zaterdag 26 januari 2013 o www.winkelcentrumreigerhof.nl 'Met ups en downs, dat is het menselijk leven' Parencompetitie IJsselbridge Computercursussen voor senioren Winkelcentrum HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 23 JANUARI 2013 17 Diamanten echtpaar De Vlaming-Verhoef Komende zaterdag zullen 10 standwerkers uitmaken wie er naar het Nederlands Kampioenschap standwerker in Harderwijk mag op 21 september van dit jaar. Daarom zal funshoppen zaterdag een extra belevenis zijn in het toch al gezellige winkelcentrum ReigerhofEr zullen allerlei producten op humoristisch worden aan geprijsd door diverse standwerkers waaronder de viervoudig Nederlands en drievoudig Europees kampioen Benvenido van Schaik, die het voortouw nam dit spektakel naar Nieuwerkerk aan den IJssel te halen. Het concours zal worden gehouden van 10:00 uur tot 16:00 dus zet deze datum vast in uw agenda want u mag dit theater van de lach niet missen.. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cor de Vlaming en Bertha Verhoef traden op 14 januari 1953 in het huwelijk in het gemeentehuis van Moordrecht. Zes tig jaar later, om precies te zijn op 16 januari, kwam burgemeester Gert-Jan Kats op bezoek om hen met dit heuglijke feit te feliciteren. Door Marianne Fortuin Meneer is in 1929 in Nieuwerkerk geboren, mevrouw in 1928 in Moor drecht. Meneer: "We leerden elkaar in Moordrecht kennen, op de Dorps straat. We gingen met onze kornui ten uit, op de fiets, dat deed je toen zo. En dan zag je een aardig meisje lopen." Mevrouw: "We hebben eerst vierenhalf jaar verkering gehad, om te kunnen sparen." Het echtpaar betrok een woning in Moordrecht. "Een krot, onbewoon baar verklaard. Na twee weken was de watersnood en toen hebben we onze nieuwe meubeltjes naar zolder gebracht." Van Moordrecht werd er na driejaar verhuisd naar de huidige woonplaats, waar men elf jaar in de Irenestraat doorbracht en 32 jaar aan het Bizetpad. Sinds dertien jaar woont het echtpaar aan De Wilg. Koningin Cor de Vlaming werkte als maga zijnchef gewerkt, waarvan bijna 25 jaar bij de firma Van Kleef, een installatiebedrijf uit Ouderkerk aan de IJssel. Zijn echtgenote heeft voor haar trouwen zeven jaar bij de KVF in Moordrecht gewerkt. In het door de oudste dochter voor het diaman ten huwelijk samengestelde gedenk boek prijkt een foto van haar met Koningin Juliana: "De koningin had een vloerkleed besteld voor Beatrix en ze wilde graag kennis maken met de knoopster. Dat was ik." Na haar huwelijk heeft ze zich met het gezin en het huishouden bezig gehouden. De Vlaming is al heel lang actief als vrijwilliger in het kerkenwerk. Hij ontving in 2008 een onderscheiding voor het feit dat hij dertig jaar met een evangelische leesmap in Nieu werkerk en Rotterdam aan het werk is geweest. Ook nu nog maakt hij op de computer allerlei documenten voor de kerk. "Nee, we zijn niet in de kerk getrouwd. Haar moeder was vrijzinnig hervormd; haar vader ging op zondag met de ijskar op pad. Hij mocht dan bij de kerk niet bellen." Mevrouw: "In de winter had hij een kar voor op het ijs, met warme anijs melk. IJs was zijn lust en zijn leven." Als hobby vist meneer graag op kar pers en mevrouw houdt van lezen en handwerken. Cor en Bertha kregen twee zoons en vier dochters. Inmiddels hebben ze zeven kleinzoons en zeven klein dochters en vijf achterkleinkinderen. Terugblikkend op zestig jaar huwe lijk zegt mevrouw: "Liet was prima", waarop meneer meent: "Met ups en downs, dat is het menselijk leven..." Nieuwerkerk aan den IJssel - De derde speelavond van de derde pa rencompetitie van dit seizoen, ge speeld op woensdag 16 januari, is in de A-lijn met IMP 51,0 gewon nen door Jos en Wim Lensen; 2. Ab van Amerongen en Rein Janssen 38,0; 3. Joop Daniels en Ruuud Pel 35,0. Lijn B: 1. Gerda Goedhart en Tiny Looije 37,0; 2. Jet en Siebe Vlietstra 29,0; 3. Flenk Böhne en André Len derink 22,0. C-lijn: Nel en Jan Seele 42,0; 2. Joke Flensema en Ina Teeuwen 39,0; 3. Freddy en Rob van Leeuwen 27,0. D-lijn: 1. Nina Rezai en Adèle Flores 39,0; 2. Betty Vis en Jan Hilkhuijsen 30,0; 3. Nel Legerstee en Ben Clerx 27,0. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het PCOB Leercentrum aan de Vijf Boeken kunnen senioren diverse computercursussen en workshops volgen die verzorgd worden in sa menwerking met seniorweb. Een beginnerscursus omvat zes les sen en gaat van start op dinsdag 29 januari. In maart gaat een cursus voor gevorderden van start. Be langstellenden kunnen zich tevens aanmelden voor een cursus Veilig Internetten op dinsdag 5 en 12 fe bruari van 13.30 tot 16.00 uur, voor een cursus Fotobewerking op dins dag 19 en 26 februari van 13.30 tot 16.00 uur of voor een workshop Fo toboek maken op woensdag 6,13 en 20 februari. Ook voor de workshop Sociale Media, op donderdag 7, 14 en 21 februari van 13.30 tot 16.00 uur kan men zich nog aanmelden. Voor meer informatie: 0180-312783 of ans.joopverhave@telfort.nl. Burgemeester Kats op bezoek bij het jubilerende echtpaar. Ir Reigerhof

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 17