Prijzen voor talentleerlingen Wingerd Parencompetitie IJsselbridge Beginnerscursus Internet Filmavond in Ontmoetings centrum Tapas voor vrijwilligers Wereldwinkel geurt naar zeep TAAF verrast Vrijwilligers borrelen op het nieuwe jaar Nieuwe dansen in show Explosion Streetdance HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL] 16 JANUARI 2013 15 Oecumenische viering Week van Gebed Filmavond Vrouwen van Nu Vrouwen NieMo uit bekercompetitie Paranormale avond Nieuwerkerk aan den IJssel - Ta lentleerlingen van basisschool De Wingerd hebben met hun publicatie 'Historische helden Et grootse ge beurtenissen' een prijs gewonnen in een landelijke geschiedeniswed strijd. Ymo uit groep 7 won met zijn pu blicatie over Anne Frank de tweede prijs. De jury prees in haar rapport zijn originele muurkrant. Simone van Oosten wist samen met Vijay Raaijmakers, beiden uit groep 5, beslag te leggen op de derde prijs. Simone maakte een powerpoint presentatie over de Rotterdamse haven en Vijay legde op creatieve wijze het leven van Annie M.G. Schmidt vast in een stripverhaal. Floris op 't Root, ook uit groep 5, verdiende de aanmoedigingsprijs voor zijn publicatie over de Waters noodramp. Nieuwerkerk aan den IJssel - De tweede zitting van de derde ronde van de parencompetitie van de woensdag bij BC IJsselbridge, ge speeld op 9 januari, is in de A-lijn met IMP 50,0 gewonnen door Jos en Wim Lensen; 2. Joop Daniels en Ruud Pel 41,0; 3. Thea en Toon de Kort met 33,0. In de B-lijn eindig den Jaap Hendriks en Wim van de Laar bovenaan met 29,0; in de C-lijn werden Freddy en Rob van Leeuwen eerste met 49,0 en in de D-lijn wer den Anneke Simons en Wenneke van Veldhuizen eerste met 35,0. De vierde zitting van de derde ron de van de parencompetitie van de maandag, gespeeld op 14 januari, heeft in de A-lijn met een IMP van 35,0 een gedeelde eerste plaats op geleverd voor Toon de Kort en Ton Reijers én' Ruud Pel en Bep Scher mer; derde werden Leo de Hoog en Gerard Nieuwenkamp met 22,0. In de B-lijn eindigden Anton Vorsten- bosch en Jan Walschots bovenaan met 52,0 en de C-lijn wonnen Dick en Mary-Annn Kooiman met 36,0. Nieuwerkerk aan den IJssel - De film 'Left Luggage' wordt vrijdag 18 januari om 20.00 uur vertoond in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Jeroen Krabbé debuteerde al» regisseur met deze ontroerende film uit 1998 die zich voornamelijk afspeelt in de karakte ristieke joodse wijk van Antwerpen gedurende de jaren '70. Nieuwerkerk aan den IJssel - De plaatselijke afdeling van de Zon nebloem bedankte haar vrijwilligers voor hun inzet met een etentje in het tapasrestaurant. 37 Vrijwilligers luis terden naar de mooie woorden van de voorzitter alvorens te genieten van het samenzijn en de lekkere hapjes. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het assortiment van de Wereldwin kel is uitgebreid met zeepjes in verschillende geuren. Het zeepje is gemaakt van hoogwaardige grondstoffen op basis van voch- tinbrengende glycerine verrijkt met Aloë Vera, olijfolie, geiten melk en sheabutter. De zeepjes zijn leuk verpakt in een zakje met bedeltje. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 51a en is van dins dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 17.30 uur; op zater dag van 9.30 tot 16.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bibliotheek organiseert een cursus internet voor beginners. In de prak tische cursus zetten de deelnemers in drie ochtenden de eerste stappen op de digitale snelweg. De cursus wordt gehouden op 13, 20 en 27 februari van 10.00 tot 12.00 uur in de bibliotheek. De k osten voor deelname bedragen 20 euro voor leden, niet-leden betalen 22,50. Voor meer informatie en aanmel den: de balie van de bibliotheek, 0180-316201 of activiteiten @bibli- otheeknieuwerkerkaandenijssel.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De bezoekers waren donderdag 10 januari ver rast door de sfeer en warmte bij de feestelijke opening van Cultuurcafé TAAF. Met een tafel vol hapjes, een zorgvuldig uitgekozen aankleding, een groot wandsculptuur, de expositie van Jim Gregory, muziek van DJ Mus en filmma teriaal van animaties, performance art, een beeldenverhaal en poëzie was er voor elk wat wils. Op de achtergrond van het verhaal speelt het oorlogsverleden van de vader van hoofdpersoon Chaja die aan het eind van de oorlog móest vluchten en twee koffers met dier bare herinneringen heeft begraven op een plaats die hij niet meer te rug kan vinden. Dit gegeven weer spiegelt de zoektocht van Chaja zelf naar haar joodse wortels. Tot en met mei is Cultuurcafé TAAF, gevestigd in 't Blok aan het IJserman- pad 1 iedere donderdag open vanaf 19.00 uur. Donderdag 17 januari staat een singer songwriter op het podium. De werken van Jim Gregory zijn de gehele maand januari te zien. Donderdag 24 januari fungeert TAAF als filmhuis en op 31 januari is er performance-art en film- en beeld materiaal van kunst. Voor meer informatie: www.taaf-e.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias luidde vrij dag 4 januari het nieuwe jaar fees telijk in met een nieuwjaarsborrel. Coördinator Marije Dirksen nam in vogelvlucht het jaar 2012 door aan de hand van een fotopresentatie en keek terug op een geslaagd jaar. Alle vrijwilligers kregen een cadeautje en in de kroeg van 't Blok werd een bank onthuld waarop iedereen ge zellig kan chillen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De leerlingen van Explosion Streetdan ce trainen momenteel hard voor de spetterende show die zij in februari op de planken brengen. Nieuwe, nog niet eerder vertoonde dansen staan op het programma en de leerlingen gaan dit keer ook acteren. De shows vinden plaats in het Ont moetingscentrum aan de Bospol derstraat op vrijdag 15 februari om 18.00 uur en op zaterdag 16 febru ari om 14.00 en 18.00 uur. De show duurt circa anderhalf uur. De toegang bedraagt 10 euro. Reserveren kan via 06-47560591, Lindacramer.street- dance@gmail.com of Lisavanlent. streetdance@hotmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Sint Josephkerk aan de Kerklaan wordt zondag 20 ja nuari om 17.00 uur een oecu menische viering gehouden in het kader van de Week van het Gebed. De viering, met als the ma 'Wandelen met God' wordt georganiseerd door de werk groep Oecumenische Avond gebeden, met leden uit diverse kerken. Muzikale medewerking wordt verleend door de cantorij van het Ontmoetingscentrum en Ger Redert bespeelt het or gel. ledereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de thema-avond van Vrouwen van Nu, op donder dag 24 januari, wordt om 20.00 uur in het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat 53 de film The Help vertoond. De film is gebaseerd op het boek 'Een Keukenmeidenro man' van Kathryn Stockett. The Help volgt het leven van zwarte huishoudsters in het Mississippi van de jaren '60. De toegang voor leden is vrij; niet-leden betalen 3,50 euro. Voor meer informatie, ook over de koffieochtenden: www.vrouwenvannu.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De waterpolosters van WSG NieMo-Van Vliet hebben de laatste jaren een abonnement op het bereiken van bekerfina les, maar dit seizoen blijft het avontuur in de regiobeker van Zuid-Holland beperkt tot één ronde. De formatie van trainer/ coach Sander Boer waszaterdag in zwembad De Kulk kansloos tegen het ervaren ZWS 3 uit Vlaardingen: 8-2. NieMo kon in aanvallend opzicht nauwelijks een vuist maken. De thuisploeg speelde erg fysiek en omdat de scheidsrechters veel toelieten, hadden de gastvrouwen vrij spel. Na drie periodes was de stand 4-0. Pas in het laatste kwart kwam NieMo, via Liza Neleman die beide treffers voor haar rekening nam, tot scoren. Leanne Poot wist een strafworp te stoppen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op uitnodiging van stichting Vedj, Voor en Door Jongeren, komt Frangoise Wesselius op vrijdag 25 januari naar Con Musica voor helderziende waarnemingen via sieraden en voorwerpen. De avond, voor iedereen van veertien jaar en ouder, begint om 20.00 uur in het gebouw op sportpark Dor- restein. De toegang bedraagt 5 euro. Zaal open om 19.30 uur. Vooraf aanmelden is verplicht en kan via info.vedj@gmail onder vermelding van naam en telefoonnummer.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 15