t "We richten ons meer op bouw van sociale huurwoningen" Nieuwe BRAinS brochure is uit SP tevreden over eerste jongerenconferentie Aanmelden voor Pinkst'art £JUH Nieuwe fractievoorzitter CDA HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 16 JANUARI 2013 Directeur Woonpartners in nieuwjaarstoespraak: Hersenstichting zoekt collectanten Dierencentrale Beeldende kunst HiUfiTiHiiiffi? 0 Muziek www.scnz.nl - info@scnz.nl 11 Regio - Woningcorporatie Woonpartners Midden-Holland wil de komende periode meer inzetten op de bouw van sociale huurwoningen. Dat heeft directeur-bestuurder René Mascini op dinsdag 8 januari gezegd tijdens de nieuwjaarsreceptie van de corporatie in het Anne Frank Centrum in Wad- dinxveen. "We blijven inspelen op de vraag naar sociale en markthuurwonin- gen. Dit betekent dat we negentig procent van onze woningen beschik baar houden voor sociale huur en tien procent aanbieden als markt- huurwoningen. In de nieuwbouw zetten we nog meer in op de bouw van sociale huurwoningen, want dat is in overeenstemming met de hui dige vraagontwikkeling en ook onze kerntaak", aldus Mascini. Tekort Volgens Woonpartners blijkt uit recent onderzoek dat in deze regio momenteel bijna twaalfduizend huishoudens op zoek zijn naar een huurwoning. Dit zijn er ruim drie honderd meer dan eind 2011. Dit komt neer op een tekort van circa 5400 huurwoningen. "Doordat de doorstroming stagneert van huur naar koop en veel huurders ook niet willen of kunnen verhuizen, daalt het aanbod van huurwonin gen nog steeds en lopen de wacht tijden verder op. Met name starters zijn letterlijk en figuurlijk het kind van de rekening, zij vormen momen teel de grootste groep woningzoe kenden", benadrukt Mascini. Woonpartners wil de komende jaren de geplande nieuwbouwprojecten doorzetten. "Veel woningcorporaties hebben inmiddels aangegeven hun nieuwbouwinvesteringen te ver minderen. Woonpartners volgt deze trend de komende vier jaar niet. Wij hebben prestatieafspraken gemaakt met onze gemeenten en zijn con tracten aangegaan met bouwers en aannemers. Die afspraken willen we nakomen." Stootje Volgens de directeur-bestuurder kan Woonpartners wel tegen een stoot je. "We behoren tot de financieel sterkste woningcorporaties van het land." Ook zei hij: "Onze investe ringen in nieuwbouwprojecten zijn broodnodig voor de bouwsector die het nu bijzonder moeilijk heeft door de sterk verminderde opdrachten portefeuille." Zevenster Met betrekking tot de gemeente Zuidpas zei Mascini: "In Zuidpias zetten we onze vernieuwbouwpro jecten op de Burgemeester Klink- hamerweg en de Schoolstraat in Zevenhuizen door. Met zorgpartijen, waaronder de Zevenster en de ge meente zijn we in gesprek om ge zamenlijk de mogelijkheden van nieuwbouw te bezien." Vervolg van voorpagina. Deelnemer Raoel: "Ik denk dat de meeste jongeren helemaal niet weten wat er allemaal wordt georganiseerd." Zuidpias - Raadslid André Muller [SP] die met het idee én de raadsbreed gedragen motie kwam om de jongerenconferentie te organiseren, kijkt te vreden terug op de avond van 14 januari in 't Blok. "Ik denk dat het heel belangrijk is dat we ook eens horen hoe jongeren zelf over bepaalde zaken denken." Zuidpias - De nieuwe BRAinS bro chure is deze week uitgedeeld op alle scholen. Stichting Jeugdwerk Zuidpias heeft in samenwerking met (sport)verenigingen en culturele in stellingen uit de gemeente een di vers programma samengesteld met 82 activiteiten. Sommigen gaan al seizoenen lang mee, zoals koken, taal- en muzieklessen, mandala te- Zuidplas - Mare Lansink wordt de nieuwe fractievoorzitter van het CDA Zuidpias. Een nieuwe baan was voor zittend fractievoorzitter Wybe kenen, theater en yoga. Maar er zijn ook volop nieuwe activiteiten zoals freerunning, proefjes en chemie, klarinet spelen, kids Taekwon-Do en zeilen. Voor de leerlingen van het Voortge zet Onderwijs is er een apart aan bod onder de noemer BRAinS XL. Zij kunnen onder andere meedoen aan huiswerkbegeleiding, de cursus 'be- Zijlstra de aanleiding om het stokje per 1 februari over te dragen. Zijl stra blijft raadslid tot de volgende verkiezingen in maart 2014. moz-arr-zu ter in je vel' of aan danslessen Zum- ba, Popping, Hiphop of Breakdance. Aanmelden kan tot vrijdag 25 ja nuari via de website. De brochure is verkrijgbaar op het gemeentehuis, bij de bibliotheken of bij jongeren centrum 't Blok aan het IJserman- pad 1 in Nieuwerkerk. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Zuidpias - De jaarlijkse collecte van de Hersenstichting wordt gehouden van maandag 4 tot en met zaterdag 9 februari. De opbrengst wordt on der meer besteed aan wetenschap pelijk onderzoek en voorlichting. Wie wil helpen met collecteren kan zich aanmelden op 0180-317911, 06-22400370 of 079-5932303. Voor meer informatie: www.hersenstichting.nl. Vermist Kater, cypers, iets wit op kin en in snuit, Bosveen Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186- 601199 of www.dierencentrale.nl Het raadslid was met name blij met de opkomst. "Natuurlijk kunnen er al tijd meermensen komen, maar ik vind dat we met deze groep een mooie discussie hebben gevoerd waar zeker leerpunten uit zijn gekomen." Het is nu nog maar de vraag of de wethou der de suggesties van de jongeren ook daadwerkelijk gaat uitvoeren. "Hij moet wel, anders ga ik flink achter zijn broek aan zitten", besluit Muller lachend. /I Tot en met begin maart 2013 Expositie Rineke Grootendorst (beelden) en Rien van der Linde en Irma Holt (schilderijen). De Meander, Boslaan 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Tot 1 mei, (ma-vr) 10.00-17.00 uur Expositie Piet Bleijenga: 'Fagades uit de serie 'Provence, gevels met karakter' Galerie Fabri, Dorpsstraat 46, Moordrecht Donderdag 17 januari - 20.00 uur 'Avondmaal en schilderkunst' met Mark van Praagh Kleine Kerkje, Dorpsstraat, Zevenhuizen Info en aanmelden: 0180-631751, 0180-632307 of 0180-756779 Zaterdag 19 januari tot 10 maart 10.00-17.00 uur Expositie kunstenaars Zuidpias Alicia Gil Et Magreet Kloosterman IJsselmonde, Groene Tuin, Rotterdam Woensdag 23 januari - 10.00 uur Poppentheater voor peuters en kleuters Bibliotheek, Dorpsstraat, Zevenhuizen Entree: 5,00 (voorverkoop), 6,50 aan de zaal Zaterdag 19 januari - 20.00 uur Kamermuziekavond Muziekschool in Nieuwerkerk aan den IJssel Info: guusjosien@hetnet.nl of 06-20501491 Zaterdag 19 januari 9.30-13.15 uur Sing in-workshopdag zang Stichting MOZ-Art, Aula, Schubertstraat 50, Nieuwerkerk aan den IJssel Info en aanmelden: www.moz-art-zuidplas.nl en Zuidpias - Ook dit jaar staat het Pinksterweekend in de gemeente Zuidpias in het teken van beeldende kunst en exposities. Kunstenaars uit Zevenhuizen en Moerkapelle pre senteren hun werken op zaterdag 18 mei aan het publiek. Op zondag 19 en maandag 20 mei stellen kunste naars uit Nieuwerkerk aan den IJs sel hun werk ten toon en eveneens op maandag de 20e is ook kunst te zien in Moordrecht. Aanmelden voor Pinkst'art 2013 kan tot zondag 20 januari via pinkstart- zuidplas@gmail.com. Geadviseerd wordt om zoveel mogelijk te clus teren; meerdere kunstenaars bij elkaar zorgt voor meer aanloop. De expositieruimte moet zich binnen de gemeentegrens bevinden. De kosten voor deelname bedragen 35 euro; vrienden van Stichting Beeldende Kunst Zuidpias kunnen koste loos deelnemen. Voor meer informatie: www.sbkzuidplas. nl. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 4112 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11