie maanden geplaatst en operatio neel gemaakt. De website om op te waarderen is ruim tweehonderd keer gebruikt. 6, 13 en 20 februari. Woensdag 16 en 23 januari en dins dag 30 januari en 6 februari wordt van 13.30 tot 16.00 uur een work shop Veilig Internetten gegeven. Woensdag 30 januari en 6 februari is er van 13.30 tot 16.00 uur een workshop Internetbankieren. Bij voldoende belangstelling wordt ook een cursus Sociale Media gegeven op donderdag van 13.30 tot 16.00 uur op 7, 14 en 21 februari. In deze cursus wordt aandacht besteed aan Facebook, Twitter en Skype. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-312783 of ans.joopverhave@ telfort.nl. De gemeente Ouderkerk zegde het contract met Van Mullem, die het veer sinds 2001 exploiteert, in mei vorig jaar op. Eerst zou er een aan besteding komen, later was er spra ke van dat de gemeente het veer per 1 april in eigen beheer zou nemen. Een door de Ouderkerkse gemeen teraad aangenomen motie riep het college begin november op het con tract met de huidige veerman voor een jaar te verlengen tot 31 decem ber 2013. Omdat het college de juridische uit voerbaarheid van de motie moest onderzoeken, was tot vlak voor kerst niet duidelijk wie het voet-/ fietsveer dit jaar in de vaart houdt. Nu de motie uitvoerbaar blijkt te zijn, hebben de gemeente Ouder kerk en veerman André van Mullem een nieuwe, aangescherpte over- De politie kreeg de melding dat er om 17.15 uur een inbraak in een auto op de Azaieastraat in Boskoop had plaatsgevonden. Bij de inbraak was een auto weggereden, waarvan het kenteken bekend was. Agenten hoorden daarna dat er op de Dorps straat in Zevenhuizen werd ingebro ken. De auto van de inbrekers bleek dezelfde te zijn als die was gezien in Boskoop. De verdachten werden Zevenhuizen - De politie zoekt ge tuigen van de aanrijding tussen een scooter en een trein op zaterdag 29 december rond 07.45 uur. Bij de aanrijding op de spoorwegovergang aan de Bredeweg kwam een 19-jari- ge inwoner van Gouda om het leven. Een 18-jarige Gouwenaar raakte ernstig gewond. De twee slachtof fers zaten samen op een zwarte scooter. De politie doet onderzoek en heeft inmiddels gesproken met eenkomst getekend. Volgens deze overeenkomst zal Van Mullem in 2013 vervoersbewijzen moeten gaan verstrekken en een gedeelte van de kosten voor het on derhoud van het veer voor zijn re kening moeten nemen. Ook zijn de afspraken over varen bij mist aan gescherpt en is vastgelegd hoe met eventuele klachten moet worden omgegaan. In de loop van dit jaar volgt de aan besteding voor de exploitatie van de veerdienst. Het resultaat daarvan, een contract met een eventuele nieuwe exploitant, zal ingaan op 1 januari 2014. André van Mullem is blij dat er nu duidelijkheid is. "Ik zal nog even moeten wennen aan het feit dat ik kaartjes moet gaan verstrekken, maar dat heb ik er graag voor over." uiteindelijk in Moerkapelle op het Noordeinde aangehouden. De poli tie heeft onder meer een kraspen, mobiele telefoons, geld, een zak lamp, een navigatiesysteem en een portemonnee in beslag genomen. De politie maakte proces-verbaal op tegen de verdachten en onderzoekt hun betrokkenheid bij andere auto inbraken. Ze werden maandag 7 ja nuari voorgeleid bij justitie. een aantal getuigen. Uit het on derzoek is gebleken dat de scooter vlak voor de overweg een bestel bus heeft ingehaald. De bestuurder en eventuele inzittenden van die bestelbus zijn mogelijk belangrijke getuigen. Hen wordt dan ook drin gend verzocht contact op de nemen met de politie. Ook andere getuigen die nog niet met.de politie hebben gesproken, wordt gevraagd te bellen met 0900-8844. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 oprjmngs 06-30 72 72 12 Lange Zijde 9a, 2761 AV Zevenhuizen WWW# fietsklaar.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De veerverbinding tussen Nieuwerkerk en Ouderkerk wordt nog een jaar gerund door de huidige veerman van de Zee meeuw, André van Mullem. Vlak voor kerst hoorde Van Mullem dat hij niet per 1 april hoeft te stoppen. Ondergrondse containerZVH OOI 7 in de Zevenhuizense wijk Groot Swanla. Zevenhuizen/Moerkapeiie/Boskoop - De politie heeft vrijdag 4 januari om 19.00 uur twee mannen van 29 jaar aangehouden op verdenking van inbraak in auto's in Zevenhuizen en in één in Boskoop. Een van de verdachte is een Gouwenaar, de andere heeft geen vaste woonplaats.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3