klikken Mevrouw Voshol wint excuuspuzzel Burgemeester Kats wacht op afspraak met minister Help anderen bij onderhoud natuur en landschap Druk bezochte Scholenmarkt Help een kwetsbaar kind Dinercheque HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 16 JANUARI 2013 13 PvdA wil snelle verbetering veiligheid bij Nieuwerkerk Natuurwerkdag Reeuwijkse Plassen Basiscursus landschapsmentor in voorjaar mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk/Zuidplas - De PvdA Zuid-Holland heeft schriftelijke vragen ge steld over de onveilige situatie bij Nieuwerkerk, waar in de avondspits op de A20 recent diverse ongelukken zijn gebeurd. De problemen worden veroor zaakt door twee rotondes op de provinciale weg N2I9, die het toegenomen verkeer (richting Zevenhuizen, Nesselande en Nieuwerkerk) onvoldoende snel kunnen afwikkelen. De files daar slaan terug tot op de A20. Rijk en provincie hebben al naar het probleem gekeken en willen een oplossing in 2014 uitvoeren. De PvdA-fraetie vindt dit te laat. Woordvoerder Martin Loose: "Mis schien duurt een échte oplossing wat langer, maar er moet nu snel (met desnoods tijdelijke maatrege len) iets gebeuren om de huidige risico's te verminderen." De PvdA vindt dat Rijk en provincie bijvoorbeeld tussen de twee roton des op de N219 het voorsorteren moeten optimaliseren, op de A20 de uitvoegstrook moeten verlengen of de rijstrooksignalsering aanpas sen. Burgemeester Kats Het college van BEtW van Zuidpias heeft onlangs schriftelijk zijn zorg over de verkeersonveiligheid op de A20 kenbaar gemaakt. Het gaat om het gedeelte tussen de op- en afritten naar Nieuwerkerk aan den IJssel en het Gouwe aquaduct. In deze brief dringt het college aan op een gesprek tussen burgemees ter Kats en de minister. Contacten met ambtenaren van Rijkswater staat en de provincie zijn er al; een afspraak op bestuurlijk niveau wordt binnenkort verwacht. De burgervader gaf begin december al aan dat hij zo spoedig mogelijk in Den Haag aan de bel wilde trek ken. Regio - IVN IJssel en Gouwe or ganiseert voor zaterdag 26 janu ari een natuurwerkdag op een eiland in de Reeuwijkse Plassen. Om 9.00 uur worden de vrijwil ligers per boot vanaf het vertrek punt op de hoek 's Gravenbroek- seweg/Zoetendijk overgezet. Op het eiland wachten allerlei werk zaamheden als zagen en maaien. Ook ouders met kinderen zijn welkom. De boot keert om 15.00 uur terug. Vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: www.ivn-ijsselengouwe.nl. De natuur en de unieke landschap pen van Zuid-Holland hebben de zorg nodig van haar inwoners. Wanneer we samen zorgen voor onze groene leefomgeving, kunnen we de bijzondere landschappelijke en cultuurhistorische waarden be houden voor volgende generaties. Landschapsbeheer Zuid-Holland verzorgt dit voorjaar de basiscur sus landschapsmentor. De cursisten worden opgeleid om op vrijwillige basis volwassenen, jongeren en/of kinderen te ondersteunen bij hun werkzaamheden in natuur en land schap. De landschapsmentoren van Land schapsbeheer Zuid-Holland helpen mee bij het begeleiden van werk dagen in het groen. Dat kunnen werkdagen zijn voor jongeren, in de vorm van maatschappelijke stages, of werkdagen voor kinderen in het basisonderwijs. Ook voor volwas sen worden activiteiten georgani seerd om de groene leefomgeving te onderhouden, zoals tijdens de jaarlijkse Natuurwerkdag. De land schapsmentor let erop dat op een veilige manier wordt gewerkt en hij of zij helpt de deelnemers met raad en daad. Landschapsmentoren van Land schapsbeheer Zuid-Holland worden professioneel ondersteund bij de or ganisatie en begeleiding van werk dagen. Er zijn geen kosten verbon den aan deelname. Voor meer informatie en aanmel den: www.landschapsbeheerzuid- holland.nl. Jongeren aan het werk in de natuur. (foto: Floris Scheplitz) Waddinxveen - Mevrouw Voshol uit Zevenhuizen gaat binnen afzienbare tijd eens lekker eten bij Easy Dinner in Waddinxveen. Ismet Soner, gastheer bij het res taurant aan de Nesse, overhandigde mevrouw Voshol de dinercheque; zij verdiende het diner voor twee personen met het inzenden van de juiste oplossing van de 'Excuuspuz zel' in het Hart van Holland van donderdag 27 december. De puzzelaarster lost trouw alle puz zels op maar stuurde nooit eerder de oplossing in. "Dat gaat me niet meer gebeuren," vertelt ze glimlachend, "dit smaakt naar meer." De oplossing: En ook voor het nieu we jaar liggen er weer puzzels voor u klaar. Ruim vierhonderd bezoekers staken hun licht op bij de vele kramen op de Scholenmarkt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias hield dins dag 8 januari in de Openbare Bibli otheek de jaarlijkse Scholenmarkt. Twintig scholen voor Voortgezet Onderwijs presenteerden zich aan leerlingen uit groep 8 en hun ou ders. Elke school had een informa tiestand waar leerlingen en ouders terecht konden voor allerhande in formatie. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Regio - Europa Kinderhulp zoekt mensen die hun hart en huis circa tweeënhalve week willen openstel len voor een kansarm kind tussen de vijf en twaalf jaar. Dit zijn kinderen bij wie de crisis nog eens extra hard aankomt. Veelal afkomstig uit een oudergezinnen levend van een uit kering of met een moeder die drie baantjes heeft om de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Drugs, alcohol, mishandeling, seksueel misbruik maken het plaatje vaak compleet. Deze kinderen, afkomstig uit binnen- en buitenland, bezorgt Europa Kinderhulp al meer dan vijf tig jaar een fijne vakantie bij een Nederlands gastgezin, waar ze even gewoon kind kunnen zijn. Tijdens de verblijfsperiode is er 24-uurs bege leiding vanuit de organisatie. Voor meer informatie en/of aan melden: www.europakinderhulp.nl, zuidholland@europakinderhulp.nl, 010-5927176 of 0180-844652.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 13