Omarm de demotie en red Nederland Sanitiem Arbeco U ziet het goed! 1 u Met Vedj naar Normandië OPEN HUIS Diskwalificatiedomper voor Barracuda Vakantiefilmfestival Korte metten met zwerfvuil tijdens NLdoet 1.595,00* 1.799,001. 1.899,001 AiltOTerlouw no nonsense gara HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 23 JANUARI 2013 11 U komt toch ook naar ons Zaterdag 26 januari van 10.00-16.00 uur Grote Esch 915 GouwePark Moordrecht Vrijwilliger van het jaar op 16 maart verkozen Muziek Film en fotografie Diversen ATAG A244C www.scnz.nl - info@scnz.nl ATAG E223C 10 JAAR ATAG E264C 10 JAAR 1 GARAND Ook voor onderhoud! alle merken! Is uw ketel al winterklaar? Ik lees graag. En als ik lees, hoop ik nieuwe woorden te ontdekken. Pas kwam ik in de Volkskrant het woord 'demotie' tegen. Een synoniem voor gevoelloosheid, vermoedde ik. Denk aan demotiveren of aan het feit dat décafe slaat op koffie zonder ziel en je snapt mijn hersenkron- kel. Demotie is eigenlijk iets heel anders, namelijk het tegenovergestelde van promotie. 'Een minder drukke baan voor minder geld, soms ook minder uren' volgens de krant. Minder druk, geld en uren: ik kom er zo op terug. De aanleiding voor het artikel was een vraag die Capgemini stelde aan vierhonderd oudere werk nemers. 'Willen jullie tien procent van jullie loon inleveren? Ach toe, het is om ontslagen te voor komen!' De ondernemingsraad stemde in met het plan tot vrijwillige demotie. De schrijver van het Vo/Mranf-artikel had gedemoveerde mensen be naderd maar niemand wilde spreken. Schaamte? 'Vooral het teruggaan in salaris maakt demotie geen gespreksonderwerp waarmee je scoort op feesten en partijen.' Die schaamte is nergens voor nodig. De gedemo veerde van nu is de held van de toekomst. In de motie zit namelijk de kiem voor de oplossing van de problemen die Nederland teisteren. Hoe dan? Een minder drukke baan betekent een afname van werkdruk, met minder stress tot ge volg. Een betere kwaliteit van leven dus. Alhoewel, betere kwaliteit van leven Als gedemoveerde ga je er financieel op achteruit. Maar wat als er wordt afgesproken dat het geld van die loonkorting wordt ingezet om de financiële crisisput te dempen? Het geld moet toch ergens vandaan komen. Financieel aanmodderen, zoals nu gebeurt, werkt eerder op kde traanbuizen dan op de lachspieren. Ten derde, minder uren werk en dus meer tijd om vrij te besteden. Die vrije uren komen als geroepen voor organisaties die aan de grond zitten door subsidiestops. Poppodia, zorginstellingen, you name it: ze kunnen allemaal wel een helpend handje gebruiken. Er is geen reden om op feesten en partijen te zwijgen over je demotie. Je bewijst de econo mie, het maatschappelijk middenveld en jezelf een dienst. Doe je een stapje terug in je carrière? Ga bij het eerstvolgende feestje op tafel staan, slalom tussen de prosecco en de monchouhap- jes door, schraap je keel en verkondig: "Ik ben gedemoveerd en ik ben er trots op!" Mocht ik op hetzelfde feestje zijn dan zal ik voor je klappen. En als ik eenmaal begin met klappen komt de staande ovatie vanzelf. Nota bene: De schrijver van bovenstaand stuk geeft volmondig toe geen bal van economie te snappen. Sterker, hij heeft er nooit les in gehad. Het betoog van een halfA4'tje waarmee hij in de vierde klas mocht aantonen dat hij het vak eco nomie niet wilde volgen was het pronkjuweel van zijn middelbare schooltijd. De lezer wordt ernstig i aangeraden geen aanstoot te nemen aan kromm% en kortzichtige theorievorming. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj, Voor en door Jongeren, verzorgde in 2011 voor de eerste maal een excursie naar Normandië in het kader van D-Day, 6 juni 1944 de dag dat geallieerde troepen aan land gingen bij de Franse kust. Ook dit jaar vertrekt een bus naar Normandië. De excursie, bestemd voor iedereen van veertien jaar en ouder, staat gepland voor vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 mei. Er wordt onder meer een bezoek gebracht aan diverse begraafplaat sen en aan Arromanches en aan La Coupole. Aanmelden kan via 06- 14606126 of info.vedj@gmail.com. Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de derde ronde van de Verenigingscom petitie in Veenendaal hebben de zwemmers van Van Vliet Barracuda zich van twee kanten laten zien met naast veel uitstekende prestaties én verbeterin gen ook cruciale diskwalificaties waardoor Barracuda een flinke duikeling maakt in het klassement. De 4x200 meter vrije slag dames werd overtuigend gewonnen. De minioren meisjes en jongens lieten een goed optreden zien met flinke tijdsverbe- teringen. Het herenteam was flink uitgedund door ziekte en blessures, maar Mark Hensen en Anshel Hofste de hielden de Barracuda zwemmers goed in het spoor. De beste presta ties kwamen dit keer van de jongens junioren 4 op de 400 meter wissel slag. Ian Minningh en Floyd van Hoof waren een maatje te groot voor de concurrentie. Voor Jeroen Bechtold was er de laatste mogelijkheid zich te plaatsen voor de Nationale Junioren Kampioenschappen maar hij eindigde net boven de gestelde limiet. Gouda/Regio - Film- en Videoclub Het Toverlint houdt dinsdag 29 januari haar jaarlijkse vakantiefes tival. Vakantiefilms met een geva rieerd aanbod van de leden worden dan geprojecteerd. Iedere dinsdag komen de bij elkaar in het gebouw van Studio Gouwe- stad aan de Lange Groenendaal 46 te Gouda. Geïnteresseerde filmenthousiasten van buitenaf zijn deze avond van harte welkom. Aanvang 20.00 uur, inloop vanaf 19.45 uur. Voor meer informatie: www.toverlint.nl Zuidpias - Vijf klussen in de gemeente Zuidpias zijn inmiddels aangemeld voor NLdoet op 15 en 16 maart. De werkzaamheden variëren van het oprui men van zwerfvuil door schoolkinderen tot een dagje uit met mensen met een beperking. Burgemeester en wethouders stellen zich vrijdag 15 maart beschikbaar voor klussen voor sport- en culturele verenigingen. Gemeente Zuidpias grijpt NLdoet aan om voor 16 maart in sporthal De Zuidpias in Moordrecht een bij eenkomst te organiseren voor alle gedecoreerden uit de gemeente. Tij dens de aansluitende feestavond met cabaretvoorstelling voor alle vrijwil ligers, wordt de vrijwilliger van het jaar gekozen. Bijdrage NLdoet is de grootste vrijwilligersac- tie van Nederland en wordt georga niseerd door het Oranje Fonds. Vorig jaar staken bij bijna 7000 klussen zo'n 300.000 Nederlanders de handen uit de mouwen. Tot 1 februari kunnen organisaties die een klus aanmelden, onder voorwaarden ook een aanvraag indienen voor een financiële bijdrage van maximaal 450 euro. Vrijwilligers en organisaties kunnen zich aanmelden op www.nldoet.nl. Vrijdag 25 januari - 19.30 uur Concert Piccola Musica en Piu Mosso Aula MOZ-Art, Schubertstraat 50, Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 26 januari - 20.00 uur Moordrecht Klassiek en Expositie Trudi Bos Harmoniegebouw, Sportlaan 5, Moordrecht Entree 12,50 euro, kinderen 5 euro Vanaf vrijdag 25 Januari Teken/schilderlessen kinderen en volwassenen Atelier Artistique, Raadhuisstraat 23, Moerkapelle Info: www.atelierartistique.nl, info@atelierartistique.nl, 079-5932715/06-23405252 Donderdag 24 januari 20.00 uur Filmavond Vrouwen van Nu 'The Help' Kerkelijk Centrum, J.A. Beijerinkstraat 53, Nieuwerkerk aan den IJssel Leden gratis/niet-leden 3,50 euro Vrijdag 25 januari - 19.00 uur, verzamelen 18.3.0 uur Lampionnenoptocht Verhage, winkelcentrum Dorrestein in Nieuwerkerk aan den IJssel Incl. EAZY thermostaat Compleet geïnstalleerd f mm incl klokthermostaat Compleet J geïnstalleerd Incl. klokthermostaat Compleet jr geïnstalleerd - Inclusiefs jaar verlengde garantie twv€ 250,= dus totaal 10 jaar Inclusief klokthermostaat WIZEtwv€ 207,= *Vraag naar de voorwaarden Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180)31 41 12 Fax: (0180)31 99 93 info@arbeco.nl Openingstijden: Ma t/m vrij 09.00 - 18.00 uur Za 08.30 - 16.00 uur www.arbeco.nl Ook uw installateur voor zonne systemen en alles wat door een leiding gaat

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 11