Moerdregt Bungalow afgebrand Moordrechtse relschoppers vrijgelaten Harmonie zamelt kleding in Concerten Moordrecht Klassiek OPEN HUIS Lampionoptocht voor koningin Rondje Poolcirkel in zeven dagen Bekerduel De IJssel-Dordrecht gestaakt Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt AutOTerlouw HART VAN HOLLAND I MOORDRECHT I 23 JANUARI 2013 33 U komt toch ook naar ons Zaterdag 26 januari van 10.00-16.00 uur Zorgpartners Midden-Holland Grote Esch 915 GouwePark Moordrecht Moordrecht - Op bungalowpark 't Vissertje aan het Oosteinde is za terdag 19 januari net na 18.00 uur brand uitgebroken in een bungalow. Toen de bewoner terugkwam van een wandeling bleek zijn woning in 'lichterlaaie' te staan. De brandweer uit Moordrecht, Gouderak en Gouda rukte uit. Bij aankomst moeten zij eerst enkele honderden meters slang uitrollen om water te krijgen. Toen was er van de woning met rieten dak al niets meer over, behalve een vlammenzee. Wel kon de brandweer voorkomen dat vuurvonken de andere bungalows in brand zetten. Op het park wor den veel woningen permanent be woond. Niemand raakte gewond. De oorzaak van de brand is niet bekend, hier wordt nog onderzoek naar ge daan. De vakantiewoning op bungalowpark 't Vissertje ging in vlammen op. (foto: Michael de Man) Moordrecht - Vijf Moordrechtse verdachten van openlijke geweldpleging in de nieuwjaarsnacht die nog vastzaten, zijn vorige week woensdag door de raadkamer van de rechtbank naar huis gestuurd. De vijf zullen zich voor de rechtbank voor hun daden moeten verantwoorden. De vijf mannen tussen 19 en 25 jaar worden verdacht van openlijk geweld, bedreiging en verzet bij aanhouding. Dertien andere ver dachten werden al eerder vrijge laten, maar blijven verdacht. Hun rol in de gebeurtenissen tijdens de nieuwjaarsnacht wordt nog door het Openbaar Ministerie onder zocht. De jongeren gooiden in de nacht van 31 decemberop 1 januari ruiten in van woningen in de nieuwbouw wijk Prinsessekwartier. Ook belaag den zij politieagenten. De Mobiele Eenheid kwam eraan te pas en ar resteerde achttien jongeren. Moordrecht - Muziekvereniging Kunst na de Arbeid (KNDA) gaat kleding inzamelen. De opbrengst ervan is bestemd voor het bekos tigen van de opleiding van leer lingen nu hiervoor geen subsidie meer ontvangen wordt. Welkom zijn boven - en on- derkleding, schoenen (per paar gebonden) en huishoudtex- tiel als handdoeken, dekens, en dekbedovertrekken. Ook zachte knuffelbeesten, petten, mutsen sjaals en handschoenen kunnen ingeleverd worden. Op donder dag en vrijdag kunnen de spul len in een gesloten plastic zak in de container gedeponeerd wor den die staat op het terrein van KNDA aan de Sportlaan 5 (achter sporthal de Zuidpias). Voor meer informatie: 0182-3781T7. Moordrecht - Moordrecht Klas siek organiseert voor zaterdag 26 januari een concert met het duo Vincent Houdijk en Ramon Lor- mans. Beiden studeerden klassiek slagwerk aan het Conservatorium van Amsterdam, de een met spe cialisatie jazz vibrafoon, de ander marimba. Op het repertoire staan onder meer traditionele marimba- werken alsmede zelf gearrangeerde stukken. Aan het concert is een ex positie verbonden van werk van de Moordrechtse Trudi Bos. Het con cert begint om 20.00 uur n vindt plaats in het Harmoniegebouw aan de Sportlaan 5. De toegang be draagt 12,50 euro. Open Podium Het jaarlijkse Open Podium concert van Moordrecht Klassiek, waarin amateurs het podium vullen, vindt plaats op zaterdag 9 februari in het Harmoniegebouw en begint om 19.30 uur. De toegang is vrij. Clubcompetitie Na een mooie zege tegen Wim Mulder rukte Arie Macdaniël op naar de top acht in de clubcompe titie. Sjaak in 't Veld moest voor de winst knap aan de bak tegen Ste fan Lipschart. Het liep uit op een toreneindspel met een plus pion voor in 't Veld. Later kwam daar nog een pion bij en was er voor Lipschart geen houden meer aan. Aad van den Berg liet Aad van der Meer een pionnetje wegkapen en zag daardoor een goed resultaat voor zijn aanvallende acties een halt toegeroepen. Weer niet meer dan een halfje voor de IJsselsecre- taris. Ook een puntendeling in de par- Moordrecht - De Oranje Vereniging Moordrecht organiseert met medewer king van harmonie KndA voor zaterdag 26 januari, als de weersomstandig heden het toelaten, de jaarlijkse lampionoptocht ter ere van de verjaardag van koningin Beatrix die op donderdag 31 januari haar 75e verjaardag viert. De tocht start om 19.00 uur op het Kerkplein bij de Grote Kerk. Hier zijn vanaf 18.30 uur lampionnen ver krijgbaar. Een lampion met lichtje op batterij kost 3,50 euro; een exem plaar met kaarsje kost 1,50 euro. De route voert door de Bloemenbuurt en eindigt traditiegetrouw bij ga ragebedrijf 't Centrum aan de West Ringdijk, waar de deelnemers een beker warme chocolademelk en een stroopwafel krijgen. Moordrecht/Waddinxveen - De spanning begint aardig op te lopen bij de organisatie en de deelnemers van 'Navigate North'; een actie voor het goede doel waarbij in zeven dagen tijd zevenduizend kilometer wordt afgelegd. Op zaterdag 26 januari vertrekken om 14.00 uur vanaf het Planta- rium in Boskoop 21 teams richting de Noordpool voor een uitdagende navigatiewedstrijd. Een tocht door minstens zes landen, bij -25 graden Celsius, sneeuw, ijs en slechts een paar uur licht per dag. De tocht wordt georganiseerd door Veronique Prins uit Moordrecht en Karin van 't Wout uit Waddinxveen. "Naar verwachting halen de teams samen meer dan 50.000 euro op voor diverse goede doelen en daarmee is deze ijskoude challenge niet alleen voor deelnemers en organisatie een feestje, maar voor nog heel veel an deren", aldus Van 't Wout. Een deel van het inschrijfgeld gaat naar het Ronald McDonald huis Sophia in Rotterdam en naar kinderboerderij Dierendal. De teams rijden ook nog voor doelen naar eigen keuze zoals Stichting ALS, de Voedselbank en Karin van 't Wout en Veronique Prins. Villa Joep. Belangstellenden kunnen de kara vaan uitzwaaien. De overdekte ver trekhal is vanaf 12.00 uur geopend. Het startsignaal wordt gegeven door Henk Angenent, winnaar van de laatste Elfstedentocht in 1997. De deelnemers worden op vrijdag 2 februari rond 15.00 uur terugver wacht. Voor meer informatie: www.navigatenorth.nl. Moordrecht - De wedstrijd van De IJssel tegen Dordrecht in de derde ronde om de RSB beker, is gestaakt omdat een van de spelers van Dordrecht, op een cruciaal moment in de wedstrijd, ontdekte dat de klok niet was teruggezet na het herstellen van een onregelmatigheid op het bord. De stand was op dat moment 2-1 in het voordeel van Dordrecht. tij van Teus Boeree tegen Frans Dubois. Winst was er voor Leen Boonstra tegen Casper de Pijper, Jan Vink tegen Frank Penders, Jan van den Dorpel tegen Peter Koolmees en Maikel Terlouw tegen Willem Schouten. Voor Ton van Smirren stonden twee partijen op het pro gramma. Eerst trof hij Harm Hoo- geveen en die maakte het hem niet gemakkelijk. Met de puntendeling mocht hij niet ontevreden zijn. De tweede partij was tegen Bastiaan Rietveld en hier trok Van Smirren wel aan het langste eind. Stand aan kop: 1. Frank Visser, 2. Léon Jacobse, 3, Pim te Lintelo, 4. Wim Mulder, 5. Ad Multem. Moordrecht - In de week van 28 ja nuari tot en met 7 februari vinden in Centrum Moerdregt de volgende activiteiten plaats: W Maandag 28 januari, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30- 16.30 uur biljarten, van 14.15- 16.00 uur sjoelen. Dinsdag 29januari, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden, f Donderdag 31 januari, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmid- dag: onder andere rummikub, scrabble en sjoelen. Vrijdag 1 februari, 10.00 uur Creatief kaarten maken met ver schillende technieken. Om 19.30 uur zingt het koor Van Jetje be kende liedjes en nieuw reper toire. In februari starten we weer met een workshop schilderen. Het betreft zes vrijdagochtenden 8 en 22 februari, 8 en 22 maart, 5 en 19 april), aanvang 10.00 uur. Aanmelden gewenst. ledereen is welkom. Informatie over deelname en tarie ven is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of via 0182-373844.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 33