Hervormde gemeente wil Ontmoetingskerk kopen In zeven stappen zelfverzekerder op Web 2.0 Koploper Erasmus te sterk voor De IJssel Poppentheater voor peuters en kleuters Steuntje in rug voor zorgboerderij Bovenstee €189;- KIJKop OGEN Marionettentheater op Achtbaan HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 16 JANUARI 2013 23 Rondreis door Namibië, Botswana en Zimbabwe compleet Met de ondertekening von de intentieverklaring vorige week kwam de verkoop van de kerk een stap dichterbij. Moordrecht - De Ontmoetingskerk aan de Moordrechtse Molenlaan blijft waarschijnlijk in gebruik als kerk. De protestantse gemeente De Stroom wil het gebouw, met zalencentrum DeZespunt, verkopen aan de hervormde ge meente Beth-EI. Beide gemeenten tekenden 10 januari een intentieverkla ring. Een commissie boog zich het af gelopen jaar over mogelijke toe komstscenario's voor de kerkge bouwen van De Stroom. Besloten werd de Ontmoetingskerk te ver kopen en de historische Dorps kerk op het Kerkplein te behou- De cursus begint dinsdag 19 febru ari om 19.30 uur met een algemene bijeenkomst. Daarna gaat iedere deelnemer thuis aan de slag. Ver volgens is er op 19 maart een tus- senbijeenkomst waar onder andere privacy aan bod komt en op 16 april den en meer toekomstbestendig te maken. Omdat De Stroom de Ontmoetingskerk een kerkelijke bestemming wilde laten houden, heeft de commissie contact ge zocht met alle kerkelijke gemeen ten in Moordrecht. is de slotavond met een spreker en de afronding van de cursus. Naast online begeleiding is er wekelijks een spreekuur. Voor meer informatie en aanmel den: bdgv7dingen@gmail.com en www.bibliotheekdegroenevenen.nl. De Beth-EI gemeente bleek geïn teresseerd, en is in gesprek over een nieuwe bestemming voor haar huidige kerkgebouw. Dat is, door de groei van de gemeente, bij bijzon dere diensten te klein geworden. Bij een succesvol vervolg van de gesprekken kan vóór de zomer een (voorlopig) koopcontract voor de Ontmoetingskerk worden getekend. Over de toekomst van de maalderij is de Beth-EI gemeente in gesprek met ontwikkelaars. Moordrecht - Ed en Tonnie Diers- mann maakten in 2012 een rondreis door Namibië, Botswana en Zim babwe en bekeken Johannesburg en Kaapstad. De van deze reis ge maakte film wordt woensdag 23 ja nuari getoond aan de Vrouwen van Nu. Prachtige beelden in een vrijwel ongerept natuurgebied, savanne landschappen afgewisseld met bos sen, mooie watervallen en natuur verschijnselen. Aanvang 20.00 uur in De Zespunt aan de Molenlaan 1a. De entree bedraagt 2,60 euro. Part ners, vrienden en vriendinnen zijn welkom. Moordrecht - In Bibliotheek De Groene Venen start dinsdag 19 februari de cursus 7Dingen: in 7 stappen wegwijs op het web. Twitter, Facebook, You- Tube, Picasa en Google. Social media is niet meer weg te denken uit onze samenleving. Leuk om zelf mee bezig te zijn maar ook belangrijk om er meer van te weten, bijvoorbeeld om (klein)kinderen te begeleiden op deze digitale snelweg. Moordrecht - Tegenstander van De IJssel in de vierde competitiewed strijd was koploper Erasmus uit Rot terdam, vorig jaar gedegradeerd uit de landelijke competitie. Geen een voudige klus voor de Moordrechtse schakers die dit schaakseizoen slechts een van de drie wedstrijden wist te winnen. Ook nu geen winst, De IJssel verloor met 5-3. Winstpar tijen kwamen op naam van Ad Mui- tem, Léon Jacobse. Justin Jacobse en Frank van de Pavoordt speelden remise. Het derde team wist wel te winnen. Overschie had het nakijken: eind stand 5,5-2,5. Voor de clubcompetitie restten zes partijen. Rien Duine streed een kansloze strijd tegen Wim Mulder. Bij Gerard van der Wouden ging het al in de opening mis. Tegenstander Mick van den Berg kwam niet alleen een pion voor, maar kreeg ook nog eens een sterke vrijpion in het cen trum. Aad van den Berg zette Arie Macdaniël knap onder druk, maar die vond steeds de juiste verdedi ging en wist het aanvalsgeweld te keren. Na afgedwongen afruil van een aantal stukken werd de vrede getekend. Sjaak in 't Veld won van Peter Kool mees, Jan Vink van Willem Schou ten en Bastiaan Rietveld van Maikel Terlouw. Op de ranglijst blijft Frank Visser nummer één met als naaste concur renten Leon Jacobse, Pim te Lintelo, Wim Mulder, Hans Lodeweges en Ad Multem. Moordreeht/Nieuwerkerk aan den IJssel - Open Atelier Nieuwerkerk en serviceclub Inner Wheel hiel den eind vorig jaar een kerstfair. De opbrengst bedroeg 1200 euro. Dit bedrag werd door Open Atelier ver hoogd tot 1500 euro. Donderdag 10 januari werd een cheque ter waarde van dit bedrag overhandigd aan Rita en Paul Oudijk van zorgboerderij De Bovenstee. Zij realiseren momenteel een nieuwe recreatieruimte voor hun cliënten en kunnen dit steuntje in de rug goed gebruiken. en ontspiegeling vraag naar de voorwaarden. Inclusief hardlaag BRILLEN'CONTACT LENZEN PPTOMETRIE'HOORTOESTELLEN Kerkplein 15 Moordrecht T 0182-37 08 25 www.kijkopogen.nl Moordrecht - Het Nederlands Ma rionettentheater heeft vrijdag 11 januari twee voorstellingen gegeven op basisschool de Achtbaan. Het Marionettentheater werd in 1923 opgericht door Bert Brugman en is daarmee het oudste marionettenthe ater van Nederland. Voor de groepen één tot en met vier werd een oude klassieker gespeeld: Pinokkio. Voor de groepen vijf tot en met acht werd gekozen voor iets spannends en mysterieus, het verhaal 'Samen naar Groenland'. Leerlingen én leerkrach ten genoten van de voorstellingen. Moordrecht - De Nationale Voor leesdagen worden dit jaar gehou den van woensdag 23 januari tot en met zaterdag .2 februari. Tijdens deze dagen staat het voorlezen aan nul- tot zesjarigen centraal. In de plaatselijke vestiging van bi bliotheek De Groene Venen wordt op donderdag 24 januari om 15.45 uur een poppentheatervoorstelling voor peuters en kleuters gegeven. Poppentheater Kletskous speelt dan 'Ik geef een feestje, kom je ook?', gebaseerd op het bekroonde boek 'Nog 100 nachtjes slapen' van Milja Praagman. De toegang bedraagt 5 euro in de voorverkoop en 6,50 euro direct voor de voorstelling. Reserveren kan tijdens openingsuren in de bi bliotheek, via 0182-373014 of via www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Kinderen van nul tot zes jaar die tij dens de Nationale Voorleesdagen lid worden van de bibliotheek krijgen een vingerpopje cadeau.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 23