Moerdregt 'We willen niet toekijken, maar een bijdrage leveren aan de strijd tegen kanker' Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Troef Vrouw Avond4daagse Lampionoptocht voor koningin 22 HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 16 JANUARI 2013 Moordrechtenaren beklimmen zes keer Alpe d'Huez Zorgpartners Midden-Holland Moordrecht - Een strakke blauwe lucht, hoogstaande zon en achtduizend Nederlanders die zes keer een steile Franse berg opfietsen. Het is het decor van de Alpe d'HuZes, een Nederlands evenement om geld in te zamelen voor de bestrijding van kanker. De tocht is zo populair dat de organisatie teams moest teleurstellen, maar het vriendenteam 'De 4 Musketiers' kreeg een startbewijs toegekend. "Het is een enorme eerdat we mogen deelnemen en we zullen er alles aan doen om zoveel mogelijk geld op te halen. Door Lieuwe Jan Hettema De regen klettert tegen het raam. Johan Tuynder kijkt naar de grij ze lucht. "Over een paar weken schaats ik op de Weissensee," zegt hij enthousiast. "Schaatsen is geen fietsen, maar het is wel goed voor de conditie." Het troosteloze weer van begin januari nodigt niet uit om voor de Alpe d'HuZes te gaan trainen, maar de dorpsbakker heeft daar een goede oplossing voor ge vonden. "Ik zet mijn trimfiets op de bergstand. Want sowieso: waar kun je je voorbereiden op zo'n klim?" Jacques Steenhoven, die naast hem in de bakkerij staat, heeft een ver rassend antwoord: de Van Brienen- oordbrug. "Vanmorgen ben ik er zeven keer overheen gegaan," vertelt Steen hoven, groenteman van beroep. Hij heeft zijn fietskleding nog aan. Toch beseffen ze beide dat de Rot terdamse brug iets anders is dan de Franse alpenreus, die over veertien kilometer een gemiddeld stijgings percentage van acht procent kent. "Eigenlijk is het gekkenwerk om op één dag zes keer die enorme berg op te fietsen", meent Johan. Hij neemt een slok koffie. "Op bepaalde gedeelten is er een stijging van vijf tien procent. Toch doe ik het, ook al val ik erbij neer." Machteloos "Afgelopen jaar luisterde ik naar een verslag van de Alpe d'Huzes op Radio 2", vertelt Tuynder. Hij had al eerder van de sponsortocht voor KWF Kankerbestrijding gehoord en besloot om zich voor de volgende editie in te schrijven. "Ik kan het niet accepteren dat zoveel mensen onder die vreselijke ziekte lijden en dat er maar geen medicijn wordt gevonden." Hij stopt nieuwe brood jes in de oven. "Ik ga niet toekijken en afwachten, maar wil zelf mijn steentje bijdragen." In Bas Vink, Cees Smulders en Jacques Steenho ven vond hij medestanders. "We hebben alle vier kankerpatiën ten in onze persoonlijke omgeving," zegt Steenhoven. "De onmacht die we voelen willen we nu gaan om zetten in kracht." Zes juni, de dag waarop de Moordrechtse muske tiers de berg beklimmen, moet het gaan gebeuren. "Die dag staat echt in het teken van de gezamenlijke prestatie tegen kanker," legt hij uit. "Na twee beklimmingen stop ik ook echt niet," vult Tuynder aan. "Ik moet en zal die berg zesmaal op gaan, ze krijgen mij echt niet van die fiets af." Sponsors Het Moordrechtse team wil mini maal achttienduizend euro ophalen. Niet alleen aan vrienden en fami lie wordt een donatie gevraagd. "In mijn winkels staan collectebussen, ik heb een oliebollenactie gehouden en doe een beroep op mijn leveran ciers", somt de bakker op. "Ook ik Johan Tuynder, Cees Smulders, Jacques Steenhoven en Bas Vink zijn opzoek naar sponsors. ben iedere dag bezig met het zoeken naar sponsors," zegt Steenhoven. "Ik probeer ze te overtuigen dat we op deze manier samen de strijd tegen kanker kunnen aangaan. Wanneer bedrijven of particulieren ons voor minimaal duizend euro sponsoren, komen ze ook op onze fietskleding te staan." "Helaas is het lastig om bedrij ven over te halen. We zijn niet het enige deelnemende team van deze regio en door de recessie zijn on dernemers voorzichtiger." Tuynder reageert verbaasd: "Crisis betekent toch niet datje goede doelen de rug moet toekeren? ledereen kent wel iemand met kanker, oud en jong. En iedereen voelt die onmacht wan neer je erachter komt dat genezing niet mogelijk is." Hij staart naar de grond. "Ook in crisistijd moet er toch een medicijn voor zoiets vre selijks worden gevonden?" Het blijft niet alleen bij sponsors regelen. "We hebben het hotel en de reis al geboekt," vertelt Jacques. "En binnenkort ondergaan we de verplichte medische keuring," vult Johan aan. Een sponsor betaalt de reis, de rest wordt zelf bekostigd. "Daarnaast gaan we als team nog in Zuid-Limburg trainen, om te wen nen aan hoogteverschillen," zegt Jacques. Zijn ogen fonkelen. "Ik denk echt elke dag aan de beklim ming." Wie de actie wil steunen kan done ren bij bakker Johan, of een kijkje nemen op deelnemers.opgevenis- geenoptie.nl en zoeken naar 'De 4 Musketiers'. Moordrecht - De leden van dames bridgeclub Troef Vrouw kwamen op 9 januari bijeen voor een 'stevig rob bertje bridge'. Het koppel Ria Offer- man/Anka Huijsmans kwam als beste uit de bus met een score van 59.72. Op de tweede plaats eindigden Diny IJsselstijn en Fon Datema (55.83) en als derde eindigden Corrie Hussel- man en Margot de Jong (55.00). Moordrecht - Het duurt nog even voor de wandelschoenen voor het lopen van de Avond4daagse weer uit de kast gehaald kunnen wor den, maar de voorbereidingen voor de wandeltocht zijn reeds in volle gang. De tocht wordt verlopen van dinsdag 11 tot en met vrijdag 14 juni. Voor meer informatie: www.a4d-moordrecht.nl. Moordrecht - In de week van 21 tot en met 27 januari vinden in Cen trum Moerdregt de volgende acti viteiten plaats: I Maandag 21 januari, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30- 16.30 uur biljarten, van 14.15- 16.00 uur sjoelen. V Dinsdag 22 januari, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Woensdag 23 januari, 10.30 uur Groene vingers, doe uzelf of een ander een plezier met een zelfge maakt bloemstukje. Donderdag 24 januari, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uurSpelmiddag: onder andere rummikub, scrabble en sjoelen. Vrijdag 25 januari, 14.30 uur 'n Glaasje in de Kroon, een gezel lige middag met een hapje en een drankje. I Zondag 27 januari 14.30 uur Filmmiddag met een film van Snip en Snap. In februari start een workshop schilderen. Het betreft zes vrij dagen (8 en 22 februari, 8 en 22 maart, 5 en 19 april) aanvang 10.00 uur. Aanmelden is gewenst, ledereen is welkom. Informatie over deelname en tarieven is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of via 0182-373844. Moordrecht - De Oranje Vereniging Moordrecht organiseert met mede werking van harmonie KndA voor zaterdag 26 januari, als de weers omstandigheden het toelaten, de jaarlijkse lampionoptocht ter ere van de verjaardag van koningin Beatrix die op donderdag 31 januari haar 75e verjaardag viert. De tocht start om 19.00 uur op het Kerkplein bij de Grote Kerk. Hier zijn vanaf 18.30 uur lampionnen ver krijgbaar. Een lampion met lichtje op batterij kost 3,50 euro; een exem plaar met kaarsje kost 1,50 euro. De route voert door de Bloemenbuurt en eindigt traditiegetrouw bij ga ragebedrijf 't Centrum aan de West Ringdijk, waar de deelnemers een beker warme chocolademelk en een stroopwafel krijgen. Als het weer het toelaat kan er ook dit jaar met een lampion gewandeld worden door Moordrecht.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 22