2013 en de staking in de puistpulkerij "Je komt hier niet in een leegte binnen" Voor meer mensen een Rotterdampas Kamermuziekavond van alle merken HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 JANUARI 2013 7 Opening Cultuureafé TAAF Literair Beeldende kunst www.scnz.nl - info@scnz.nl AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK Verkoop en reparatie Donderdagavond 10 januari opent Cultuurcafé TAAF met een DJ avond. DJ Mus laat muziek horen waar hij zelf plezier in heeft en is niet in één hokje te plaatsen. Tussendoor komen ver schillende voorproefjes langs van wat er de komende vijf maanden in TAAF te beleven valt. Ook hangt de eerste expositie in Cul tuurcafé TAAF. Jim Gregory heeft hiervoor een selectie uit zijn werk gemaakt. Aanvang: 19.00 uur, de toegang is vrij. Meer informatie: www.taaf-c.nl. tingsplek waar cultuur bruisend tot leven komt. We willen een totaal plaatje neerzetten waarin muziek, belichting, eten en drinken, sfeer en decor de kunst omvatten en zo inspireert tot uitwisseling en con tact. Dat is in mijn ogen een betere manier dan via Facebook of Twitter, waar het persoonlijke contact toch veel minder is." Waarom moet heel jeugdig Zuidpias hiernaartoe komen? "Kom vooral langs als je het gevoel hebt dat je jouw hart op kunt halen aan schoonheid van kunst en cul tuur. Je kunt hier lekker jezelf zijn." Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok in Nieuwerkerk start donderdag een nieuw project dat zich vooral richt op cultuurliefhebbers. Cultuurcafé TAAF moet een ontmoetingsplek worden waar cultuur 'bruisend tot leven komt'. Een interview met initiatiefneemster Kim Terbrack van Stichting Jeugdwerk Zuidpias. Door Bas Pieper Wat is TAAF? "TAAF staat voor Tunes Ft Talent, Al ternative Et Acoustic, Art Et Acts en Film Et Food. Het is een cultuurcafé waar een alternatief programma wordt gepresenteerd en waarbij het iedere keer een. verrassing voor de bezoekers is wat er gaat gebeuren. We kijken naar films en kunst, we eten samen en er zijn verschillende optredens." In welk opzicht is TAAF alternatief? "We willen niet voorspelbaar zijn, maar voedsel bieden aan de intel ligente geest. We willen laten zien dat de wereld mooier is dan de kinderen op school meekrijgen. Dat doen we door te bespreken wat we meegemaakt hebben." Wat doen de scholen dan fout in jullie ogen? "Op school is het niveau van de les sen erg beperkt. Jongeren moeten naar. een hoger niveau en dat kan hier, onder meer doordat ze zich thuis voelen. Het geeft jongeren hoop als ze mensen zien die gedre ven zijn door iets. Dat misten wij vroeger zelf op school. Als mensen hier naar een film hebben gekeken moet er een echte betrokkenheid met elkaar ontstaan en vanuit po sitieve energie met elkaar gesproken worden. Wanneer de jongeren naar huis gaan, zullen ze volledig gevoed zijn." Is TAAF vooral bedoeld voor scholieren? "Nee. Eigenlijk voor iedereen die zich geprikkeld voelt en er enthousi ast van raakt. Dat hoeven niet alleen positieve emoties te zijn. We willen niet alleen maar lachen met zijn al len, er mag ook met elkaar gehuild worden. Hier gaan we niet met een masker op zitten en doen alsof het supergezellig is. Echt geraakt wor den door elkaar en met elkaar, dat is de bedoeling." Hoe is de sfeer bij TAAF? "De ambiance zal altijd anders zijn. Er is een soort verband in de sfeer, omdat er al heel veel energie in is Oprichter Kim Terbrack: "Echt geraakt worden door elkaar en met elkaar, dat is de bedoeling. gestopt. Je komt niet in een leegte binnen. De omgeving wordt elke avond aangepast. Bij een Spaanse film wordt bijvoorbeeld Spaans eten geserveerd en bij een film met veel paarse kleuren zorgen we ervoor dat er aan tafel ook paarse kleuren te rugkeren." Als je hier als vijftienjarige voor de eerste keer komt, hoe word je dan ontvangen? "De mensen die hier werken zijn heel open en proberen contact te maken. Er hangt een goede sfeer en ieder een wordt hier goed opgevangen. Er is een soort gemoedelijkheid waar ik zelf ook op toezie. Doordat er een mix zal zijn van jongeren en vol wassenen proberen we agressie te onderdrukken. TAAF is een ontmoe- Zuidpias - Dit jaar kunnen weer meer mensen gebruikmaken van de gesubsidieerde Rotterdampas dan vorig jaar. Wie minder dan 120 procent van de bijstandsnorm ver dient, kan een pas aanvragen. Vorig jaar lag de inkomensgrens op 110 procent. Door de aanpassing van landelijke regels hebben gemeenten in 2013 ruimere mogelijkheden om kortingspassen aan inwoners met een laag inkomen te verstrekken. In 2012 verstrekte Zuidpias 460 gesubsidieerde passen: 261 aan mi nima en 199 aan kinderen van mi nima. Voor 2013 zet de gemeente in op ruim 500 Rotterdampassen tegen gereduceerd tarief. ^Pijr, d?Gr 'r°o f Zo, en wat zijn uw goede voornemens voor dit jaar? Omdat het geheugen niet feilloos is, heb ik voor 2013 maar een goe- de-voornemens-boekje aangeschaft. Net na kerst begon ik met notuleren. Minder drank (nog minder?), meer water. Meer fruit, minder snoep. Vaker koken, gestructureerder werken, gitaar leren spelen. Oh, en last but not least: stoppen met puistpul ken. Ik had gehoopt er al vanaf te zijn, die uitstul pingen op de huid. Ze heten niet voor niets jeugdpuistjes. Wat verantwoordelijkheidsge voel en cognitieve ontwikkeling betreft kan ik mezelf niet bestempelen als volwassen maar met mijn 22 jaar mag het toch wel afgelopen zijn. Acne is passé. De terreur van talg begon in de zomervakan tie voor ik naar de derde klas ging. De Zuid- Franse zon kon de kernkoppen op mijn kin niet uitdrogen en met vuurrode pukkels moest ik op de schoolfoto, pover glimlachend uit vrees voor explosiegevaar. Een te brede glimlach en met een eruptie van pus was er een ster in de lens van de fotograaf geschoten. Gelukkig was mijn pukkelmalaise van korte duur. Dankzij kwakzalvermethoden, waar ik als puber knap gevoelig voor was. Zo probeerde ik eens mijn wallen te bestrijden door er ingevroren schijfjes komkommer op te leggen. Ook mijn puistjes heb ik bestreden met alternatieve geneeswijzen. Er met een ongekookte en vochtige pieper over wrijven mocht niet baten, insmeren'met tandpasta evenmin. Uiteindelijk kwam ik bij de huisarts en hij schreef mij het wondermiddel benzoyl- peroxide voor. BOEM, en de puist was weg. Recht om te klagen heb ik niet, ik heb geen hoofd als een grindtegel. Toch maken puist jes iets in me los. Als er eenmaal een aan het oppervlak komt, kan ik de verleiding niet weerstaan om erin te knijpen. Verdwijn uit mijn zicht! is de achterliggende gedachte. Uiteraard bereik je met knijpen het tegen overgestelde. Een klein bobbeltje wordt een rode, geïrriteerde huidkrater met als gevolg dat je erbij loopt als een volslagen idioot. Mijn moeder zegt dat mijn puisten geen pro bleem vormen als ik er niet aan zit te rot zooien. "Jij maakt van niets iets", zegt ze erover. Van niets iets maken, dat klinkt als een goed voornemen. Bij deze zeg ik mijn hobby als puistenknijper gedag en zie ik het als metafoor voor 2013: knijp alles eruit wat erin zit. Zaterdag 12 januari 13.00-17.00 uur Workshop collage maken Nieuwerkerk aan den IJssel Info: 06-44874627 of bwappner@ gmail.com Woensdag 16 januari - 20.00'uur Lezing over vorsten door Jos Thomasse Dorpshuis Op Moer, Moerkapelle Entree 6 euro Nieuwerkerk aan den IJssel - De jaarlijkse kamermuziekavond, ver zorgd door amateur musici, vindt plaats op zaterdag 19 januari in de aula van de Muziekschool aan de Schubertstraat. In het afwisselende programma ligt het accent dit jaar op zang met so lozang en koormuziek. Daarnaast is ook andere muziek te horen, waar onder van een trio, een fluitsonate en een quatre mains stuk op de pi ano. De uitvoering begint om 20.00 uur; zaal open om 19.30 uur. De toe gang is vrij; een kleine bijdra ge voor het dekken van de kosten is welkom. Omroep Zuidpias maakt opnames van de mu ziekavond die later in het jaar uitgezonden wor den. De opname van vorig jaar wordt vertoond op de Kabel TV op vrijdag 18 januari en 1 februari om 17.00 uur. Voor meer informatie: guusjosien@het- net.nl Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 F (0180)320776 E info@autovanreeuwijk.nl www.autovanreeuwijk.nl C

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 7