i Vaillant' Hl Sneeuw in de spits zorgt voor langste files ooit Praatje in de aula beter dan tweet NEFIT-DEALER Extra parkeerplaatsen wijkSwanla CV-KETEL NODIG?! Met Vaillant 365 hotelovernachtingen RIOOL VERSTOPT? >A uRR SERVICE Gewoon even bellen!!! UW DROOMHUIS! editie: zuidpias Bibliotheken definitief samen verder Franssen vertrekt als Commissaris 3 6 e jaargang nummer 1526 Talentleerlingen Wingerd in de prijzen Musketiers gaan Alpe d'Huez bedwingen Pagina 22 januari 2013 I Beste gangmaker ooit neemt afscheid cv-ketel vervangen? www.budgetketel.nl Kadiks Installatiebedrijf B.V. houdt uw bedrijf 24 uur per dag draaiend KADIKS BV www.kadiksbv.nl reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen 1 OVERAL EN ALTIJD www.hartvanholland-online.nl 0180-332222 Bezwaarmakers willen plan Zevenster van tafel ^HART HOLLAND Pagina 3 Pagina 9 Pagina 15 Pagina 31 Zuidpias - De eerste serieuze sneeuw val van 2013 zorgde voor de langste files ooit met een totale lengte van meer dan 1000 kilometer. Wie de fiets niet echt nodig had, liet 'm staan, maar vele scholieren en anderen ploegden zich toch noodge dwongen door de sneeuw die zich in de nacht centimetershoog had op gestapeld en nog bleef vallen. Op het spoor kregen treinreizigers tussen Gouda en Den Haag in de ochtend spits meer dan elders te maken met vertraging en uitval van treinen. Bij de gemeente Zuidpias ging er in één dag zo'n 20.000 kilo strooizout doorheen. In de loop van de ochtend stopte het in onze omgeving met sneeu wen. Wat achterbleef was een witte wereld, vol mooie plaatjes, maar ook gevaren voor wie minder stevig op de voeten staat. Anderen lieten zich door dat alles niet afleiden van wat op zo'n dag echt belangrijk is: sleeën, sneeuwballen gooien en de mooiste sneeuwpop maken. Drukte in de ochtendspits op de Moerkapelse Zijde. Zuidpias - Raadsleden, burgemeester, wethouders en ruim twintig jongeren kwamen 14 januari samen in jeugdcentrum 't Blok voor de eerste jongeren- conferentie van Zuidpias. Het debat over de jongerenactiviteiten in de ge meente leidde tot een heldere conclusie: er moet veel worden verbeterd aan de communicatie. Door Erwin van 't Hof De deelnemers aan het debat kregen elf stellingen voor hun kiezen waar ze zich voor of tegen konden uitspre ken. Aanwezig waren afgezanten van de Kleine Trompetter, Stichting Voor en Door Jongeren, Jeugdwerk Zuidpias en het Thorbecke Lyceum, net als kinderburgemeester Björn de Ruiter en zijn voorgangers Dillian Ritmeester en Charlotte Knop. De rode draad van de avond werd al snel duidelijk gemaakt door deelne mer Raoul: "Ik denk dat de meeste jongeren helemaal niet weten wat er allemaal voor hen wordt geor ganiseerd in de gemeente. Er moet betere communicatie komen naar de jongeren toe." Alle aanwezigen reageerden instemmend op deze uitspraak. "Soms hoor ik achteraf wel eens dat er iets is gebeurd, maar dat is natuurlijk veel te laat", aldus Philip, die namens de Kleine Trompetter aanwezig was. De mees te jongeren waren het er wel over eens dat er genoeg voor hen wordt georganiseerd in de gemeente. Diverse voorstellen zijn vooraf aan omwonenden voorgelegd. Op 18 de cember heeft het college aan de hand van alle ingediende reacties een be sluit genomen. De herinrichting van de parkeerplaats bij de sportvelden met zeventien extra parkeerplaatsen is dit najaar al uitgevoerd. Wethouder Jan Verbeek toonde zich verrast dat juist de communicatie één van de knelpunten is in het jon gerenbeleid. "De gemeente maakt veelvuldig gebruik van social media om jongerenactiviteiten te promo ten. Ik dacht dat jongeren daar veel mee bezig waren, dus dat het nieuws op deze manier wel opgepikt zou worden." Een van de aanwezigen gaf een suggestie om het probleem met de communicatie op te lossen. "Ik denk dat het goed is als de scho len meer bij de jongerenactiviteiten worden betrokken. Een promotie praatje voor een activiteit in een volle aula wordt veel beter ontvan gen dan een berichtje op Twitter." Lees verder op pagina 11 Zevenhuizen - Om de parkeerdruk in de Zevenhuizense wijk Swanla te verminderen, legt de gemeente in het voorjaar 23 extra parkeerplaat sen aan. Hiermee moeten ook de sportvelden, woningen en bedrijven aan de Knibbelweg beter bereikbaar worden. Acht parkeerplaatsen komen aan het Beetszoom en vijftien parkeer plaatsen aan de Knibbelweg op het braakliggende stukje grond nabij de Tirionstraat. B tflCCCn EM *ii I voor2 personen in een 3-of 4-sterren i» VlbwCn EN £N. hotel in binnen-of buitenland met de Vaillant Holidaydeals van Budgetketel! bel: 0180-631206 Zevenhuizen Partycentrum Trouwlocatie a la Carte Openhaard Strandweg 1 (aan Zevenhuizer plas) 2761 DM Zevenhuizen Tel: 010-421 20 25 Maandag en dinsdag gesloten www.strandgaper.nl Geheel vernieuwde webshop! Tel. 079-5932524 Riootscrvicc P VAN /XDHICMEM MOORDRECHT 0182 375823 06-53373931 www.rioolservice-pvanadrichem. Eendendaal 238 te Nieuwerkerk aan den IJssel Sfeervolle hoekwoning met 4 slaapkamers en zonnige achtertuin! www.vdpanne.nl Den Haag/Zevenhuizen - Het bestemmingsplan voor de re alisatie van zorgcentrum De Zevenster aan de Leliestraat moet van tafel. Omwonenden eisten dit dinsdag bij de Raad van State. Ze zeggen dat het plan niet uitvoerbaar is, omdat ontwikkelaar Vestia in grote financiële problemen zit. Toch vindt de gemeente dat het plan kan doorgaan, om dat andere ontwikkelaars het plan kunnen uitvoeren. Maar die ontwikkelaars zijn nog niet gevonden. Wel schijnt Vestia al geld te hebben be taald voor aankoop van de benodigde grond. Volgens een woordvoerster van de gemeente is de zaak juridisch gezien echter nog niet rond. De grond kan zo weer worden teruggekocht. De Raad van State moet slechts zien of het plan bin nen de planperiode van tien jaar gerealiseerd kan zijn. En Vestia bestaat ook nog steeds, aldus de raadsvoorzitter. Vol gens een van de bezwaarma kers zit de woningcorporatie wel met een schuld van vier miljard. De raadslieden van de be zwaarmakers vinden dat de Raad ook praktisch moet be zien of het plan wel uitvoer baar is. En dat is naar hun mening niet het geval. Volgens de gemeente is de locatie al voorbereid. Een speelveld op een naastgele gen sportterrein is verlegd en sloten zijn gegraven. De plek ligt dus klaar voor het zorg centrum met ongeveer tach tig woningen. De Raad beslist binnen zes weken of het be stemmingsplan in stand blijft.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 1