ANBO Openstelling Historisch Centrum Preview Musical Minoes Spinning Event voor Alpe d'Huzes Jan Vayne en Pearl Jozefzoon op Lions Voorjaarsconcert ACTIVITEITEN ANBO Lampionnenoptocht Zeven huizen op zaterdag 2 februari OPEN HUIS AiltOTerlouw HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 23 JANUARI 2013 23 afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle I I ZWEMMEN BINGO 1 GYMNASTIEK Amateurmuziekavond U komt toch ook naar ons Zaterdag 26 januari van 10.00-16.00 uur Grote Esch 915 GouwePark A/Voordrecht Moerkapelle gezien vanuit de kerktoren met zicht op de Moerdijkstraat. Zevenhuizen/Moerkapelie - De musea Ons Verleden en Ons Molenverleden, gevestigd in het Historisch Centrum aan de Tweemanspolder 15, zijn zater dag 26 januari geopend van 13.30 tot 16.00 uur. De tentoonstelling 'Onze dorpen van boven' omvat veel oude lucht foto's van Moerkapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen. De eerste foto's werden gemaakt vanaf 1932. Sa men met meer recente luchtfoto's zijn dit unieke momentopnames geworden, waarop de groei en ver anderingen zijn te volgen van de dorpskernen. Menigeen heeft al bestudeerd hoe de plek waar men als kind vroeger speelde er ook al weer uitzag. Ons Belang Veel Zevenhuizenaren kennen het gehavende gebouw van de coöpera tie achter de apotheek (de voorma- Zevenhuizen - Stichting Turf brengt vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 maart de familievoorstelling Minoes op de planken. De cast van deze musi cal verzorgde woensdag 16 januari tijdens de uitvoering van de Just Dance groep van O.S.S.-BeFit een preview van de voorstelling. "Ondanks dat we nu nog midden in de repetities zitten wilden we zo'n Ikans natuurlijk niet aan ons voorbij laten gaan", aldus regisseur Esther Erdtsieck-Blaaser. De voorstelling Minoes is geba seerd op het kinderboek van Annie M.G. Schmidt en is door Erdtsieck- Blaaser herschreven tot musical met behulp van de muziek van Andrew Lloyd Webber voor de musical Cats. Minoes is een poes, maar ze ziet er uit als een mens. Ze komt in contact met Tibbe. Als journalist is hij mislukt maar de redactie geeft hem nog één kans. Doordat Minoes met poezen kan pra ten, kan ze veel nieuwtjes doorspelen aan Tibbe via de 'kattenpersdienst'. Kaarten zijn verkrijgbaar via 0180- 631751 (op werkdagen vanaf 12.00 uur) of via ww.musicalturf.nl. In het kader van deze actie orga niseert Sport- en Gezondheidscen trum De Koornmolen voor zondag 10 maart een vier uur durende Spin ning Event. De zogenaamde 'Spin Ride' duurt van 11.00 tot 15.00 uur en wordt begeleid door ervaren in structeurs. Muzikale ondersteuning wordt verzorgd door een dj. Deelne mers kunnen zich inschrijven voor lige Weikoop) in de Dorpsstraat. Het is de maalderij van de, nu een eeuw geleden, opgerichte Zevenhuizense Coöperatieve Landbouwvereniging Ons Belang. Aan de hand van fo to's, voorwerpen en archiefstukken wordt een beeld geschetst van het rijke verleden van deze coöperatie. In de koffiehoek vindt men een ten toonstelling over de Eendragtspol- der waar, 250 jaar na de droogleg ging, een nieuwe 'Eendragtspolder' is gecreëerd. Jakkepoes wordt in de musical Minoes gespeeld door Sofia Verdoold (foto: Thomas Loch) Zevenhuizen - Onder het motto 'Opgeven is geen optie' vindt jaarlijks in juni de actie Alpe d'Huzes plaats om geld in te zamelen voor KWF Kankerbestrij ding. 10 euro per uur. Op deze sportieve manier kan een bijdrage geleverd worden aan verder onderzoek naar kanker. De Koornmolen is gevestigd aan de Tweemanspolder 6a. Voor meer informatie: 0180-631860, www.dekoornmolen.nl, www.kwf- kankerbestrijding.nl en www.opge- venisgeenoptie.nl. Zevenhuizen - De elfde editie van het Lions Voorjaarsconcert wordt dit jaar opgeluisterd door pianovirtuoos Jan Vayne en door Pearl Jozefzoon. De zan geres werd in 2011 in één klap bekend door haar deelname aan het televi sieprogramma The Voice of Holland waarin zij op de tweede plaats eindigde na Ben Saunders. Het tweetal is op vrijdag 12 april te zien in de Hervormde Kerk waar ook muziekvereniging de Kleine Trompetter acte de présence geeft. De opbrengst van het concert is bestemd voor diverse lokale en re gionale doelen. Het concert begint om 20.00 uur; de toegang bedraagt 17,50 euro. Via www.lions.nl/zeven- huizen kunnen nu al kaarten ge reserveerd worden. De verkoop bij Reisburo De Zwaluw in Zevenhuizen en bij De Fotoboetiek in Moerkapelle gaat half februari van start. Voor meer informatie: www.zuidlasactief.nl., www.pearljozefzoon.com en www.janvayne.nl. Pearl Jozefzoon treedt op tijdens het elfde Lions Voorjaarsoncert. Activiteiten voor ouderen buiten deANBO SPELLENMIDDAG In verband met werkzaamheden in de Zevenster is er op maandag 28 januari geen spellenmiddag. De eerst volgende spellenmiddag is op 4 februari. Elke donderdag in de Koornmolen op diverse tijden Informatie: 0180-632501 De eerstvolgende bingomiddag is op woensdag 13 februari vanaf 14.00 uur in de Zevenster Informatie: 0180-632501 Elke dinsdag van 9.30-10.15 uur en 10.30-11.15 uur in de zaal van de Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106 Informatie: 0180-632166 Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/ Zevenhuizen - Over een paar weken viert-Koningin Beatrix alweer haar 75e verjaardag. Ter ere van haar verjaardag organiseert Stichting Oranje Zeven huizen de jaarlijkse lampionnenoptocht. De spannende optocht in Zeven huizen wordt gehouden op zaterdag 2 februari 2013. Er wordt om 18:45 in Dorpshuis Swanla verzameld. Het feestelijke thema is dit jaar even huizen en het Dwaallicht van de Dwergen Tijdens de lampion nenoptocht zullen er mysterieuze din gen te zien zijn die met het thema te maken hebben. Om helemaal in de sfeer te komen vraagt Stichting Oranje Zevenhuizen de bewoners die langs de route wonen om deze te helpen verlichten met bijv. lichtslingers en kaarsjes. Ook is er natuurlijk voor iedereen wat lekkers te krijgen, et wordt een span nend avontuur met dwergen, Sneeuw witje en Brocky, mis het niet! wordt er namens de Stich ting gesproken. Denk met het uit kiezen van kleding en lampionnen aan het thema, er zijn namelijk weer prijsjes te verdienen. Voor meer informatie: www.oranjezevenhuizen.nl Zevenhuizen - In de Ontmoetings- kerk wordt zaterdag 13 april de amateurmuziekavond gehouden. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie en aanmelden (tot 13 maart): 0180-311942 of e- mail lelievink@ziggo.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 23